Постанова від 01.11.2018 по справі 311/3831/18

Справа № 311/3831/18

Провадження № 3/311/1016/2018

ПОСТАНОВА

Іменем України

01.11.2018 м. Василівка

01 листопада 2018 року Суддя Василівського районного суду Запорізької області Сидоренко Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал (протокол серії ГР № 047160 від 08 жовтня 2018 року), який надійшов з Дніпрорудненського ВП Василівського ВП ГУНП України в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Нове Запоріжжя Запорізького району Запорізької області, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та фактично мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1

за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

30 жовтня 2018 року до Василівського районного суду Запорізької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 047160 від 08 жовтня 2018 року, складений інспектором СРПП Дніпрорудненського ВП Засько С.С.., в якому зазначається, що о 21-30 годині, 08.10.2018 року ОСОБА_1, за адресою АДРЕСА_1 висловлювався нецензурною лайкою в адресу гр..ОСОБА_3 та погрожував фізичною розправою за допомогою ножа, а саме його демонстрацією, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1, вважаю, що матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, який складений за ч.1 ст.173-2 КУпАП, підлягає поверненню до Дніпрорудненського ВП Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення, оскільки при складанні інспектором вищевказаного протоколу про адміністративне правопорушення допущено ряд порушень КУпАП.

Положеннями статті 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, в тому числі в ході складення протоколу, збору необхідних доказів, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, що зобов'язує працівників поліції належно виясняти необхідні для притягнення особи до відповідальності обставини, збирати про це докази.

Відповідно до приписів ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які факти дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Крім того, відповідно до вимог статті 256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.

При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення в порядку ст.278 КУпАП судом встановлено ряд недоліків, які перешкоджають розгляду адміністративного матеріалу по суті, а саме: наданий до суду протокол про адміністративне правопорушення не містить: повних та належних анкетних даних про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме: у складеному протоколі про адміністративне правопорушення не відображено: повних даних про місце народження особи, дані про сімейний стан особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, а саме: про наявність на його утриманні неповнолітніх та/чи непрацездатних осіб та кого саме, відсутні дані про матеріальне становище вказаної особи, наявність регулярного доходу та джерела прибутку у вигляді заробітку, пенсії, пособій, перебування його на обліку в центрі зайнятості, а також достовірних відомостей про те, чи притягувався ОСОБА_1 раніше до адміністративної, кримінальної відповідальності, не долучено повних даних, які характеризують його особу, відсутні відомості про наявність (відсутність) тяжких захворювань, перебування ОСОБА_1 на диспансерному обліку у вузьких спеціалістів медичних закладів (нарколога, психіатра тощо), також не долучено до матеріалів копії документу, на підставі якого встановлено особу правопорушника.

Також, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні будь-які відомості щодо того, якими саме доказами, передбаченими в ст.251 КУпАП, підтверджується вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП. Також у складеному протоколі не відображено свідків-очевидців подій за обставинами, які інкримінуються ОСОБА_1, а також їх повних анкетних даних та достовірної адреси місця їх фактичного проживання.

Крім того, у складеному протоколі, в порушення вимог ст.256 Кодексу України про адміністративне правопорушення, чітко не викладено об'єктивної сторони правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП України, не зазначено спосіб вчинення правопорушення, не відображено об'єкт правопорушення, не вказано суб'єктивну сторону правопорушення (ставлення до наслідків), яка характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, а також мотиви та мета вчинення правопорушення, не конкретизовано суть вчиненого правопорушення, у протоколі не відображено щодо наявності чи відсутності речових доказів по справі, місце їх зберігання, у разі наявності та подальшого вилучення з місця подій.

Також, додані до складеного протоколу матеріали не містять документальних підтверджень наявності родинних, чи будь-яких інших відносин між особою, яка притягується до адміністративної відповідальності та потерпілим ОСОБА_3 та, відповідно, відсутні відомості про те, що правопорушник та потерпілий є однією сім”єю, оскільки диспозицією ч.1 ст.173-2 КУпАП передбачено вчинення насильства саме в сім”ї.

Крім того, з долучених до матеріалів справи документів вбачається розбіжність у написанні прізвища потерпілого: “ОСОБА_3”. “ОСОБА_3”, проте на усунення виявлених розбіжностей інспектором не долучено світлокопії жодного документа, яким безпосередньо встановлювалася особа, яка є потерпілою у даній справі.

Крім того, відповідно до положень ч.2 ст.268 КУпАП, при розгляді справи про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.

Проте, вказана особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, до суду протягом доби працівниками поліції не доставлений, в день направлення матеріалу до суд, ОСОБА_1 також доставлений не був, працівниками поліції до зали суду ОСОБА_1 протягом доби з невідомих для суду причин, не доставлений. Проте, присутність ОСОБА_1 під час розгляду матеріалів справи є обов'язковою, як це передбачено положеннями ч.2 ст.268 КУпАП.

Таким чином, для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом, суд приходить до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення складені неналежним чином, а тому протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню органу, що його склав, а саме до Дніпрорудненського ВП Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення, відповідно вимогам чинного законодавства України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 173-2 ч.1, 256, 278, 283, 284 КпАП України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Дніпрорудненського ВП Василівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області - для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя

Василівського районного суду

Запорізької області Ю. В.СИДОРЕНКО