Справа №718/1633/18
Провадження №1-кс/718/634/18
01.11.2018 року м. Кіцмань Чернівецька область
Кіцманський районний суд Чернівецької області
у складі: слідчого судді - ОСОБА_1
секретаря судових засідань ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в зілі суду в м.Кіцмань клопотання заступника начальника Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області, начальника слідчого відділу ОСОБА_3 , затверджене прокурором Кіцмнаської місцевої прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12018260110000284 від 03.05.2018 року, про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування,
з участю: прокурора ОСОБА_4 ,
слідчого ОСОБА_3 ,
підозрюваного ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6
До Єдиного реєстру досудових розслідувань 03 травня 2018 року за № 12018260110000284 внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України; 14 травня 2018 року за № 42018260000000199 внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.14 ч.3 ст.187 КК України.
03 травня 2018 року ОСОБА_5 був затриманий в порядку ст.208 КПК України за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України.
04 травня 2018 року ОСОБА_5 було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, тобто у незаконному придбанні та зберіганні вогнепальної зброї, бойових припасів, без передбаченого законом дозволу.
29.05.2018 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 187 КК України, тобто у готуванні нападу з метою заволодіння чужим майном, поєднаного із насильством небезпечним для життя та здоров'я особи, яка зазнала нападу, з погрозою застосування такого насильства (розбій), за попередньою змовою групою осіб, поєднаного з проникненням в інше приміщення.
Постановою слідчого від 04 червня 2018 року матеріали досудового розслідування у вказаних кримінальних провадженнях об'єднані в одне провадження та присвоєно єдиний № 12018260110000284.
02.07.2018 року керівником Кіцманської місцевої прокуратури строк досудового розслідування продовжено до 04.08.2018 року.
Згідно ухвали слідчого судді Кіцманського районного суду Чернівецької області від 23.07.2018 року продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018260110000284 від 03.05.2018 року до шести місяців, тобто до 04 листопада 2018 року.
26.10.2018 року складено повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри ОСОБА_5 від 29.05.2018 року про вчинення кримінального правопоорушення, передбаченого ч.1 ст. 263, ч.1 ст. 14, ч.3 ст.187 КК України, яке погоджено процесуальним прокурором Кіцманської иісцевої прокуратури ОСОБА_4 .
Крім того, 26.10.2018 року прокурор Кіцманської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , визнавши зібрані під час досудового розслідування докази достатніми для складання обвинувального акту, надав органу дослуового розслідування доручення про повідомлення підозрюваного та його захисника про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів кримінального провадження.
26.10.2018 року заступником начальника Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області, начальника слідчого відділу ОСОБА_3 повісткою про виклик повідомлено захисника ОСОБА_6 та підозрюваного ОСОБА_5 про відкриття матеріалів даного кримінального провадження та можливість ознайомитись з матеріалами даного провадження.
Слідчий, за погодженням прокурора, 01.11.2018 року звернувся із клопотанням про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, з тих підстав, що кримінальне провадження складається з 4 томів , ОСОБА_5 та його захисник ОСОБА_6 на даний час ознайомились лише з трьома томами кримінального провадження, а тому ці обставини не дають стороні обвинувачення можливості направити обвинувальний акт до суду.
Вказує, що 31.10.2018 року постановою начальника слідчого відділу Кціманського ВП ОСОБА_3 відновлено досудове розслідування з метою звернення до слідчого судді з клопотанням про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до 05.11.2018 року.
Слідчий ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримав з підстав, викладених в такому.
В судовому засіданні прокурор ОСОБА_4 підтримав клопотання, посилаючись на обставини, викладені в клопотанні.
Підозрюваний ОСОБА_5 проти задоволення клопотання заперечував, просив не обмежувати його та захисника у часі на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Захисник ОСОБА_6 вважав, що у задоволенні клопотання слід відмовити та просив зобов'язати слідчого надати для ознайомлення матеріали кримінального провадження та оригінали електронних носіїв інформації.
Заслухавши доводи учасників процесу та дослідивши додані до клопотання матеріали, приходжу до наступного висновку.
Згідно з пунктом 1 частини 1 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Відповідно до частини 2 цієї статті строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:
1) двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;
2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості;
3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
ОСОБА_5 обгрунтовано підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, ч.1ст.14 ч.3 ст.187 КК України, згідно ст.12 КК України. (а.с.22-23)
Згідно ухвали слідчого судді Кіцманського районного суду Чернівецької області від 23.07.2018 року продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018260110000284 від 03.05.2018 року до шести місяців, тобто до 04 листопада 2018 року.(а.с.13).
26.10.2018 року заступником начальника Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області, начальника слідчого відділу ОСОБА_3 повісткою про виклик повідомлено захисника підозрюваного ОСОБА_5 ОСОБА_6 про відкриття матеріалів даного кримінального провадження та можливість ознайомитись з матеріалами даного провадження, та розпочато ознайомлення підозрюваним ОСОБА_5 та його захисником 29.10.2018 року о 09:50 год.
Частиною 3 ст. 219 КПК України передбачено, що строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу, не включається у строки, передбачені цією статтею.
У кримінальному провадженні № 12018260110000284 від 03.05.2018 року строк досудового розслідування продовжено до шести місяців, тобто до 04.11.2018 року, але слідчий повідомив підозрюваному та його захиснику про завершення досудового розслідування та надав доступ до матеріалів досудового розслідування 26 жовтня 2018 року, тому строк, починаючи з 26 жовтня 2018 року до закінчення ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, не входить до вказаного строку досудового розслідування і строк досудового розслідування не закінчується 04.11.2018 року, а переривається на період виконання вимог ст. 290 КПК України, та продовжується до 09.11.2018 року включно.
Відповідно до ч.10 ст. 290 КПК України сторонам кримінального провадження, потерпілому, представнику юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, надається достатній час для ознайомлення з матеріалами, до яких їм надано доступ. У разі зволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження з урахуванням обсягу, складності матеріалів та умов доступу до них зобов'язаний встановити строк для ознайомлення з матеріалами, після спливу якого сторона кримінального провадження або потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, вважаються такими, що реалізували своє право на доступ до матеріалів. Клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, не пізніше п'яти днів з дня його надходження до суду з повідомленням сторін кримінального провадження. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час проведення судового засідання, не перешкоджає розглядові клопотання.
Кримінальне провадження складається з 4 томів , захисник підозрюваного ОСОБА_6 на даний час частково ознайомився із матеріалами кримінального провадження.
З урахуванням обсягу зібраних письмових матеріалів кримінального провадження, які складаються з чотирьох томів та електронних носіїв інформації, слідчий суддя вважає, що для реалізації вказаними особами свого права на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження необхідно встановити строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до 06.11.2018 року
Керуючись ст.ст. 219, 290, 309 КПК України, слідчий суддя-
Клопотання начальника Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області, начальника слідчого відділу ОСОБА_3 , затверджене прокурором Кіцмнаської місцевої прокуратури ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 12018260110000284 від 03.05.2018 року, про встановлення строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування - задовольнити.
Встановити стороні захисту, а саме підозрюваному ОСОБА_5 та його захиснику - адвокату ОСОБА_6 строк для ознайомлення з матеріалами кримінального провадження № 12018260110000284 внесеному до ЄРДР 03.05.2018 року до 06.11.2018 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Кіцманського районного суду
Чернівецької області: ОСОБА_1