Постанова від 31.10.2018 по справі 331/5223/18

31.10.2018

Провадження № 3/331/1062/2018

331/5223/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2018 року м. Запоріжжя

Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Пивоварова Ю.О., при секретарі Назаренко О.В., за участю прокурора Кузіва І.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Запоріжжя, громадянина України, працює головним спеціалістом відділу реєстрації об»єктів Державного земельного кадастру ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області, одруженого, має на утриманні малолітню дитину - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, мешкає за адресою: АДРЕСА_1,

у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу реєстрації об'єктів Державного земельного кадастру ГУ Держгеокадастру у Запорізькй області, тобто будучи державним службовцем, в порушення ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», знаходячись в своєму робочому кабінеті за адресою: м. Запоріжжя, вул.. Українська, 50, несвоєчасно подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію (щорічну) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а саме: фактично подав відповідну декларацію 02.04.2018 року у порушення передбаченого Законом строку без поважних причин.

У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 свою провину у вчиненому правопорушенні визнав частково та пояснив, що у 20-х числах березня 2018 року він дізнався про те, що його електронний ключ для входу до особистого кабінету на сайті НАЗК завершив свою дію, тому він вимушений був звернутися до відповідної організації для отримання нового ключа, що зайняло певний час. У подальшому він неодноразово намагався повідомити НАЗК про зміну ключа, однак його запити не приймались. Таким чином, лише 30.03.2018 року він зміг почати заповнення декларації, однак через велике навантаження зберегти декларацію він не міг, система повідомляла про помилки. Оскільки, 31.03.2018 року та 01.04.2018 року були вихідними днями, у найближчий робочий день 02.04.2018 року з робочого комп»ютера йому вдалося заповнити декларацію та надіслати її. Умислу на ухилення від декларування або неповідомлення про свої доходи він не мав. Порушення терміну подання декларації сталося через збій роботи системи та відсутність ключа до особистого кабінету.

Вирішуючи питання про наявність підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності, виходжу з наступного.

Відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п. «в», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення як державний службовець.

Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

У судовому засіданні встановлено, що 14.07.2017 року наказом в.о. начальника ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області № 85/07-08 від 14.07.2017 року ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу реєстрації об»єктів держвного земельного кадастру ГУ Держгеокадаству у Запорізькій області та присвоєно 9 ранг державного службовця посади державної служби категорії «В».

02.04.2018 року ОСОБА_1 подав декларацію (щорічну) за 2017 рік, при цьому допустив недотримання граничного строку її подання, який сплив 31.03.2018 року.

Доводи правопорушника про те, що несвоєчасність подання деклараціі була обумовлена технічними причинами не знайшли свого підтвердження у судовому засіданні, оскільки, як пояснив правопорушник, та встановлено судом, ОСОБА_1 розпочав роботу щодо заповнення декларації лише 30.03.2018 року тобто за два дні до спливу граничного терміну на її подання, при тому, що діючим законодавством надається 90 днів на вчинення таких дій та заповнення відповідної форми на сайті НАЗК.

Під час судового засідання не були встановлені дані про те, що увесь період з 01.01.2018 року до 29.03.2018 року ОСОБА_1 не мав фізичної можливості належним чином подати декларацію, оскільки згідно наданих медичних довідок лише два рази та нетривалий період часу перебував на стаціонарному лікуванні.

За таких обставин суд приходить до висновку про відсутність поважних причин для своєчасного подання декларації.

Таким чином, дослідивши усі докази у їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Враховуючи те, що ОСОБА_1 допустив прострочення граничного терміну подання декларації на 1 день, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, вжив усіх заходів для усунення порушення у найближчий час, вважаю вчинене ним порушення малозначним та вбачаю за можливе звільнити останнього від адміністративної відповідальності, обмежившись оголошенням усного зауваження.

Згідно з ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття справи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 221, 283-285, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП закрити з огляду на малозначність вчиненого ним правопорушення, обмежившись оголошенням усного зауваження.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена учасниками процесу на протязі десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги, а також прокурором у порядку, передбаченому ч.5 ст. 7, ч.1 ст. 287 КУпАП.

Суддя: Ю.О. Пивоварова