Ухвала від 05.11.2018 по справі 160/8018/18

УХВАЛА

05 листопада 2018 року Справа 160/8018/18

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування постанов №ДН1131/257/АВ/ТД-ФС/556, №ДН1131/257/АВ/ІП-ФС/557 від 18.09.2018р. та припису №ДН1131/257/АВ/П від 30.08.2018р., -

ВСТАНОВИВ:

24.10.2018р. (згідно штемпеля поштового зв'язку) Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області та просить:

- визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 18.09.2018р. №ДН1131/257/АВ/ТД-ФС/556;

- визнати протиправною та скасувати постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами від 18.09.2018р. №ДН1131/257/АВ/ІП-ФС/557;

- визнати протиправним та скасувати припис про усунення виявлених порушень №ДН1131/257/АВ/П від 30.08.2018р.;

- судові витрати покласти на відповідача.

Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суд приходить до висновку про те, що зазначений позов слід залишити без руху на підставі ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161, 172 цього Кодексу.

Згідно до ч.1, ч.2 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

Так, п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заві зазначаються, зокрема, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Однак, як вбачається зі змісту позовної заяви позивачем у позові не зазначено адреси електронної пошти позивача та ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України в порушення вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.

Також і ч.3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За приписами ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлені ставки судового збору, зокрема, за подання адміністративного позову майнового характеру фізичною особою-підприємцем - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру фізичною особою-підприємцем - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01.01.2018р. становить 1762 грн.

Згідно ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Таким чином, враховуючи, що позивачем заявлено одну позовну вимогу немайнового характеру (визнання протиправним та скасувати припис про усунення виявлених порушень №ДН1131/257/АВ/П від 30.08.2018р.) та позовні вимоги майнового характеру (визнання протиправними та скасування постанов про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ДН1131/257/АВ/ТД-ФС/556, №ДН1131/257/АВ/ІП-ФС/557 від 18.09.2018р. на загальну суму 115413,00 грн.), позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 2916,13 грн., виходячи із розрахунку: 1762,00 грн. (сума судового збору за позовну вимогу немайнового характеру) + 1154,13 (судовий збір за позовні вимоги майнового характеру: 115413,00 грн. * 1%)

Однак, як вбачається із доданих до позову документів, позивачем до адміністративного позову не додано документу про сплату судового збору у розмірі 2916,13 грн. за подання даного адміністративного позову майнового та немайнового характеру фізичною особою-підприємцем в порушення вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та ч.3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи наведене та те, що позивачем у адміністративному позові не зазначено адреси електронної пошти позивача та ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а також і не додано оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 2916,13 грн. за подання даного адміністративного позову, суд приходить до висновку, що позивачем позов поданий без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому даний позов підлягає залишенню без руху із встановленням позивачеві строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

Вищезазначені недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позову без руху шляхом надання до канцелярії суду адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: із зазначенням у ньому адреси електронної пошти позивача та ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а також надання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 704,80грн. за подання даного адміністративного позову до суду у відповідності до вимог ст.4 Закону України "Про судовий збір", п.2 ч.5 ст.160, ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись п.2 ч.5 ст.160, ч.3 ст.161, ч.1 ст.169, ст.ст. 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування постанов №ДН1131/257/АВ/ТД-ФС/556, №ДН1131/257/АВ/ІП-ФС/557 від 18.09.2018р. та припису №ДН1131/257/АВ/П від 30.08.2018р. - залишити без руху.

Позивачеві у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позову без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду:

- адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: із зазначенням у ньому адреси електронної пошти позивача та ідентифікаційний код відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України у відповідності до вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;

- оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 2916,13 грн. за подання даного адміністративного позову до суду у відповідності до вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" та ч.3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Реквізити, на які підлягає сплаті судовий збір: р/р отримувача №34316206084014 УК у Чечелівському районі міста Дніпра, код ЄДРПОУ 37989253, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101.

Роз'яснити позивачеві, що відповідно до п.1 ч.4 ст.169 КАС України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від ухвали про повернення заяви згідно до вимог ст.ст. 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.О. Конєва