Постанова від 16.11.2009 по справі 2а-6550/09/0670

справа № 2а-6550/09/0670

категорія 6.6.4

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2009 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Черноліхов С.В. ,

при секретарі - Талько А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Житомирі до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №10 про стягнення 381824,81 грн.,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до КВЖРЕП №10 про стягнення 381824,81 грн. податкової заборгованості. В обґрунтування позову зазначає, що відповідач як платник податків та інших обов'язкових платежів має заборгованість з податку на додану вартість в сумі 354194,66 грн., з податку на прибуток в сумі 24967,24 грн., по земельному податку в сумі 2010,69 грн., по податку з власників транспортних засобів в сумі 599,96 грн. та з комунального податку в сумі 52,26 грн., а всього в сумі 381824,81 грн.. Оскільки відповідач добровільно не погасив заборгованість, позивач просить стягнути з нього вказану заборгованість.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі і просить його задовольнити.

Представник відповідача у судове засідання суду не з'явився, своїми процесуальними правами, що передбачені ст.49 КАС України не скористався, щодо причин неявки до суду не вказав, незважаючи на те, що про час і місце судового засідання був повідомлений належним чином.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановив: відповідач Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство №10 знаходиться на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції у м. Житомирі з 26.10.2000 року.

Відповідно до вимог Закону України „Про систему оподаткування", платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Як видно із матеріалів справи, відповідач подав до ДПІ у м. Житомирі наступні податкові декларації: податкова декларація з ПДВ від 20.05.2008 року №61055 за квітень 2008 року, сума податку до сплати згідно якої становить 27690,00грн.; податкова декларація з ПДВ від 19.06.2008 року №72937 за травень 2008 року, сума податку до сплати згідно якої становить 27958,00грн.; податкова декларація з ПДВ від 21.07.2008 року №98414 за червень 2008 року, сума податку до сплати згідно якої становить 31252,00грн.; податкова декларація з ПДВ від 20.08.2008 року №125171 за липень 2008 року, сума податку до сплати згідно якої становить 36175,00грн.; податкова декларація з ПДВ від 17.09.2008 року №136255 за серпень 2008 року, сума податку до сплати згідно якої становить 35992,00грн.; податкова декларація з ПДВ від 20.10.2008 року №162601 за вересень 2008 року, сума податку до сплати згідно якої становить 80283,00грн.; податкова декларація з ПДВ від 20.11.2008 року №192096 за жовтень 2008 року, сума податку до сплати згідно якої становить 15817,00грн.; податкова декларація з ПДВ від 17.12.2008 року №203290 за листопад 2008 року, сума податку до сплати згідно якої становить 413,00грн.; податкова декларація з ПДВ від 19.02.2009 року №10607 за січень 2009 року, сума податку до сплати згідно якої становить 935,00грн.; податкова декларація з ПДВ від 20.03.2009 року №23703 за лютий 2009 року, сума податку до сплати згідно якої становить 1210,00грн.; податкова декларація з ПДВ від 21.04.2009 року №44655 за березень 2009 року, сума податку до сплати згідно якої становить 1892,00грн.; податкова декларація з ПДВ від 20.05.2009 року №68692 за квітень 2009 року, сума податку до сплати згідно якої становить 1722,00грн.; податкова декларація з ПДВ від 19.06.2009 року №81434 за травень 2009 року, сума податку до сплати згідно якої становить 280,00грн.; податкова декларація з ПДВ від 17.07.2009 року №101101 за червень 2009 року, сума податку до сплати згідно якої становить 6814,00грн.; податкова декларація з податку на прибуток від 08.02.2008 року Б/Н за 2007 рік, сума податку до сплати згідно якої становить 23287,00,00грн.; податковий розрахунок земельного податку від 31.01.2008 року №2999 за 2008 рік сума податку до сплати згідно якої становить 12109,59грн.; розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів від 29.02.2008 року №13057 за 2008 рік сума податку до сплати згідно якої становить 2414,00грн.; податковий розрахунок комунального податку від 09.02.2009р., №252399 за 4 квартал 2008 року, сума податку до сплати складає 32,30грн.; податковий розрахунок комунального податку від 12.05.2009р., №64767 за 1 квартал 2009 року, сума податку до сплати складає 20,40рн.; податковий розрахунок комунального податку від 10.08.2009р., №128772 за 2 квартал 2009 року, сума податку до сплати складає 22,10грн..

Крім того, 26 вересня 2008 року ДПІ у м. Житомирі була проведена невиїзна документальна перевірка відповідача по питанню своєчасності сплати податку на додану вартість по деклараціям за березень, квітень 2008 року. За результатами перевірки був складений акт №5490/15-2 від 26.09.2008 року. На підставі вказаного акту відповідачу було визначено узгоджену суму податкового зобов'язання сплаченого з затримкою в березні 2008 року, на суму 1648,01грн., на вказану суму направлено податкове повідомлення - рішення №0009151601/0 від 29.09.2008 року, та 1099,04грн., в квітні 2008 року.

29 квітня 2009 року ДПІ у м. Житомирі була проведена невиїзна документальна перевірка відповідача по питанню своєчасності сплати податку на прибуток згідно наданої декларації за 1-й квартал 2008 року. За результатами перевірки був складений акт №2861/15-1 від 29.04.2009 року. На підставі вказаного акту відповідачу було визначено узгоджену суму податкового зобов'язання сплаченого з затримкою в розмірі 7332,97грн., на вказану суму направлено податкове повідомлення - рішення №0004061501/0 від 14.05.2009 року.

28 квітня 2009 року ДПІ у м. Житомирі була проведена невиїзна документальна перевірка відповідача по питанню несвоєчасності сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по земельному податку за серпень, вересень 2008 року. За результатами перевірки був складений акт №15-3-40/2779 від 28.04.2009 року. На підставі вказаного акту відповідачу було визначено узгоджену суму податкового зобов'язання сплаченого з затримкою в сумі 84,57грн., на вказану суму направлено податкове повідомлення - рішення №00028615-3/0 від 30.04.2009 року.

Окрім цього, за невиконання відповідачем рішення № 16 від 30.01.2008 року про розстрочення податкових зобов'язань з податку на додану вартість за квітень 2006 року на суму 34401,00грн., листопад 2005 року на суму 23100,00грн., та грудень 2007 року в сумі 36296,00грн., КВЖРЕП №10 були нараховані відсотки за користуванням розстрочення платежу та пеня в сумі 3031,58грн.

Відповідно рішення №54 від 15.09.2008 року про скасування розстрочення податкових зобов'язань та в зв'язку із несплатою чергової частини розстрочених платежів КВЖРЕП №10 має податкову заборгованість із податку на прибуток в сумі 23287,00грн.

Відповідно до вимог п.6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" КВЖРЕП № 10 були виставлені І та II податкові вимоги.

Станом на момент розгляду справи відповідач має заборгованість по сплаті податків в розмірі 381824,81 грн., а саме: по податку на прибуток в сумі 24967,24 грн., по податку на додану вартість в сумі 354194,66 грн., земельного податку в сумі 2010,69 грн., податку з власників транспортних засобів в сумі 599,96 грн. та комунального податку в сумі 52,26 грн. Податкові зобов'язання є узгодженими.

Відповідно до п. 3.1.1. ст.3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2000 року N 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідач позов не оспорив, доказів щодо погашення податкового боргу не подав.

Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов обґрунтований і підлягає задоволенню.

Керуючись Законом України “Про порядок погашення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами ”, ст.ст. 86, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №10 на користь державного бюджету в особі Державної податкової інспекції у м. Житомирі ( р/р 31115009700002 УДК у м. Житомирі, код 22062319, банк ГУДКУ у Житомирській області, код платежу 11021000, МФО 811039) заборгованість з податку на прибуток в сумі 24967,24 грн..

Стягнути з Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №10 на користь державного бюджету в особі Державної податкової інспекції у м. Житомирі (р/р 31117029700002 ВДК у м. Житомирі, код 22062319, банк УДК у Житомирській області, код платежу 14010100, МФО 811039) заборгованість з податку на додану вартість в сумі 354194,66грн..

Стягнути з Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №10 на користь місцевого бюджету в особі Державної податкової інспекції у м. Житомирі (р/р33215811700002 УДК у м. Житомирі, код 22062319, банк ГУДКУ у Житомирській області, код платежу 130501, МФО 811039) заборгованість по земельному податку в сумі 2010,69грн..

Стягнути з Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №10 на користь місцевого бюджету в особі Державної податкової інспекції у м. Житомирі (р/р 33217808700002 ВДК у м. Житомирі, код 22062319, банк УДК у Житомирській області, код платежу 12020200, МФО 811039) заборгованість по податку з власників транспортних засобів в сумі 599,69грн..

Стягнути з Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №10 на користь місцевого бюджету в особі Державної податкової інспекції у м. Житомирі (р/р 33219828700002 УДК у м. Житомирі, код 22062319, банк ГУДКУ у Житомирській області, код платежу 16010200, МФО 811039) заборгованість з комунального податку в сумі 52,26грн..

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя: С.В. Черноліхов