Постанова від 06.11.2018 по справі 221/6199/18

221/6199/18

3/221/2383/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2018 року м. Волноваха

Суддя Волноваського районного суду Донецької області ПИСАНЕЦЬ Н.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від в.о. заступника начальника управління - начальника управління оперативного забезпечення на ОТЗ АТО ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_1 відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, м. Донецьк, Донецької області, а проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, м. Донецьк, Донецької області, паспорт серії ВС №378751 виданий Ворошиловським РВ УМВС України в місті Донецьку 27.09.2000 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 2 статті 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 0468 від 27.08.2018 року, ОСОБА_2 27.08.2018 року приблизно о 18.00 годині приїхав на КПВВ «Новотроїцьке» (дорожній коридор «Донецьк-Маріуполь» (через Волноваху)») після детального огляду автомобіля НОМЕР_2, працівниками ДФС України, ДПС України та оперативною групою операцій в адміністративних одиницях відділу поточних операцій ОШ ЦУ СБУ в районі проведення АТО з дислокацією у м. Волноваха та спільною (міжвідомчою) групою (підрозділи, що здійснюють державний контроль) було виявлено товарно-матеріальні цінності (підошви для взуття в асортименті), а саме:

№ п/пНазваКількість Ціна за одиницюСума

1.Підошви Irma35157,255503,75

2.Мадонна 1040141,95676

3.Модель астра 1167157,2510535,75

Всього товарно-матеріальних цінностей (підошви для взуття в асортиментів) на загальну суму 21715,5 гривень.

Вказані товари ОСОБА_2 перевозив з м. Маріуполь Донецької області до м. Донецьк, рухався в сторону непідконтрольної території України, вздовж лінії зіткнення між блокпостам першим та другим рубежів.

Тим самим, ОСОБА_2 було допущено порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, а саме: перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з контрольованої території на неконтрольовану територію, чим допустив перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з контрольованої території на неконтрольовану територію товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 гривень на одну особу, що переміщується до тимчасово неконтрольованих територій, чим порушено вимоги п. 9 «Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» затвердженого Постановою КМУ від 1 березня 2017р. № 99.

Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 1.03.2017р. п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджений МТОТ (НАКАЗ від 24.03.2017 № 39 "Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення". /зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за № 417/30285).

Вислухавши ОСОБА_2, який пояснив, що він дійсно перевозив підошви до взуття різних видів, які попросила привезти його подруга на ім'я ОСОБА_3, але потім подзвонила його дружина і повідомила, що їх дитина себе погано почуває і він забувши поїхав до КПВВ «Новотроїцьке» потім і виявили в нього в машині підошви.

Також до суду надійшла заява ОСОБА_3 в якій вона зазначає, що вона попросила ОСОБА_2 перевезти її товар (підошви для взуття), який належить їй, про що надала накладну №07/М від 24.08.2018 року в якій зазначено, що товар (підошви жіночі та чоловічі в асортименті) в кількості 550 пар на загальну суму 22758 грн. відпущені ОСОБА_3, постачальником є ФОП ОСОБА_4.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення ОСОБА_2, та проаналізувавши заяву ОСОБА_3, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_2 вбачається ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 204-3 КУпАП з наступних підстав.

Відповідно до Конституції України, яка має вищу юридичну силу, держава Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права.

Згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.

Статтею 204-3 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність настає за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, яка тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари з конфіскацією таких товарів.

Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_2 у скоєнні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП підтверджується наступними доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 0468 від 27.08.2018 року; фототаблицею; оціночною вартістю ТМЦ взятою з інтернет мережі; протоколом вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення від 27.08.2018 року; поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2.

З наданої заяви ОСОБА_3 та долученою до неї накладної №07/М від 24.08.2018 року вбачається, що ТМЦ (підошви жіночі та чоловічі в асортименті), які перевозив ОСОБА_2 належать їй, що також вона зазначила в своїй заяві, і за її проханням ОСОБА_2 намагався привезти вказані підошви в асортименті до м. Донецька.

Враховуючи обставини справи, об'єм переміщуваних товарно-матеріальних цінностей, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь суспільної шкідливості вчиненого правопорушення, вважаю що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-3 КУпАП, та вважаю доцільним призначити ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, у розмірі передбаченому санкцією ч. 2 ст. 204-3 КУпАП без конфіскації товарів, оскільки підстав для конфіскації виявлених та вилучених у ОСОБА_2 товарно-матеріальних цінностей не вбачається, з огляду на положення ст. 29 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки виявлені та вилучені товарно-матеріальні цінності не є його власністю.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 необхідно стягнути судовий збір в сумі 352,40 грн. до спеціального фонду Державного Бюджету України.

Керуючись ст. ст. 29, 40-1, 204-3, 221, 283, 284, 278 ч.1 п.2 КУпАП, постановою КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», Закону України «Про судовий збір», суддя -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-3 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень, які сплатити в дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106005179, МФО 899998, ОКПО 37980308, код доходу 21081100, отримувач Волноваське УК/Волноваськ.р-н..

Стягнути з ОСОБА_2 до спеціального фонду Державного Бюджету України на р/р №31211256026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106, код банку отримувача 899998, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код за ЄДРПОУ: 37993783, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, судовий збір в сумі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.

Товарно-матеріальні цінності, згідно протоколу вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення від 27.08.2018 року, а саме:

№ п/пНазваКількість Ціна за одиницюСума

1.Підошви Irma35157,255503,75

2.Мадонна 1040141,95676

3.Модель астра 1167157,2510535,75

Всього товарно-матеріальних цінностей (підошви для взуття в асортиментів) на загальну суму 21715,5 гривень, які передані на відповідальне зберігання старшому оперуповноваженому з ОВС управління оперативного забезпечення зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області підполковнику податкової міліції ОСОБА_5 та зберігаються на території КПВВ «Новотроїцьке» - повернути за належністю ОСОБА_3.

Роз'яснити положення ст.ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу ДВС за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові.

Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Донецької області через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови, та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення до 04.02.2019 року.

Суддя Н.В. Писанець