10.3
Іменем України
25 жовтня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 1240/2639/18
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Борзаниці С.В.
при секретарі судового засідання Кравцовій Т.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,
До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області (далі - відповідач, УСЗН Станично-Луганської РДА), в якій після уточнення заявлених вимог просить:
- визнати протиправним рішення УСЗН Станично-Луганської РДА від 25.01.2018, затверджене протоколом № 132 про призупинення (відмову) ОСОБА_1 як представнику сім'ї у складі: чоловік ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та донька ОСОБА_4, 12.07.2013 р.н, у поновленні виплати адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
- зобов'язати УСЗН Станично-Луганської РДА призначити ОСОБА_1 як представнику сім'ї у складі: чоловік ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та донька ОСОБА_4, 12.07.2013 р.н, адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;
- зобов'язати УСЗН Станично-Луганської РДА виплатити ОСОБА_1 як представнику сім'ї у складі: чоловік ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, син ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 та донька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, заборгованість по адресній допомозі внутрішньо переміщеним особам, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з дати неправомірного припинення її виплати, а саме: з січня 2018 року по червень 2018 року та з серпня 2018 року по дату винесення рішення судом.
В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що позивач на початку 2016 року була вимушена залишити місце свого постійного проживання за адресою ІНФОРМАЦІЯ_4, у зв'язку із проведенням АТО та бойовими діями, та переміститися до смт Станиця Луганська Луганської області, де з 2016 року і мешкає на даний час. Село Миколаївка Станично-Луганського р-ну наразі є непідконтрольним уряду України. До того, як проживала у смт Станиця Луганська у власному будинку, позивач зі своєю сім'єю здійснила переміщення з с. Миколаївка Станично-Луганського р-ну до смт Троїцьке Луганської обл. До смт Станиця Луганська із смт Троїцьке переїхали у зв'язку з тим, що чоловіка було призначено на посаду начальника караулу 24 Державної пожежно-рятувальної частини (смт Станиця Луганська) з 12.01.2016. Позивач працювала в ДЗ «Станично-Луганська районна санітарно-епідеміологічна станція Луганської області» з 2004 року по 2016 рік. Працює в Станично-Луганському районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області.
Фактично позивач зареєстрована як ВПО з 10.03.2016. У смт Станиця Луганська позивач має власний будинок за адресою: смт Станиця Луганська, вул. 7а Лінія, 1а. У цьому будинку позивач та члени її сім'ї: чоловік ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, син ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 та донька ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 проживають як ВПО.
За призначенням щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на сім'ю, позивач звернулась із заявою до відповідача 14.03.2016. Грошова допомога була призначена згідно п.3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою КМУ від 01.10.2014 № 505 (зі змінами) з 14.03.2016 по 13.09.2016 у сумі 2 400 грн. щомісячно (позивача, двох дітей та чоловіка).
Проте за зверненням до УСЗН Станично-Луганської РДА 12.09.2016 про продовження виплат адресної допомоги ВПО було відмовлено у зв'язку з тим, що житлове приміщення, в якому позивач та її родина проживає як ВПО, належить їй на праві власності.
21.06.2017 позивач отримала від УСЗН Станично-Луганської РДА роз'яснення № 8/3608-31, в якому зазначається, що Управлінням прийнято рішення від 15.06.2017 № 347 про скасування дії довідки ВПО, на підставі того, що відповідно до п. 5 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» «підставою для скасування дії довідки про взяття на облік ВПО є подання завідомо неправдивих відомостей». УСЗН такими діями позбавило статусу ВПО також дітей, які були вписані у довідці.
08.09.2017 Біловодським районним судом Луганської області була винесена постанова у справі № 408/3374/17-а, якою вищезазначені дії УСЗН Станично-Луганської РДА були визнані незаконними, скасоване як незаконне рішення відповідача від 15 червня 2017 року № 347 «Про скасування дії довідки», зобов'язано відповідача відновити дію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 з дня взяття її на облік, нарахувати та виплатити ОСОБА_1 як уповноваженому представнику сім'ї щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житло-комунальних послуг, за періоди з 14 вересня 2016 року по 13 березня 2017 року та з 18 травня 2017 року по день винесення даного судового рішення.
Постанову Біловодського районного суду від 08.09.2017 у справі № 408/3374/17-а Донецьким апеляційним адміністративним судом було залишено без змін. Але рішення суду не виконується УСЗН Станично-Луганської РДА у частині поновлення виплати адресної допомоги.
Протягом 2018 року позивач звертався до УСЗН Станично-Луганської РДА із заявами про призначення адресної допомоги, про роз'яснення причин її невиплати.
Згідно відповіді УСЗН Станично-Луганської РДА від 20.06.2018 № 1932, в якій зазначено, що відповідно до п. 12.1 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016 року № 365, комісією з питань призначення (відновлення) соціальних виплат ВПО відмовлено у призначенні (відновленні) щомісячної адресної допомоги за наявності підстав, передбачених законодавством (протокол від 25.01.2018 року № 132). На теперішній час розглядається питання щодо скасування довідки ВПО.
Позивач вважає, що своїм рішенням про відмову у поновленні адресної допомоги з січня 2018 року відповідач обмежив його права як внутрішньо переміщеної особи, тому таке рішення є неправомірним та підлягає скасуванню.
Відповідач позов не визнав, подав відзив на позовну заяву, в якому у задоволенні позовних вимог просить відмовити повністю з таких підстав (арк. спр. 80-82).
11.01.2018 р. ОСОБА_1 звернулася до Управління із заявою для призначення щомісячної адресної допомоги. При ретельному обстеженні було встановлено, що ОСОБА_1 є власником житлового будинку за адресою: смт Станиця Луганська, вул. 7 Лінія, буд. 1-А з 24.05.2012, про що свідчить технічний паспорт на житловий будинок та отримувачем державної допомоги по догляду за дитиною, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, до досягнення нею трирічного віку в Управлінні соціального захисту населення Станично-Луганської райдержадміністрації з 01.02.2012, про свідчить рішення Управління про призначення допомоги сім'ям з дітьми).
Згідно довідки Головного Управління держсанепідслужби у Луганській області від 11.01.2014 ОСОБА_1 працювала у Відокремленому структурному підрозділі Станично-Луганського районного управління держсанепідслужби з 02.01.2013.
Згідно довідки-атестата Управління соціального захисту населення Станично-Луганської райдержадміністрації від 06.05.2015 ОСОБА_1 є отримувачем державної допомоги при народженні дитини. ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, в Управлінні з 01.07.2013.
Згідно інформації КЗ «Дошкільний навчальний заклад освіти ясла- садок № 1 «Теремок» син ОСОБА_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, відвідував даний заклад з 24.07.2013.
На підставі вищевикладеного, згідно заяви №1001 від 15.08.2013 року, де адресою фактичного місця проживання ОСОБА_1В вказує смт Станиця Луганська, вул. 7 лінія, 1а та інформації Станично-Луганського РЕМ ТОВ «ЛЕО», підтверджено постійне проживання ОСОБА_1 з родиною за адресою: смт Станиця Луганська, вул. 7 Лінія, буд. 1-А до виникнення обставин, які змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, на момент їх виникнення.
Відповідно до пункту 12 Порядку призначення(відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам», рішенням про призначення/відновлення/ про відмову в призначенні у призначенні/відмовленні соціальної виплати з моменту припинення її виплати приймає Комісія з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (далі - Комісія).
Комісія, яка утворена Станично-Луганською районною військово- цивільною адміністрацією, прийняла рішення про відмову у призначенні (відновленні) щомісячної адресної допомоги ОСОБА_1 за наявності підстав, передбачених законодавством (протокол від 25.01.2018 р. № 132).
На підставі викладеного просили відмовити у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 10.09.2018 позовну заяву залишено без руху та запропоновано позивачу усунути її недоліки (арк. спр. 57-58).
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 02.10.2018 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін, судове засідання призначено на 25.10.2018. Визнано причини пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними та поновити ОСОБА_1 строк звернення до адміністративного суду з позовом (акр. спр. 1-2).
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 КАС України, суд встановив таке.
ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6 з 30.12.2011 року, що підтверджується копією паспорта позивача (а.с. 9).
Відповідно до довідки від 04.01.2018 № НОМЕР_1 позивач разом з дітьми: сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та донькою ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, взято на облік як особу, переміщену з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції з с. Миколаївка Станично-Луганського району до смт. Станиця Луганська по вул. 7 Лінія, буд.1а (а. с. 11).
Відповідно до довідки від 04.01.2018 № НОМЕР_2 фактичним місцем проживання/перебування ОСОБА_2 є - Луганська область, Станично-Луганський район, смт Станиця Луганська, вул. 7-а Лінія, буд. 1 (а.с. 18).
Позивач є співвласником садибного (індивідуального) житлового будинку по вул. Лінія 7, буд. 1а в смт Станиця Луганська Станично-Луганського району Луганської області.
11.01.2018 позивач звернулася до УСЗН Станично-Луганської РДА із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житло-комунальних послуг (а.с. 42, 83).
08.06.2018 позивач звернулася до УСЗН Станично-Луганської РДА із заявою про роз'яснення причини невиплати щомісячної адресної допомоги (а.с. 43).
З відповіді УСЗН Станично-Луганської РДА від 20.06.2018 № 1932 вбачається, що відповідно до п. 12.1 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 08.06.2016 № 365 комісією з питань призначення (відновлення) соціальних виплат ВПО відмовлено у призначенні (відновленні) щомісячної адресної допомоги за наявності підстав, передбачених законодавством (протокол від 25.01.2018 року № 132). На теперішній час розглядається питання щодо скасування довідки ВПО (а.с. 44).
Згідно витягу з протоколу 25.01.2018 № 132 засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам відповідно до п. 12.1 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування відмовлено ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у призначенні (відновленні) щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам за наявності підстав, передбачених законодавством (а.с.96).
07.08.2018 позивач звернулася до УСЗН Станично-Луганської РДА із заявою про призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житло-комунальних послуг (а.с. 50).
Будь-яке рішення УСЗН Станично-Луганської РДА про відмову ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у призначенні (відновленні) щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам відповідачем не надано.
Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.12.2017 у справі № 408/3374/17-а апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області задоволено частково. Постанову Біловодського районного суду Луганської області від 8 вересня 2017 року у справі №408/3374/17-а за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області про зобов'язання вчинити певні дії скасовано. Позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області про зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково. Визнано протиправною відмову Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області в призначенні ОСОБА_1 як представнику сім'ї щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат для проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Зобов'язано Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області призначити та виплатити ОСОБА_1 як представнику сім'ї щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат для проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за період з 14 вересня 2016 року до 13 березня 2017 року включно та з 18 травня 2017 року терміном на шість місяців відповідно до заяви від 18 травня 2017 (а.с.75-77).
На виконання рішення суду УСЗН Станично-Луганської РДА призначено допомогу за період з 14 вересня 2016 року до 13 березня 2017 року включно та з 18 травня 2017 року по 17 листопада 2017 року (а.с. 101, 102)
Встановлені обставини підтверджені матеріалами справи і не є спірними.
Згідно статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706-VII (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі Закон № 1706) внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Обєднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.
Адресою покинутого місця проживання внутрішньо переміщеної особи в розумінні цього Закону визнається адреса місця проживання особи на момент виникнення обставин, зазначених у частині першій цієї статті.
За приписами частин 1, 2 ст.4 Закону №1706 факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону. Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.
Матеріалами справи встановлено, що позивач є внутрішньо переміщеною особою з тимчасово непідконтрольної території уряду України, а саме: с. Миколаївка Станично-Луганського району, що підтверджується довідкою від 04.01.2018 № НОМЕР_1, відповідно до якої ОСОБА_1 разом з двома дітьми взято на облік як особу, переміщену з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції до смт Станиця Луганська по вул. 7 Лінія, буд.1а.
ОСОБА_2 також є внутрішньо переміщеною особою з тимчасово непідконтрольної території уряду України, а саме: м. Луганська, що підтверджується довідкою від 04.01.2018 № НОМЕР_2, відповідно до якої його взято на облік як особу, переміщену з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції до смт Станиця Луганська по вул. 7 Лінія, буд.1а.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг визначений Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року №505 (далі Порядок №505, в редакції, чинній на момент виникнення спірних відносин).
Відповідно до п.2 Порядку №505 (в редакції від 30.12.2017) грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
За приписами п.5 Порядку №505 (в редакції від 30.12.2017) для отримання грошової допомоги (у тому числі у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку) уповноважений представник сім'ї звертається за фактичним місцем проживання (перебування) сім'ї до установи уповноваженого банку для відкриття в установленому порядку поточного рахунка, пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку).
З метою визначення дати, часу та адреси подання заяви уповноважений представник сім'ї звертається у контакт-центр уповноваженого банку. У заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сім'ї, які претендують на отримання грошової допомоги: прізвище, ім'я та по батькові; число, місяць, рік народження; серія, номер паспорта громадянина України, ким і коли виданий; реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті); зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування); наявність у будь-кого з членів сім'ї у власності житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення; наявність у будь-кого з членів сім'ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб; місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює.
Відповідно до п.6 Порядку №505 (в редакції від 30.12.2017) грошова допомога не призначається у разі, коли: будь-хто із членів сім'ї (крім сімей, до складу яких входять військовослужбовці з числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції) має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване в інших регіонах, ніж тимчасово окупована територія України, населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення, крім житлових приміщень, які непридатні для проживання, що підтверджується відповідним актом технічного стану.
Згідно п. 8 Порядку №505 уповноважені органи протягом 10 днів після подання уповноваженим представником сім'ї заяви та документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, призначають грошову допомогу або відмовляють у її призначенні, про що надають відповідне повідомлення уповноваженому представнику сім'ї.
Згідно ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Згідно п.5 статті 12 Закону №1706 підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа подала завідомо недостовірні відомості.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 № 1085-р затверджений перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, до вказаного переліку належить смт. Станиця Луганська Луганської області.
Таким чином, позивач є співвласником будинку в смт Станиця Луганська Луганської області, яке відноситься до населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а тому суд дійшов висновку, що позивач має право на отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі з моменту звернення.
Суд критично оцінює витяг з протоколу від 25.01.2018 № 132 засідання комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам відповідно до п. 12.1 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування відмовлено ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у призначенні (відновленні) щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам за наявності підстав, передбачених законодавством (підтверджено постійне проживання особи за вказаною у заяві адресою до виникнення обставин, які змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, на момент їх виникнення), як доказ того, що позивач не має права на призначення спірних виплат, з огляду на таке.
По-перше. Згідно довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи позивач та члени її сім'ї є внутрішньо переміщеними особами.
Станом як на дату звернення позивачки, так і станом на час розгляду справи вказані довідки не скасовані, є чинними та свідчать про наявність статусу внутрішньо переміщених осіб.
По-друге. Згідно витягу з протоколу від 25.01.2018 № 132 комісія відмовила у призначенні щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам позивачу відповідно до п. 12.1 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.
Згідно п. 12.1 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам соціальні виплати за рішенням комісій або органів, що здійснюють соціальні виплати, припиняються у разі: наявності підстав, передбачених законодавством щодо умов призначення відповідного виду соціальної виплати.
Однак, у витягу відсутнє посилання на норми законодавства, якими визначені підстави про зміну умов призначення щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам позивачці як представнику сім'ї.
Вказані у витягу з протоколу від 25.01.2018 № 132 підстави постійного проживання особи за вказаною у заяві адресі свідчать про можливе позбавлення позивачки та членів сім'ї статусу внутрішньо переміщеної особи.
Однак, як на дату звернення позивачки, так і станом на час розгляду справи відсутні докази позбавлення вказаних осіб цього статусу.
Тобто, відповідач безпідставно не призначив щомісячну адресну допомогу позивачеві як внутрішньо переміщеній особі на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житло-комунальних послуг з 11.01.2018 та з 07.08.2018 терміном на шість місяців.
Також в порушення п. 8 Порядку № 505 відповідач не прийняв та не направив повідомлення про відмову у призначенні допомоги уповноваженому представнику сім'ї, допустивши протиправну бездіяльність.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду з позовом позивачем був сплачений судовий збір у сумі 704,80 грн (арк. спр. 4).
У зв'язку із задоволенням позову в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача, зобов'язання призначити та виплатити щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат для проживання, судовий збір у розмірі 704,80 грн. належить стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області щодо розгляду заяв ОСОБА_1 як представника сім'ї від 11 січня 2018 року та від 07 серпня 2018 року в призначенні щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат для проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Зобов'язати Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області призначити та виплатити ОСОБА_1 як представнику сім'ї щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам на покриття витрат для проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за період з 11 січня 2018 року до 10 червня 2018 року включно та з 07 серпня 2018 року терміном на шість місяців відповідно до заяви від 07 серпня 2018 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління соціального захисту населення Станично-Луганської районної державної адміністрації Луганської області (ідентифікаційний код 03197049, місцезнаходження: 93600, Луганська обл., Станично-Луганський район, смт Станиця Луганська, вул. Центральна, буд. 52) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_7, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3, зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_6; фактичне місце проживання: 93600, Луганська область, Станично-Луганський район, смт Станиця Луганська, вул. 7-а Лінія, буд. 1 а) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 704,80 грн (сімсот чотири гривні 80 коп.).
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення складено та підписано у повному обсязі 30 жовтня 2018 року.
Суддя ОСОБА_5