Ухвала від 31.10.2018 по справі 712/9453/12

Справа № 712/9453/12

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про видачу дубліката виконавчого листа

31 жовтня 2018 року м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:

головуючої-судді Тхір О.А.,

за участю секретаря - Віраг Е.М.,

представника заявника - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ужгород в залі суду заяву представника ТОВ «ОТП Факторинг Україна» за довіреністю ОСОБА_2 про видачу дубліката виконавчого листа у справі № 712/9453/12 за позовом ТОВ «ОТП Факторинг Україна» до ОСОБА_3, ОСОБА_4, про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Представник ТОВ «ОТП Факторинг Україна» за довіреністю ОСОБА_2 звернувся в суд із зазначеною заявою про видачу дубліката виконавчого листа по справі № 712/9453/12 за позовом ТОВ «ОТП Факторинг Україна» до ОСОБА_3, ОСОБА_4, про стягнення заборгованості, посилаючись на те, що при пересилці виконавчого документу від органу ДВС виконавчий лист по справі було втрачено, проведеною внутрішньою перевіркою підтверджено втрату виконавчого листа, стягнення за даним провадженням не виконано, в зв'язку з тим, що стягувачу такі обставини стали відомі лише після проведеної перевірки просять видати дублікат виконавчого листа та поновити строк для пред'явлення його до виконання.

Відповідно до ч.1 ст. 431 ЦПК України питання виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Відповідно до пункту 17 ч.1 Перехідних положень (розділ ХІІІ) - до дня початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів: у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання (підпункт 17.4 пункту 17 ч.1 Перехідних положень (розділ ХІІІ)).

Представник заявника в судовому засіданні заяву підтримав повністю, просив задовольнити, крім того посилався і на укладену між сторонами виконавчого провадження мирову угоду, яку вони фактично не можуть виконати в зв'язку з тим, що втрачений виконавчий лист.

Боржники в судове засідання не з'явилися, про судове засідання повідомлені належним чином.

Дослідивши матеріали справи та доводи заяви про видачу дублікату виконавчого листа, суд доходить наступного висновку.

Згідно ст. 13 ЦПК України- суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи.

ТОВ «ОТП Факторинг Україна» як стягувач, звернулося до суду 08 жовтня 2018 року, після закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання про стягнення заборгованості. Проте, представником «ОТП Факторинг Україна» в судовому засіданні доведено поважність причин, які стали підставою пропуску строку щодо не надіслання ДВС виконавчого листа, оскільки фактично пропущено строк для повторного пред'явлення виконавчого документа до виконання, який було втрачено та фізично стягувач був позбавлений такої можливості, що підтверджується документами, доданими до заяви ат дослідженими в судовому засіданні.

Судом встановлено, що відсутність виконавчого документа не дозволяє ТОВ «ОТП Факторинг Україна» та відповідачам завершити процедуру врегулювання заборгованості шляхом затвердження судом мирової угоди, яку сторони уклали між собою.

З оглянутих в судовому засіданні матеріалів підтверджено, що в провадженні Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області перебувала цивільна справа № 712/9453/12 за позовом ТОВ «ОТП Факторинг Україна» до ОСОБА_3, ОСОБА_4, про стягнення заборгованості.

18.10.2012 року у вищевказаній справі, постановлено рішення, відповідно до якого: позов задоволено повністю. Стягнуто з ОСОБА_3 та ОСОБА_4, як солідарних боржників, на користь ТОВ «ОТП Факторинг Україна» заборгованість за кредитним договором у розмірі 552485,24 грн., а також сплачений судовий збір у розмірі 3219 грн. Рішення набрало законної сили, звернуто до виконання та видано виконавчий лист, який надіслано на адресу позивача. Дослідженими документами встановлено, що суму боргу за рішенням на користь позивача не стягнуто, рішення не виконано, а виконавчий лист втрачено.

Враховуючи, що заявником, який є стягувачем по справі про стягнення заборгованості за кредитним договором, обґрунтовано наведено підстави для видачі дубліката виконавчого листа та поновлення строку для його пред'явлення до виконання, суд вважає заяву ОТП «Факторинг Україна» підставною та такою, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 260, 261, 352 - 354, 355, 431, підпунктом 17.4 пункту 17 ч.1 Перехідних положень (розділ ХІІІ) ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву представника ТОВ «ОТП Факторинг Україна» за довіреністю ОСОБА_2 про видачу дубліката виконавчого листа у справі № 712/9453/12 за позовом ТОВ «ОТП Факторинг Україна» до ОСОБА_3, ОСОБА_4, про стягнення заборгованості - задовольнити.

Видати дублікат виконавчого листа по цивільній справі № 712/9453/12 за позовом ТОВ «ОТП Факторинг Україна» до ОСОБА_3, ОСОБА_4, про стягнення заборгованості.

Поновити строк для пред'явлення дубліката виконавчого листа № 712/9453/12 від 01.10.2013 року про стягнення з ОСОБА_3 та ОСОБА_4, як солідарних боржників, на користь ТОВ «ОТП Факторинг Україна» заборгованість за кредитним договором у розмірі 552485,24 грн., а також сплачений судовий збір у розмірі 3219 грн. до виконання як такий, що пропущений з поважних причин.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду про видачу дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Суддя Ужгородського міськрайонного суду

Закарпатської області О.А.Тхір

Попередній документ
77531542
Наступний документ
77531544
Інформація про рішення:
№ рішення: 77531543
№ справи: 712/9453/12
Дата рішення: 31.10.2018
Дата публікації: 05.11.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); В порядку ЦПК України