про повернення заяви
30 жовтня 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/851/18
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М. розглянувши заяву про заміну способу і порядку виконання рішення головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Мохна Світлани Олександрівни у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
Головний державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Мохна Світлана Олександрівна звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду із заявою в якій просить змінити спосіб і порядок виконання рішення суду, на підставі якого видано виконавчий лист № П/811/11/18 виданий 03.05.2018, що видав Кіровоградський окружний адміністративний суд про: Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», постанови Кабінету Міністрів України № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». № 947 від 18 листопада 2015 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» року починаючи чи з 1 січня 2016 року та виплатити кошти згідно здійсненого перерахунку шляхом стягнення з Головного управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області на користь ОСОБА_2 нарахованої доплати до пенсії з урахуванням раніше виплачених сум за період з 01.01.2016 р. по 31.12.2017 р. в сумі 39395,44 грн.
Пред'явлена заява ухвалою суду від 16 жовтня 2018 року була залишена без руху.
Для усунення цих недоліків судом був встановлений строк, протягом якого вимоги ухвали виконано не було.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Оскільки дії суду в разі надходження заяви про відстрочення і розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення КАС України окремо не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі ч. 6 ст. 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення ст. 169 КАС України.
Відповідно до п.1 ч.4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
За таких обставин, враховуючи, що вимоги ухвали суду про залишення заяви без руху не виконані, недоліки позивачем виправлено не було, наявні підстави для повернення заяви про заміну способу і порядку виконання рішення заявнику.
Керуючись ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Заяву про заміну способу і порядку виконання рішення головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Мохна Світлани Олександрівни у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - повернути заявнику.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч.8 ст.169 КАС України, повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги, протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали суду.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Кіровоградський окружний адміністративний суд.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду К.М. Притула