Провадження №2-а/359/262/2018
Справа №359/8592/18
Іменем України
26 жовтня 2018 року суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Яковлєва Л.В., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до поліцейської комісії № 3 Департаменту Патрульної поліції України про оскарження рішення поліцейської комісії, -
24 жовтня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, з проханням визнати протиправним рішення поліцейської комісії № 3 Департаменту Патрульної поліції України, скасувати пункт протоколу, у частині прийняття рішення відносно нього, як неправомірний та відновити його законні права щодо служби в поліції.
Відповідно ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
За змістом ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Позов пред'явлений ОСОБА_1 не підсудний Бориспільському міськрайонному суду Київської області, оскільки за правилами розмежування предметної юрисдикції даний позов віднесено до підсудності окружного адміністративного суду.
Водночас, чинний КАС України не передбачає можливості повернення позовної заяви у разі її предметної непідсудності суду чи відмови у відкритті провадження з цієї підстави.
Відповідно ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).
У відповідності до вимог п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Зважаючи на вказане, суддя вважає за необхідне передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до поліцейської комісії № 3 Департаменту Патрульної поліції України про оскарження рішення поліцейської комісії на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
Керуючись ч.6 ст.7, ч.1 та ч.2 ст.20, п.2 ч.1 та ч.8 ст.29, п.6 ч.1 ст.294 КАС України, суд -
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до поліцейської комісії № 3 Департаменту Патрульної поліції України про оскарження рішення поліцейської комісії передати на розгляд до Київського окружного адміністративного суду.
Ухвала адміністративного суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністратив-ного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі даної ухвали здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя ОСОБА_2