Справа № 234/14716/18
Провадження № 3/234/3111/18
24 вересня 2018 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Ткачова С.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, працює головним бухгалтером КП «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них», адреса: м. Краматорськ Донецької області, вул. Горького, 5, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ст. 163-2 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якій у відповідності до ст. 268 Кодексу України про адміністративне правопорушення роз'яснені її права, -
У м. Краматорськ Донецької області, вул. Горького, 5, за результатами камеральної перевірки виявлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала платіжне доручення до установи банку на перерахування до бюджету належної до сплати суми податкового зобов'язання з ПДВ згідно: податкової декларації з ПДВ за травень 2018 року від 20.06.2018 року № НОМЕР_2 (термін сплати ПДВ - 30.06.2018 року, фактична дата сплати - 06.09.2018 року), чим порушила п.п.16.1.4 п.16.1 та п.203.2 ст. 203 Податкового кодексу України від 02.12.2010. Таким чином вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-2 КУпАП.
Викладене підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 76 від 17.09.2018 р., актом № 596/05-99-44-03/13489818 від 13.09.2018.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала, зазначила, що КП «Дільниця по ремонту, утриманню автошляхів та споруджень на них» є комунальним підприємством та фінансується з місцевого бюджету. При надходженні фінансування спочатку сплачується заробітна плата працівникам. Заборгованість виникла у зв'язку з тим, що на підприємстві не вистачало коштів для повного погашення податкових зобов'язань. При наявності коштів борг сплачується.
Відповідно до ст. 75 Податкового Кодексу України, камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.
Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності, ст. 245 КУпАП.
Відповідно до ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Всебічно, повно і об'єктивно з'ясувавши обставини справи про адміністративне правопорушення, вияснивши причини та умови, що сприяли вчиненню даного адміністративного правопорушення, проаналізувавши усі фактичні дані, оцінивши наявні в матеріалах справи докази, вважаю можливим звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Керуючись ст. ст.7, 22, 245, 280, 284 КУпАП,-
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП за малозначністю адміністративного правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Провадження по справі за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суд Донецької області через Краматорський міський суд.
Суддя С. М. Ткачова