Ухвала від 31.10.2018 по справі 450/2886/17

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

31 жовтня 2018 рокуЛьвів№ КДМ/7/18

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

судді-доповідача -Кухтея Р. В.

суддів -Носа С. П.

Сеника Р. П.

розглянувши в порядку письмового провадження у м. Львові заяви ОСОБА_4 про роз'яснення постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 серпня 2018 року за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Звенигородської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У жовтні 2017 року ОСОБА_4 звернувся в суд із адміністративним позовом до Звенигородської сільської ради Пустомитівського району Львівської області, в якому просив зобов'язати відповідача внести зміни в рішення № 120 від 21.01.2005 «Про надання згоди на оформлення матеріалів відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, яким надати ОСОБА_4 дозволу на розробку проекту землеустрою, щодо ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності в с. Коцурів».

Рішенням Пустомитівського районного суду Львівської області від 21.05.2018, яке було залишено без змін постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 28.08.2018 у задоволенні позову було відмовлено.

19.09.2018 на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_4 про роз'яснення рішення суду, в якій останній просить роз'яснити чи є відповідь № 02-18/503 від 13.09.2017 рішенням відповідача, чи має право сільський голова приймати рішення із земельних питань та за наявності таких повноважень, яке саме рішення він прийняв, до кого саме було адресоване клопотання та чи саме така особа прийняла оспорюване рішення, чи дотримався відповідач встановлених законом строків розгляду клопотання, яке рішення прийняте за результатами його розгляду, чи мають однакову юридичну силу відповідь на клопотання та рішення, а також яким чином були спростовані доводи позивача з посиланням на норми матеріального права.

24.10.2018 вказану справу разом із заявою зареєстровано у Восьмому апеляційному адміністративного суду у зв'язку з їх передачею відповідно до частини третьої статті 29 КАС України як визначеному частиною шостою статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суду, якому передаються справи Львівського апеляційного адміністративного суду, який ліквідований згідно Указу Президента України № 455/2017 від 29.12.2017 «Про ліквідацію апеляційних адміністративних судів та утворення апеляційних адміністративних судів в апеляційних округах».

За результатами автоматизованого розподілу дану справу передано на розгляд колегії суддів : суддя-доповідач Кухтей Р. В., судді Нос С. П., Сеник Р. П.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи заяви, колегія суддів приходить до висновку, що у задоволенні такої слід відмовити, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.254 КАС України, за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.

Роз'яснення судового рішення є за своєю суттю одним із способів усунення його недоліків, але без виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом, та зумовлено нечіткістю судового рішення за змістом, коли таке є неясним та незрозумілим для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, що будуть здійснювати його виконання.

Конкретного і вичерпного переліку критеріїв для визначення рішення незрозумілим правова норма не містить.

Разом з тим, ясність судового рішення полягає у логічному, чіткому, переконливому і зрозумілому викладенні змісту рішення. Вимога логічності передбачає, що текст рішення має відображати причинно-наслідкові зв'язки у межах речення чи всього документу. Зокрема, мотивувальна частина рішення має відповідати його резолютивній частині. Невизначеність судового рішення означає, що таке рішення містить положення, які викликають суперечки щодо його розуміння та під час виконання.

Недотримання цих вимог може ускладнити або взагалі унеможливити виконання рішення суду, а тому роз'ясненню підлягають рішення суду у разі, якщо без такого їх важко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.

Згідно п.19 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 7 від 20.05.2013 «Про судове рішення в адміністративній справі», за правилами КАС України роз'яснення судового рішення можливе тоді, коли воно є незрозумілим. В ухвалі про роз'яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не змінюючи при цьому суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду.

Відтак, роз'яснення судового рішення є за своєю суттю одним із способів усунення його недоліків, зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового рішення, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше, однак без виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом. Тобто процесуальна процедура роз'яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення.

Як установлено судом апеляційної інстанції, судове рішення по суті справи, яке набрало законної сили, є чітким та належним чином мотивоване, а доводи заявника, викладені у поданій ним заяві фактично зводяться до незгоди з ним.

При цьому слід зазначити, що суд, який розглядає справу про роз'яснення судового рішення не наділений повноваженнями, якими наділений законом суд касаційної інстанції, даючи відповіді на питання, які були предметом дослідження судом при розгляді справи по суті.

Беручи до уваги ту обставину, що метою роз'яснення є усунення суперечностей при виконанні судового рішення задля гарантування захисту прав позивача, колегія суддів вважає, що лише суд касаційної інстанції, у випадках, визначених національним законодавством, може надати оцінку законності та обґрунтованості ухвалених судами рішень.

Судом апеляційної інстанції встановлено, що постанова Львівського апеляційного адміністративного суду від 28.08.2018 року є чіткою за змістом, ясною та зрозумілою, оскільки не містить положень, стосовно яких можуть виникнути суперечності щодо її розуміння, а наведені відповідачем обставини не можуть бути підставами для роз'яснення судового рішення в порядку ст.254 КАС України.

Керуючись ст. 254 КАС України, суд,

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_4 про роз'яснення постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 серпня 2018 року по справі № 450/2886/17- відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту до Верховного Суду.

Суддя-доповідач Р. В. Кухтей

судді С. П. Нос

Р. П. Сеник