Справа № 263/14898/18
Провадження №2/263/2877/2018
01 листопада 2018 року місто Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду міста Маріуполя Донецької області ОСОБА_1, перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_2 до Департаменту адміністративних послуг Маріупольської міської ради про визнання відмови незаконною та зобов'язання вчинити певні дії,
Позивач звернулась до суду з позовом до Департаменту адміністративних послуг Маріупольської міської ради, в якому просила визнати незаконною відмову Центра надання адміністративних послуг про зняття з реєстрації ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та зобов'язання відповідача зняти зазначених осіб з реєстрації місця проживання за адресою: бул. ОСОБА_1АДРЕСА_1, місто Маріуполь.
Перевіривши позовну заяву, суддя приходить до висновку, що у відкритті провадження у справі слід відмовити з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 19 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Завданням адміністративного судочинства, відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п. п. 1, 9 ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 4 КАС України публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг.
Зважаючи на викладене, по даній справі наявний публічно-правовий спір.
Відповідно до ст. 20 ч. 1 КАС України зазначена справа не належить до розгляду місцевими загальними судами як адміністративними судами.
Згідно ст. 20 ч. 2 КАС України справа належить до розгляду окружним адміністративним судом.
Відповідно до ст. 186 ч. 1 п. 1 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного, у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_2 слід відмовити, оскільки позов не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. ст. 186, 258-261 ЦПК України, суддя, -
У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до Департаменту адміністративних послуг Маріупольської міської ради про визнання відмови незаконною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Розяснити позивачу, що розгляд такої справ відноситься до юрисдикції Донецького окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання її копії через Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області.
Суддя О.А. Шевченко