Справа №463/5193/18
Провадження №3/463/1833/18
01 листопада 2018 року м. Львів
суддя Личаківського районного суду м. Львова - Мармаш В.Я., розглянувши матеріали УПП у Львівскій області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, -
ОСОБА_1 04.09.2018 року близько 18 год. 10 хв. у м. Львові на вул. Стуса, 49, керуючи транспортним засобом марки «Fiat Punto», д.н.з. НОМЕР_2, був не уважним, не стежив за дорожньою обстановкою та перед початком руху не впевнився в безпечності маневру і що це не створить перешкоди іншим учасникам дорожнього руху, внаслідок чого здійснив зіткнення з трамваєм, який рухався у зустрічному напрямку, чим порушив 2.3б, п. 10.1 Правил дорожнього руху, внаслідок чого транспортний засіб марки «Fiat Punto», д.н.з. НОМЕР_2 отримав технічні пошкодження.
ОСОБА_1 на судовому розгляді пояснив, що 04.09.2018 року близько 18 год. 10 хв. у м. Львові на вул. Стуса, 49, керуючи транспортним засобом марки «Fiat Punto», д.н.з. НОМЕР_2 порушив Правила дорожнього руху, однак в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, оскільки був пошкоджений тільки «Fiat Punto», д.н.з. НОМЕР_2 під його керуваннчям. Трамвай пошкоджень не отримав, матеріальних збитків не заявдано.
Водій трамвая ОСОБА_2 підтвердив факт зіткнення автомобіля НОМЕР_3 та трамвая, заначив, що пошкодження отримав тільки автомобіль НОМЕР_4, трамвай пошкоджень не отримав.
Адміністративне правопорушення - це протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Це визначення дається в ст. 9 КУпАП і в ньому робиться акцент на об'єкти адміністративного правопорушення,- громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.
Складовими елементами адміністративного правопорушення є суб'єкт, об'єкт, об'єктивна та суб'єктивна сторона.
Стаття 124 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Суб'єктом правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП може бути тільки учасниками дорожнього руху. Об'єктом цого правопорушення є суспільні відносини, що забезпечують порядок управління у сері дорожнього руху, а також суспільні відносини у сфері власності. Об'єктивна сторона правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП характеризується наявністю порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна, тобто об'єктивна строна характеризується настанням наслідків у вигляді майнової шкоди. Саме наявність такої шкоди характеризує заначене правопорушення, при цьому незалежно кому саме така шкода завдана. Суб'єктивна сторона правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП характеризується наявністю вини у формі умислу або необережності.
Відповідно до п. 2.3б Правил дорожнього руху, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
Згідно п. 10.1 Правил дорожнього руху, перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.
Склад адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 стверджується протоколом про адміністративне правопорушення, схемою місця ДТП, поясненнями водія трамвая ОСОБА_2, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, який підтвердив у судовому засіданні, що він порушив правила дорожнього руху, внаслідок чого автомобіль НОМЕР_3, який належить ОСОБА_3 та перебував у користуванні ОСОБА_1, отримав пошкодження.
Так як ОСОБА_1 порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу, вважаю, що в його діях є ознаки правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Враховуючи вищенаведене, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність не вбачаю, та вважаю, що до нього слід застосувати вид адміністративного стягнення - штраф.
Крім того, відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно із Законом України “Про судовий збір”, розмір судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення становить 352,40 грн. (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 124, 284, 294 КУпАП, суд -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 352,40 грн. судового збору у справі.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення через місцевий суд.
Суддя В.Я. Мармаш