Справа №295/14380/18
3/295/4059/18
30.10.2018 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Комнацький О. В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого у ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення -
встановив:
До Богунського районного суду м. Житомира з Житомирського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1.
Даний протокол та додані до нього матеріали не відповідають вимогам ст.ст. 256, 257, 258 КУпАП у їх взаємозв'язку.
Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам ст. 256 КУпАП, в якому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей про особу правопорушника, зокрема, чи є така особа інвалідом І або ІІ групи, що має значення при визначенні стягнення.
Відповідно до додатку 11 до Інструкції з організації примусового виконання рушень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України № 512/5 від 02.04.2012 (далі - Інструкція), протокол про адміністративне правопорушення має містити відомості про документ, який посвідчує особу, коли і ким виданий, серія і номер. Дана інформація у протоколі про адміністративне правопорушення відсутня.
Відповідно до п. 4 Інструкції у разі складання протоколу в органі державної виконавчої служби, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується для складання та підписання протоколу.
У виклику зазначаються дата, час та місце складання протоколу. Виклик вважається належним чином врученим, якщо надісланий за адресою особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто.
З матеріалів справи вбачається, що при складенні протоколу ОСОБА_1 був позбавлений можливості надати свої пояснення до протоколу, йому не роз'яснено право на захист, оскільки останній не був належним чином повідомлений про час та місце складення протоколу. З копії рекомендованого повідомлення, долученого до матеріалів справи, неможливо встановити зміст поштового відправлення.
В порушення вимог ст. 254 КУпАП йому не було вручено копію протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно Інструкції, у разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у виклику час виконавець складає відповідний акт, який додається до протоколу. Проте, такий акт до матеріалів справи державним виконавцем не наданий, а саме посилання державного виконавця на те, що особі направлено копію протоколу поштою, не свідчить про його вручення, так як це не підтверджено належними письмовими доказами.
Окрім того, копії матеріалів адміністративної справи не завірені належним чином.
Відповідно до п.5.27 Вимог до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, затверджених наказом Держспоживстандарту України N 55 від 07.04.2003 відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче підпису.
Із системного аналізу вищенаведених норм приходжу до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням норм Закону, що перешкоджає всебічному, об'єктивному і повному з'ясуванню всіх обставин, які мають значення для вирішення справи під час судового розгляду.
За таких обставин, адміністративні матеріали щодо ОСОБА_1 підлягають поверненню для належного оформлення.
На підставі викладеного і керуючись ст. 256 КУпАП, -
постановив:
Матеріали адміністративної справи про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 - повернути до Житомирського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя