Постанова від 16.10.2009 по справі 2-а-31933/08

справа № 2-а-31933/08

категорія 6.7

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2009 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Хаюка С.М. ,

при секретарі - Дойничко О.С. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області до Управління агропромислового розвитку Малинської районної державної адміністрації, Приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Малинівське" приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Малинівське" про визнання дій неправомірними та стягнення 25154,00 грн.,-

встановив:

Позивач звернувся з позовом до відповідачів і просить визнати дії Управління агропромислового розвитку Малинської РДА щодо виплати П(ПО)СП "Малинівське" коштів в сумі 35854,00 грн. такими, що вчинені без належної правової підстави (протиправними) та стягнути з П(ПО)СП „Малинівське” до Державного бюджету України кошти в сумі 35854,00 грн., як такі, що одержані ним без належної правової підстави (протиправно) внаслідок замовчування обставин, знання яких перешкоджало б в наданні зазначеному товариству Управлінням АПР відповідних коштів.

В суді представники позивача позовні вимоги в частині стягнення коштів зменшили і просять стягнути 25154грн. , в іншій частині підтримали в повному обсязі та пояснили, що П(ПО)СП "Малинівське" в термін до 01 жовтня 2008 року погасило кошти в розмірі 10700 грн. наданих для підтримки виробництва продукції рослинництва, а тому підстав для їх повернення немає.

Представники відповідачів щодо задоволення позову заперечили з підстав викладених письмово.

Суд, перевіривши доводи сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав:

Так, відповідно до Переліку територій, що належать до поліських, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №2068 від 25.12.1998 року П(ПО)СП "Малинівське" розташовано на території, що належить до поліських та знаходиться в особливо складних кліматичних умовах.

Відповідно до п.2 "Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007 р. N 256, п.6 "Порядку використання у 2007 році коштів державного бюджету , що виділяються для часткової компенсації вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва" затвердженого постановою КМ України від 9.02.2007 року №182 та п.8 "Порядку використання коштів Державного бюджету для надання підтримки агропромисловим підприємствам, що знаходяться в особливо складних кліматичних умовах" затвердженого спільним наказом Мінагрополітики та Мінфіну України від 2.03.2007 року за №138/305 та заеєстрованого Мінюстом України 3.03.2007 року за №182/13449, П(ПО)СП "Малинівське" було подано до комісій по використанню коштів державного бюджету для фінансової підтримки агропромислових підприємств створених Управлінням агропромислового розвитку Малинської районної державної адміністрації документи, перелік яких є вичерпним.

Відповідно до довідок від 16.02.2007 року №1034/10/19-3026, 21.05.2007 року №3386/10/19-3026 і №8799 від 13.12.2007 року, виданої Малинською МДПІ та УПФУ в Малинському районі П(ПО)СП "Малинівське" заборгованості по платежах до бюджету станом на 16.02.2007 року та 21.05.2007 року - не має.

Актом ревізії фінансово-господарської діяльності в управлінні АПР Малинської РДА за період з 01.01.2005 року по 01.01.2008 рік №12-09/41 від 30 травня 2008 року та довідкою зустрічної звірки підтвердження виду, обсягу операцій та розрахунків з управлінням агропромислового розвитку в П(ПО)СП "Малинівське" за період з 01.01.2006 року по 31.12.2007 рік за №12-09/27 від 19.05.2008 року, підтверджено цільове використання коштів, а окрім цього встановлено наявність простроченої більш як за півроку заборгованості по податку з доходів фізичних осіб, в зв”язку з чим, на думку Позивача, П(ПО)СП не мало права на отримання такої підтримки, зокрема:

- 10 700,00 грн. -для підтримки виробництва продукції рослинництва;

- 1500,00 грн. -для часткової компенсації вартості мінеральних добрив вітчизняного виробництва;

- 23654,00 грн. -як агропромисловому підприємству, що знаходиться в особливо складних кліматичних умовах.

Суд не погоджується з такими висновками Позивача.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2008 року №763 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу” внесено зміни до відповідних Порядків використання бюджетних коштів, зокрема щодо встановлення терміну погашення сільськогосподарськими підприємствами заборгованості з податку з доходів фізичних осіб до 01 жовтня 2008 року.

Зміни стосувались лише пункту 6 Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки виробництва продукції рослинництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2007 р. N 256, а не Порядків затверджених постановою КМ України від 9.02.2007 року №182 та наказом Мінагрополітики та Мінфіну України від 2.03.2007 року за №138/305.

Цими ж змінами визначено, що до заявки на отримання фінансової підтримки додаються:

- довідки про заборгованість, в тому числі із строком виникнення більш ніж півроку до зазначеної дати, виданими відповідним органам Державної податкової служби та Пенсійного фонду України, а також довідки про відсутність (наявність) заборгованості перед місцевим бюджетом з податку з доходів фізичних осіб, підписана керівником та скріплена печаткою зазначеного підприємства;

-копію письмового зобов”язання у місячний строк повернути до бюджету кошти у разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного одержання (за винятком одержання бюджетних коштів за наявності у нього заборгованості перед місцевими бюджетами з податку з доходів фізичних осіб, яку сільськогосподарське підприємство погасить до 01 жовтня 2008 року) або нецільового використання... .

Таким чином, отримання фінансової підтримки при наявності заборгованості перед місцевими бюджетами з податку з доходів фізичних осіб, Постановою №763 вважається як виняток при визначенні незаконності такого отримання.

Відповідно до підпункту 4.4.2 пункту 4.4 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000року, лише контролюючі органи мають право надавати податкове роз"яснення , яке є оприлюдненням офіційного розуміння окремих положень податкового законодавства, а відповідно до підпункту 2.14 пункту 2.1 статті 2 стосовно податків і зборів (обов"язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів контролюючими органами - є податкові органи.

Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" передбачено подання податковими агентами, яким в даному випадку є П(ПО)СП "Малинівське" , податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку сум утриманого з них податку(ф.№1ДФ), який не є податковою декларацією, тому податковий борг у таких платників податків виникає лише у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати відповідної суми податкового зобов"язання , нарахованого органом державної податкової служби за актом документальної перевірки та узгодженого відповідно до чинного законодавства.

Доказів того , що органом державної податкової служби проводилась документальна перевірка П(ПО)СП "Малинівське" і на час надання позик була визначена та узгоджена сума податкового зобов"язання по податку з доходів фізичних осіб і вона рахувалась , як прострочена більше півроку заборгованість перед місцевим бюджетом , суду не надано. В той же час доказом того, що узгодженого податкового зобов"язання по податку з доходів фізичних осіб не існувало , а відповідно і не вважалось заборгованістю наявність нарахованого та несплаченого податковим агентом , а саме П(ПО)СП "Малинівське" податку з доходів фізичних осіб, є довідки Малинської МДПІ та УПФУ в Малинському районі , на підставі яких були видані кошти.

Оскільки, на час отримання зазначеної фінансової допомоги, законодавчо не було визначено вимоги - надання сільськогосподарським товаровиробником довідки про відсутність (наявність) заборгованості перед місцевим бюджетом з податку з доходів фізичних осіб, то при наявності довідок ДПІ та УПФ про відсутність заборгованостей по платежам свідчить, що відповідачі, на момент винесення рішення щодо надання і отримання підтримок діяли в рамках чинного законодавства, а за таких підстав позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст.86, 158-163,254 КАС України, суд -

постановив:

Відмовити контрольно-ревізійному управлінню в Житомирській області взадоволенні позову до Управління агропромислового розвитку Малинської районної державної адміністрації, приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Малинівське" про визнання дій неправомірними та стягнення 25154,00 грн.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя: С.М. Хаюк