справа № 2-а-29253/08
категорія 50
12 січня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Токаревої М.С. ,
при секретарі - Янушівській В.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації
про постановку на чергу для отримання компенсації,-
встановив:
Позивач звернулася до суду і просить зобов'язати відповідача поставити на чергу, встановлену місцевими органами виконавчої влади, для отримання компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1, яке отримала у спадщину в сумі 27214 грн. Свої вимоги мотивує тим, що має право на вказану компенсацію, але відповідач відмовив у постановці на чергу, оскільки вона отримала будинок у спадщину.
Позивач в судове засідання не з"явилася, справу просила слухати у його відсутність.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився з невідомих суду причин, хоча про час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому законом порядку .
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що позивач 3 березня 2008 року отримала у спадщину домоволодіння АДРЕСА_1 від своєї матері, яке відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 та розпорядженням КМ України №17 від 12.01.93 відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. Позивач з 1991 року проживає в м.Києві. Зазначені обставини підтверджується технічним паспортом, свідоцтвом про право на спадщину, копією паспорта. Позивач здала своє домоволодіння на баланс Покалівської сільської ради Овруцького району Житомирської області 23 грудня 2009 року, про що свідчить акт.
Відповідно до ст.4 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (надалі Закону), населення, яке проживає на території безумовного (обов”язкового) відселення, підлягає обов”язковому відселенню. Кожен громадянин, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, має право на підставі наданої йому об'єктивної інформації про радіаційну обстановку, дози опромінення і можливі їх наслідки для здоров'я самостійно приймати рішення про подальше проживання на цій території чи відселення. Громадяни, які відселяються або самостійно переселяються користуються компенсаціями, передбаченими цим Законом.
Відповідно до ч.6 ст.35 вказаного Закону компенсацію, передбачену ст.4 цього Закону, у повному розмірі за цінами, встановленими на момент звернення щодо неї, мають право отримати громадяни, які не проживали на територіях радіоактивного забруднення, але одержали у спадщину майно (жилі, дачні, садові будинки, гаражі, господарські будівлі та споруди), яке не може бути перевезено із зазначених територій.
Однією з підстав відмови відповідача в постановці на чергу є те , що нерухоме майно позивач отримав у спадщину і ст.28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік" відмінено пп.5, 6 ст.35 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в насідок Чорнобильської катастрофи".
Відповідно до ст.ст.24,50 Конституції України, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками місця проживання. Кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, а тому, суд вважає, що відмовляючи позивачу в постановці на чергу для отримання компенсації, відповідач обтяжує його становище й примушує використовувати належне позивачу на праві власності майно в небезпечних для здоров'я умовах відносно постійного місця проживання.
Рішенням Конституційного Суду України №10-рп від 22.05.2008 року визнано неконституційними положення ст.28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким відмінено пп.5,6 ст.35 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а тому посилання відповідача на те, що позивачу не може бути виплачена компенсація за отримане у спадщину нерухоме майно є безпідставними.
Відповідно до Положення про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №755 від 15.07.1997 року, вартість втраченого майна у зоні добровільного гарантованого відселення оцінюється експертами з оцінки ринкової вартості і не може бути вище вартості за оцінкою бюро технічної інвентарізації.
Згідно заключення експертизи вартість домоволодіння становить 27214,00 грн. , що не перебільшує вартості бюро технічної інвентарізації.
На підставі викладеного, відповідно до ст.ст.24,50 Конституції України, ст. ст. 4,35 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,” постанови Кабінету Міністрів України №755 від 15.07.1997 року, керуючись ст.ст.6,9-11, 70,71, 86, 158-163, 254 КАС України, суд, -
постановив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Зобов'язати управління праці і соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації прийняти документи поставити ОСОБА_1 на чергу для виплати грошової компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1 в сумі 27214 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: М.С. Токарева