Ухвала від 29.10.2018 по справі 0740/829/18

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про закриття пiдготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті

29 жовтня 2018 рокум. Ужгород№ 0740/829/18

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Ващиліна Р.О.

при секретарі судового засідання Неміш Т.В.

за участю сторін:

позивача - представник ОСОБА_1,

відповідача - представник Гончарук В.В.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_3 до Управління Держпраці у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Держпраці у Закарпатській області, в якому просить визнати протиправною та скасувати постанову Управління Держпраці у Закарпатській області про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами №ЗК289/846/АВ/П/ПТ/ТД-ФС-119 від 10.07.2018 р.

Представник позивача у підготовчому судовому засідання позовні вимоги підтримав в повному обсязі з мотивів, наведених в позовній заяві, та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача у засіданні суду 29 жовтня 2018 року проти позову заперечив з мотивів, наведених у відзиві на позовну заяву №07-11/3529 від 14.09.2018 р.

З метою забезпечення всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення даної адміністративної справи протягом розумного строку в порядку підготовки справи до судового розгляду судом здійснено необхідні підготовчі дії, передбачені ч. 2 ст. 180 КАС України. В тому числі, судом встановлено строки для подання сторонами відзиву на позов, відповіді на відзив та заперечень.

17 вересня 2018 року до Закарпатського окружного адміністративного суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву №07-11/3529 від 14.09.2018 р., відповідно до якого проти задоволення позову заперечив. Зокрема вважає, що інспекційне відвідування позивача проведено на підставі наявних повноважень та в порядку, встановленому законом, за результатами якого виявлено факт використання праці фізичної особи без укладення трудового договору або інших договорів цивільно-правового характеру. Факт роботи ОСОБА_4 в магазині побутової хімії, в якому здійснює свою підприємницьку діяльність позивач, підтверджені письмовими поясненнями такої особи від 27.06.2018 р., відповідно до яких вона працює в ФОП ОСОБА_3 1 місяць на посаді продавця без укладення жодних догорів, а також зафіксовано засобами фотозйомки. Вважає безпідставними посилання позивача на преюдиційний характер постанови Рахівського районного суду Закарпатської області від 20.07.2018 р. у справі №305/1149/18, оскільки звільнення від адміністративної відповідальності ОСОБА_3 не означає одночасне звільнення від фінансових санкцій суб'єкта господарювання ФОП ОСОБА_3

В підготовчому судовому засіданні 29 жовтня 2018 року представник позивача подав відповідь на відзив, відповідно до якої вважає безпідставними твердження відповідача про те, що інспекційне відвідування проведено в порядку, визначеному законом, оскільки таке проведено посадовими особами без повідомлення та без участі позивача, що прямо суперечить нормам встановленого Порядку та Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності". Окрім того, зазначив, що постановою Рахівського районного суду Закарпатської області від 20.07.2018 р. у справі №305/1149/18 встановлено відсутність факту допуску позивачем працівника до роботи без оформлення трудового договору, а тому такі обставини повинні взятися судом до уваги при розгляді даної адміністративної справи.

Також судом з'ясовано, чи бажають сторони вирішити спір шляхом примирення або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; роз'яснено, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; з'ясовано, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; з'ясовано, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві; встановлено порядок з'ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються, під час розгляду справи по суті.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 183 КАС України, за результатами підготовчого провадження суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду по суті.

У зв'язку з вищенаведеним, враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, а також достатність письмових доказів, що містяться в матеріалах справи, суд дійшов висновку про необхідність закрити підготовче провадження та призначити адміністративну справу №0740/829/18 до судового розгляду по суті.

Керуючись ст.ст. 180, 183, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Закрити підготовче провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Держпраці у Закарпатській області про визнання протиправною та скасування постанови.

2. Призначити справу до судового розгляду по суті на 29 листопада 2018 року на 14:30 год. (засідання відбудеться за адресою: 88017, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, буд. 30).

З інформацією по справі учасники можуть ознайомитися за веб-адресою: http://adm.zk.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади.

Копію ухвали направити учасникам справи.

Ухвала оскарженню не підлягає. Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 256 КАС України.

Суддя Р.О. Ващилін