ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
11 жовтня 2018 року м. Київ № 826/13844/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Григоровича П.О., розглянувши клопотання про зупинення провадження в адміністративній справі
за позовом Громадської організації «Український суспільно - правовий рух: Демократія через право»
до треті особи,Національного антикорупційного бюро України які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Рада громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України; ОСОБА_1, ОСОБА_2 (Всеукраїнське об'єднання Автомайдан); ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 (ГО «Народна Україна»); ОСОБА_6 (ГО «Стоп корупція»); ОСОБА_7 (ГО «Трансперансі Інтернешнл Україна»); ОСОБА_8, ОСОБА_9 (ВГО «Асоціація правників України»); ОСОБА_10 (ГО «Офіс Регіонального розвитку»); ОСОБА_11 (ГО «Право на допомогу»); ОСОБА_12 (ГО «Харківський Антикорупційний центр»); ОСОБА_13 (ГО «СТОП Нелегал»); ОСОБА_14 (ГО «Всеукраїнське об'єднання «Антикорупційний блокпост»); ОСОБА_15 (ГО «Платформа Громадський контроль»); ОСОБА_16 (ГО «Антикорупційний штаб»); ОСОБА_17 (ГО «Слідство ІНФО»); ОСОБА_18, ОСОБА_19 (ГО «Народний Рух»).
про визнання протиправним та скасування результатів виборів членів до Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України,
На розгляді в Окружному адміністративному суді міста Києва перебуває позов Громадської організації «Український суспільно - правовий рух: Демократія через право» про визнання протиправним та скасування результатів рейтингового Інтернет-голосування щодо виборів членів до Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України, яке відбулось 02 червня 2016 року та щодо довиборів 5 (п'ятьох) членів до Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро України, яке проводилось 04.08.2016.
Позивачем через відділ документального обігу та контролю (канцелярію) суду подано клопотання про зупинення провадження в даній справі до вирішення справи №826/15514/16 у Касаційному адміністративному суді Верховного суду, яке вмотивовано тим, що в рамках справи №826/15514/16 судом вирішено аналогічні позовні вимоги щодо порушень під час Інтернет голосувань.
Представник позивача в судове засідання не прибув. Представник відповідача прямих заперечень проти задоволення клопотання суду не надав.
Розглянувши подане клопотання, Окружний адміністративний суд міста Києва, зазначає наступне.
Як вбачається з інформації КП «ДСС», на розгляді в Верховному Суді перебувають касаційні скарги Національного антикорупційного бюро України та ОСОБА_20 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 травня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 22 серпня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_21 Назимовача до Національного антикорупційного бюро України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_20, про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
За змістом п.5 ч.2 ст.236 КАС України cуд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об'єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Зі змісту рішень судів першої та апеляційної інстанцій по справі №826/15514/16 вбачається, що суди при вирішенні питання щодо наявності порушень при Інтернет голосуванні, досліджували вказані обставини в контексті окремого члена РГК НАБУ - ОСОБА_20, в той час як в даній справі розглядаються позовні вимоги, що стосуються всіх членів РГК НАБУ.
Таким чином, рішення по справі №826/15514/16 має преюдиційне значення при вирішенні справи №826/13844/16, що, в свою чергу, зумовлює необхідність зупинення провадження в даній справі на підставі п.5 ч.2 ст.236 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 236, 248 КАС України, суд -
Зупинити провадження в адміністративній справі № 826/13844/16 до набрання законної сили судовим рішенням Верховного Суду по справі №826/15514/16.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя П.О. Григорович