Спарва№ 308/6652/18
26.10.2018 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Бедьо В.І., за участі представника Закарпатської митниці ДФС - Селеш О.Я., представника особи, що притягається до адміністративної відповідальності - Філіп І.Ю. розглянувши матеріали адміністративної справи зібрані Державною Фіскальною Службою України Закарпатської митниці ДФС відносно гр-ки України ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: смт. Солотвино, Тячівського р-ну Закарпатської області, фізична особа-підприємець, мешкає: АДРЕСА_1 паспорт гр. України НОМЕР_4, виданий Тячівським РВ УМВСУ у Закарпатській обл. 16.05.2006р., ід.код - НОМЕР_1, за ст. 483 ч.1 МК України, -
12.05.2018р до митного оформлення у ВМО №2 (Хуст) МП «Виноградів -
вантажний» Закарпатської митниці ДФС до митного оформлення в режимі „експорт" вантажу „Пиломатеріали з ялини обрізні довжиною 4 - 8 м., товщиною 0,025 - 0,15 м., шириною 0,10 -0,15м." в кількості 40,00 м.куб. митною вартістю 99 555,35 грн. (3 200,00 Євро) шляхом електронного декларування ФО-П ОСОБА_3 була подана МД №UA305140/2018/003726 та товаросупровідні документи на вантаж: CMR А№1001761 від 12.05.2018р., рахунок №5 від 12.05.2018р., пакувальний лист №5 від 12.05.2018р., Сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій від 11.05.2018р. серія ЗК №471571. Вантаж знаходиться у вантажному автомобілі НОМЕР_2/НОМЕР_5 та експортується на адресу «Szaloky Faaru KFT» (6725 Szeged, Szovetkezeti ut 2-1Угорщина.).
Згідно пакувального листа №5 від 12.05.2018р. зазначені наступні геометричні розміри партії лісоматеріалів що експортується (довж.*товщ.* шир.):
7,00 * 0,150 * 0,150 м - 14шт. - 2,21 м.куб.
8,00 * 0,100 * 0,150 м - 35шт. - 4,20 м.куб.
8,00 * 0,075 * 0,150 м - 35шт. - 3,15 м.куб.
5,00 * 0,025 * 0,150 м - 189шт. - 3,53 м.куб.
6,00 * 0,025 * 0,120 м - 243шт. - 4,36 м.куб.
4,00 * 0,025 * 0,120 м - 243шт. - 2,91 м.куб.
5,00 * 0,050 * 0,100 м - 170шт. - 4,24 м.куб.
4,00 * 0,150 * 0,150 м - 49шт. - 4,41 м.куб.
4,00 * 0,050 * 0,100 м - 170шт. - 3,40 м.куб.
4,00 * 0,075 * 0,150 м - 91шт. - 4,10 м.куб.
5,00 * 0,025 * 0,150 м - 186шт. - 3,49 м.куб.
Під час проведення аналізу поданих товаросупровідних документів виникла підозра щодо можливого порушення митного законодавства, а саме: геометричні розміри вантажу «пиломатеріали обрізні хвойні», зазначені у пакувальному листі №5 від 12.05.2018р., поданому до митного оформлення, не відповідає інформації, зазначеній у документах, на підставі яких видано сертифікат про походження пиломатеріалів серії №ЗК 471571 від 11.05.2018р. Так, згідно пакувального листа №5 від 12.05.2018р. здійснюється відправка бруса довжиною 7 - 8 м. в загальній кількості 9,56 м.куб., а згідно гр.2 «Характеристика купленої продукції» Сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій від 11.05.2018р. серія ЗК №471571, ОСОБА_3 придбала сировину довжиною 7 - 8 м. в кількості лише 7,69 м.куб.
В ході проведення огляду встановлено відповідність вантажу відомостям, зазначеним в рахунку та пакувальному листі №5 від 12.05.2018р.
В ході проведення перевірки дотримання законності суб'єктами ЗЕД при здійсненні ними експортних операцій з лісоматеріалами митницею направлено запит до Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Відповідно до відповіді Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства та наданих копій документів, встановлено, що для отримання Сертифікату серії ЗК №471571 від 11.05.2018р. ФО-П ОСОБА_3 була подана Заява на видачу дозволу на здійснення експортної операції з партією лісо продукції рахунок та попередній пакувальний лист, згідно якого, Сертифікатом серії ЗК №471571 від 11.05.2018р. ФО-П ОСОБА_3 надано дозвіл на здійснення експортної операції з партією лісоматеріалів, в якій наявний брус 8,00*0,100*0,150 м. в кількості 28шт. об'ємом 3,36 м.куб., а фактично експортується брус: 7,00 * 0,150 * 0,150 м - 14шт. - 2,21 м.куб. 8,00 * 0,100 * 0,150 м - 35шт. - 4,20 м.куб. 8,00 * 0,075 * 0,150 м - 35шт. - 3,15 м.куб. загальним об'ємом - 9,56 м.куб.
Отже, на частину пиломатеріалів довжиною 7 - 8 м. загальною кількістю 6,2 м.куб. у ФО-П ОСОБА_3 відсутній дозвіл на здійснення експортної операції.
Обов'язковість подання "Сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій" митному органу для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, передбачено ст.3 ЗУ від 08.09.05р. №2860-IV "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" та ПКМУ від 21.12.05р. №1260 "Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій".
Здійснюючи експортну операцію з партією лісо продукції і подавши до митного оформлення сертифікат, який був виданий на партію лісопродукції, відмінну в частині пиломатеріалів довжиною 7 - 8 м., ФО-П ОСОБА_3 до митного оформлення подала документ (сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій серії ЗК №471571), що містить неправдиві дані щодо частини партії лісо продукції (геометричних розмірів та об'єму).
Вартість частини партії пиломатеріалів хвойних порід обрізних (6,2м.куб.), які ФО-П ОСОБА_3 намагалася експортувати без відповідного дозволу, згідно рахунку та пакувального листа №5 від 12.05.18р. становить 496,00 Євро, що згідно курсу НБУ становить 15 431,08 грн.
Таким чином, ФО-П ОСОБА_3, вчинені дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підставу для митного оформлення в режимі „експорт" частини партії лісоматеріалів, документів що містять неправдиві відомості щодо партії лісопродукції, її геометричних розмірів.
Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) ч.1 статті 483 Митного кодексу України.
У судовому засіданні представник Закарпатської митниці ДФС підтримав обставини, викладені в протоколі про порушення митних правил, просив суд визнати ОСОБА_3 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України та призначити йому адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті МК України
Представник особи, що притягається до адміністративної відповідальності в судовому засіданні не заперечив вину ОСОБА_3, однак пояснив, що вказане порушення було вчинене особою з необережності, неумисно, просив закрити провадження у справі у зв'язку з малозначністю вчиненого порушення.
Заслухавши пояснення представника Закарпатської митниці ДФС, представника особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши зібрані докази, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.245 КУпАП та ст.486 МК України, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.489 МК України зазначені обставини підлягають з'ясуванню і при розгляді справи про порушення митних правил.
Зі змісту протоколу про порушення митних правил №2294/30500/18 від 14.05.2018 року вбачається, що здійснюючи експортну операцію з партією лісо продукції і подавши до митного оформлення сертифікат, який був виданий на партію лісопродукції, відмінну в частині пиломатеріалів довжиною 7 - 8 м., ФО-П ОСОБА_3 до митного оформлення подала документ (сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій серії ЗК №471571), що містить неправдиві дані щодо частини партії лісо продукції (геометричних розмірів та об'єму).
Таким чином, ФО-П ОСОБА_3, вчинені дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підставу для митного оформлення в режимі „експорт" частини партії лісоматеріалів, документів що містять неправдиві відомості щодо партії лісопродукції, її геометричних розмірів.
Працівниками Закарпатської митниці ДФС дії ОСОБА_3 кваліфіковані за ч. 1 ст. 483 МК України.
Диспозицією ч.1 ст.483 МК України переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Відтак, при вивченні письмових доказів судом встановлено, що у діях ОСОБА_3 наявні ознаки складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.
Вина ОСОБА_3 у вчиненні правопорушення стверджується протоколом про порушення митних правил №2294/30500/18 від 14.05.2018 року, актом про проведення огляду товарів, транспортних засобів від 14.05.2018 року, доповідною запискою заступника начальника відділу ОР № 3 УПМП Закарпатської митниці ДФС Кравчука В.Р. та іншими матеріалами справи.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та приходить до висновку, що до ОСОБА_3 слід застосувати стягнення у виді конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил, штрафу, у розмірі 100% вартості переміщуваного товару.
Керуючись ст. 483 ч.1 МК України, ст.ст. 283-285 КУпАП України, -
ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження: смт. Солотвино, Тячівського р-ну Закарпатської області, фізична особа-підприємець, мешкає: АДРЕСА_1 паспорт гр. України НОМЕР_4, виданий Тячівським РВ УМВСУ у Закарпатській обл. 16.05.2006р., ід.код - НОМЕР_1) визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 483 ч.1 МК України та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 15 431, 08 грн. (п'ятнадцять тисяч чотириста тридцять одна гривня 08 коп.) , конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил, а саме: Пиломатеріали з ялини обрізні
7,00 * 0,150 * 0,150 м - 14шт.
8,00 * 0,100 * 0,150 м - 7шт.
8,00 * 0,075 * 0,150 м - Код УКТЗЕД 4407109100 ( 6,2 м.куб.) - на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір у розмірі у розмірі 352, 40 грн. (триста п'ятдесят дві гривні 40 коп.) - в дохід Державної судової адміністрації України.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.
Строк звернення до виконання-три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду В.І.Бедьо