Рішення від 23.10.2018 по справі 2240/3036/18

Справа № 2240/3036/18

РІШЕННЯ

іменем України

23 жовтня 2018 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Петричковича А.І.

за участю:секретаря судового засідання Яворської І.Ю., позивача ОСОБА_1, представника відповідача Клюцука В.П.,

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в суд з позовною заявою від 11.09.2018, в якій просить: 1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо припинення виплати йому пенсії за віком; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області поновити виплату йому пенсії за віком, починаючи з 01.04.2018.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що раніше проживав у м. Ясинувата Донецької області і перебував на обліку в Ясинуватському районному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області де отримував пенсію за віком. У серпні 2014 року був змушений залишити постійне місце свого проживання, і тому з став на облік як внутрішньо перемішена особа, що підтверджено довідками про взяття на облік внутрішньо перемішеної особи, в яких було зазначено місце фактичного перебування - селище Новий Донбас, Добропільського району, Донецької області. 14 березня 2018 року у зв'язку зі зміною місця проживання зареєструвався за адресою: с. Балин, Дунаєвецького району, Хмельницької області, де придбав будинок та земельні ділянки, і звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про витребування пенсійної справи. В липні 2018 року отримав пенсію за віком, однак в подальшому, листом від 14.08.2018 відповідач повідомив його про припинення виплати пенсії, оскільки ним не надано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та заяву про виплату пенсії. Вказує, що перелік підстав припинення виплати пенсії, визначений статтею 49 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV, є вичерпним, а постанова КМ України №365, яка регулює відносини щодо здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, на нього не поширюється, оскільки в зв'язку з реєстрацією постійного місця проживання в с. Балин, Дунаєвецького району, Хмельницької області, він не є такою особою.

Ухвалою від 18.09.2018 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін (арк. спр. 2 - 3).

04.10.2018 відповідачем подано до суду Відзив на позовну заяву, в якому вказує, зокрема, що при зверненні за поновленням виплати пенсії за новим місцем проживання довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи ОСОБА_1 не надав. Управління соціального захисту населення Дунаєвецької районної державної адміністрації листом від 12.07.2018 повідомило про відсутність ОСОБА_1 в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб. Оскільки позивачем не надано довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виплату пенсії ОСОБА_1 тимчасово призупинено з 01.08.2018 на підставі рішення головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №378 від 23.07.2018. Просить в задоволенні позову відмовити, так як підстав для поновлення виплати пенсії за віком ОСОБА_1 з 01.04.2018 не має (арк. спр.89 - 90).

Відповідно до ухвал суду від 11.10.2018 було оголошено перерву в розгляді справи та витребувано докази ( арк. спр. 97-100).

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, покликаючись на ті ж обставини і докази, які вказані в позові. Додатково пояснив, що з березня 2018 переїхав на постійне місце проживання в с. Балин, Дунаєвецького району, Хмельницької області, де придбав будинок, і фактично проживає.

Представник відповідача в задоволенні позовних вимог просив відмовити з вказаних у Відзиві на позовну заяву підстав. Додатково пояснив, що рішення про невиплату пенсії ОСОБА_1 за квітень-червень, 2018 не приймалось, а чому пояснити не може, як і відсутність відповідного пояснення щодо цього у поясненні начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, що вимагав суд. Також не може пояснити чому у Протоколі індивідуального перерахунку від 21.07.2018 у розділі "сума виплачена", вказано виплату пенсії ОСОБА_1 по 6426,35 гривень щомісячно з квітня по липень (арк. спр.83), хоч фактично позивачу була виплачена пенсії тільки за липень 2018 (7 місяць) у розмірі 6426,35 гривень.

Заслухавши учасників судового розгляду, з'ясувавши обставини, на які вони покликаються як на підставу своїх вимог так і заперечень, оцінивши докази, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.

Згідно з Пенсійним посвідченням НОМЕР_2 виданого 25.03.2009 ОСОБА_1 призначено пенсію довічно (арк. спр.10).

14.03.2018 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Хмельницькій області із Заявою, яка зареєстрована відповідачем 26.03.2018 за №3947/03 в якій просив запросити документи пенсійної справи з управління в Добропільському районі Донецької області, де проживав за адресою с. Новий Донбас, у зв'язку з переїздом на нове місце проживання АДРЕСА_1 Виплату пенсії після взяття на облік просить проводити через установу банку (арк. спр.72).

Відповідно до Розпорядження Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 02.04.2018 закрито пенсійну справу ОСОБА_1 в зв'язку зі зміною місця проживання (арк. спр.63).

Згідно Супровідного листа Добропільського об'єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області №6086/05 від 04.04.2018, який 11.04.2018 зареєстровано ГУ ПФУ в Хмельницькій області за №7751/03 останній отримав макет пенсійної справи ОСОБА_1 ( арк. спр.86).

Розпорядженням ГУ ПФУ в Хмельницькій області №9033 від 01.06.2018 призначено позивачу пенсію за віком з 01.04.2018 в розмірі 6426,35 грн. (арк. спр.66).

Отже, відповідач фактично через 2-а місяці вирішив заяву позивача від 14.03.2018, отримавши його пенсійну справу 11.04.2018, що не відповідає вимогам ч.5 ст.45 Закону України від 09.07.2003, № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон №1058-IV).

Частиною 5 ст. 45 Закону №1058-IV визначено, що документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Відповідач склав Протокол від 22.06.2018, яким стверджено наявність боргу перед позивачем по виплаті пенсії за квітень-червень 2018 року (арк. спр.80).

17.07.2018 відповідач видав Розпорядження 159264 з підстав зміни надбавки, відобразивши нарахування позивачу по 6426,35 гривень пенсії за 04, 06, 07 місяці 2018 щомісячно (арк. 81).

У Протоколі індивідуального перерахунку від 21.07.2018 у розділі "сума виплачена", вказано виплату пенсії ОСОБА_1 по 6426,35 гривень щомісячно з квітня по липень (арк. спр. 83). При цьому, з урахуванням пояснень позивача і представника відповідача встановлено, що позивачу була виплачена пенсії тільки за липень 2018 (7 місяць) у розмірі 6426,35 гривень.

В липні 2018 року УПСЗН Дунаєвецької РДА видано довідку за №2281, згідно якої позивач на обліку як внутрішньо переміщена особа станом на 12.07.2018 не перебуває (арк. спр. 82).

Відповідач прийняв Рішення про припинення виплати пенсії від 23.07.2018 за №378, в зв'язку з відсутністю довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, згідно якого вирішено призупинити виплату пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, який згідно матеріалів пенсійної справи № 159264 проживає за адресою: АДРЕСА_2 починаючи з 01.08.2018 року до з'ясування обставин (арк. спр.85).

Згідно листа від 14.08.2018 за №1865/К-8 відповідачем повідомлено позивача, зокрема, що відповідно до ст.7 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на пенсійне забезпечення здійснюється відповідно до законодавства України. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" призначення та продовження виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Питання відновлення виплати пенсії буде вирішуватися після отримання зазначених документів та рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам управління соціального захисту населення Дунаєвецької РДА (арк. спр. 22).

Відповідно до статті 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" (в редакції на час зупинення виплати пенсії позивачу) встановлено, що призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509.

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 365 "Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" затверджено механізм здійснення контролю за проведенням виплати внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг (далі - соціальні виплати) за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Також, відповідно до п.5 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. N 365, для призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщена особа, а у визначених законодавством випадках - її законний представник подає відповідну заяву до органу, що здійснює соціальні виплати на території, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування.

Позивач 14.03.2018 зареєстрував своє місце проживання у АДРЕСА_3, що підтверджено паспортом ОСОБА_1, який було оглянуто в суді, а копія є в матеріалах справи (арк. спр.9, зворот).

Відповідно до довідки ГУ ПФУ в Хмельницькій області №62723 від 31.08.2018 позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Хмельницькій області, і отримав пенсію за віком в липні 2018 у розмірі 6426,35 гривень (арк. спр.23).

Довідкою Управління соціального захисту населення Дунаєвецької районної державної адміністрації Хмельницької області №3146 від 07.09.2018 стверджено, що ОСОБА_1 станом на 07.09.2018 не перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа (арк. спр.24).

Зважаючи на наявність у позивача реєстрації основного місця проживання, у нього відпала необхідність у довідці про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення. Тобто, позивач не може вважатись внутрішньо переміщеною особою в розумінні визначення, наданого частиною 1 статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», тому до спірних правовідносин підлягають застосуванню норми чинного законодавства про пенсійне забезпечення.

Як передбачено частиною 1 статі 47 Закону № 1058-ІV, пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 49 Закону № 1058-ІV встановлено підстави припинення та поновлення виплати пенсії та визначено, що виплата пенсії припиняється або за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду, або за рішенням суду: 1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості; 3) у разі смерті пенсіонера; 4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд; 5) в інших випадках, передбачених законом.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок), абзацом 4 пункту 1.5 якого встановлено, що заява на запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).

Відповідно до пункту 2.22 вказаного Порядку, за документ, що засвідчує місце проживання особи, приймаються: паспорт або довідка відповідних органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування.

При переїзді пенсіонера на постійне або тимчасове проживання до іншої адміністративно-територіальної одиниці орган, що призначає пенсію, не пізніше трьох робочих днів з дня одержання заяви надсилає запит про витребування пенсійної справи до органу, що призначає пенсію, за попереднім місцем проживання (реєстрації) пенсіонера. Пенсійна справа не пізніше п'яти робочих днів з дня одержання запиту пересилається органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації) ( п.4.12.).

Суд зазначає, що перелік підстав припинення виплати пенсії, визначений ч. 1 ст. 49 Закону № 1058-ІV є вичерпним та передбачає можливість припинення виплати пенсії з інших підстав лише у випадках передбачених законом.

Проте, відповідач не встановив і не вказав жодної з підстав визначених наведено нормою Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", але припинив позивачу виплати пенсії.

Крім цього потрібно враховувати, що положення постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 року № 365 "Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам", який є підзаконним нормативним-правовими актом та до спірних правовідносин можуть застосуватись виключно у частині, що не суперечить Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Отже, позивач змінив місце проживання та реєстрації в зв'язку з придбанням житлового будинку в с. Балин, Дунаєвецького району Хмельницької області, в якому з 14.03.2018 по теперішній час зареєстровано його місце проживання, і він вже знятий з обліку внутрішньо переміщених осіб, тому не є цією особою. Про це відомо ГУ ПФУ в Хмельницькій області, яке зареєструвало пенсіонера, нараховувало йому пенсію з квітня по червень 2018, виплатило пенсію за липень 2018, і припинило виплату пенсії з серпня 2018.

Рішення про припинення виплати пенсії №378 від 23.07.2018 підписано заступником начальника управління з питань виплати пенсій - начальник відділу з питань організації роботи з виплати пенсій ОСОБА_3, начальником відділу з питань виплати пенсій №3 ОСОБА_4, головним спеціалістом відділу з питань виплати пенсій №3 ОСОБА_5 у зв'язку із відсутністю довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи до з'ясування обставин, що як встановлено порушує Закон № 1058-ІV.

На вимогу суду начальником ГУ ПФУ в Хмельницькій області ОСОБА_6 надано письмову інформацію за №34805/04 від 22.10.2018 в якій серед іншого пояснено: 1) Управлінням пенсійного фонду в м. Добропіллі та Добропільському районі Донецької області ОСОБА_1 за період з 01.08.2016 по 31.03.2017 в сумі 32645,60 гривень не виплачена пенсія; 2) електронна пенсійна справа ОСОБА_1 отримана у червні 1018; 3) на запит ГУ ПФУ в Хмельницькій області від 09.07.2028 №328/03 отримано довідку №2281 від 12.07.2018 про те, що ОСОБА_1 не перебуває на обліку як внутрішньо переміщена особа; 4) ГУ ПФУ в Хмельницькій області пенсія ОСОБА_1 виплачена тільки за липень 2018 у розмірі 6426,35 гривень; 5) за період з 01.04.2018 по 30.06.2018 пенсія в сумі 19279,05 гривень не виплачена з врахуванням п.15 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою КМ України №365 від 08.06.2016; 6) виплата пенсії ОСОБА_1 буде відновлена у разі надання заяви про відновлення виплати пенсії, довідки про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи, заяви про виплату пенсії через "Державний ощадний банк" та рішення комісії з питань призначення/віднослення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам ( арк. спр.104-106).

Отже, відповідач не має наміру самостійно усунути порушення закону, продовжує його порушувати і права позивача з квітня 2018 року, адже безпідставно вимагає у пенсіонера ОСОБА_1 набуття ним статусу внутрішньо переміщеної особи, і довідку про це, який не може його набути, адже постійно проживає і зареєстрований з 14.03.2018 у с. Балин, Дунаєвецького району, по вул. Циганівська, 21. Відповідач нарахував пенсію позивачу з квітня по червень 2018, але не виплатив її, і не прийняв жодного рішення про це, як і не пояснив суду причину цього, проігнорувавши вимогу п.1 ухвали від 11.10.2018 (арк. спр.99-100), що є протиправною бездіяльністю. Звертає увагу на себе увагу факт зазначення у інформації за №34805/04 від 22.10.2018 наданій суду, неправдивої інформації щодо отримання у червні 2018 пенсійної справи ОСОБА_1, адже макет пенсійної справи отриманий 11.04.2018 (не червень), відповідно до реєстрації ГУ ПФУ в Хмельницькій області ( вх. 37751/03). Хоч сторони не заперечують факт не виплати позивачу пенсії за квітень - червень 2018 у ці 3-и місяці в протоколі від 21.07.2018 вказано, що кошти виплачені кожного місяця по 6426,35 гривень (арк. спр.83), що має ознаки порушення (зловживання) за відсутності обгрунтованого пояснення цього, і це вказує на протиправність цього.

За приписами ч. 2 ст. 6 КАС України, суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

Згідно з ч. 1 ст. 17 Закону України „Про виконання рішення та застосування практики Європейського Суду з прав людини" суди України застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основних свобод та протоколи до неї і практику Європейського суду, як джерела права.

Рішенням Європейського суду з прав людини у справі "Пічкур проти України", зокрема, у пункті 54 зазначено про порушення статті 14 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якою користування правами та свободами, визнаними в Конвенції, має бути забезпечене без дискримінації за будь-якою ознакою статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного чи соціального походження, належності до національних меншин, майнового стану, народження, або за іншою ознакою, у поєднанні зі ст. 1 Першого протоколу Конвенції, якою передбачено право кожної фізичної або юридичної особи мирно володіти своїм майном та закріплено, що ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Позивач не оскаржує Рішення про припинення виплати пенсії №378 від 23.07.2018, а просить визнати протиправними дії відповідача щодо припинення виплати пенсії., тому суд з урахуванням встановленого та вимог ч.2 ст.9 КАС України, виходить за межі позовних вимог з метою захисту порушених прав людини і громадянина, та реагує на ці грубі порушення окремою ухвалою. Тобто, суд вважає, що належним захистом порушених прав позивача, який фактично з квітня 2018 (крім липня 2018) по даний час не отримує пенсію (6-ь місяців) буде: 1) визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо невиплати нарахованої пенсії ОСОБА_1 за квітень, травень, червень місяці 2018 року; 2) скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 23.07.2018 за №378 про припинення виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.08.2018; 3) зобов'язання відповідача поновити виплату пенсії за віком ОСОБА_1, яка нарахована у розмірі 19279,05 гривень за квітень, травень, червень місяці 2018 року та з 01 серпня 2018 року.

Згідно з п.1 ч.1 ст.371 КАС України, негайно виконуються рішення суду про присудження виплати, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах стягнення за однин місяць.

Позивач у позові просить допусти виконання судового рішення до негайного виконання у межах місячної пенсії, який становить 6426,35 гривень, що підлягає задоволенню з урахуванням встановлених обставин, а саме протиправної невиплати пенсії за 6-ь місяців, яка нарахована відповідачем, і вимог ст.371 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Згідно з квитанцією АТ "Альфа-Банк" №1-159К від 11.09.2018 (арк. спр.4) позивач сплатив судовий збір у розмірі 704,80 гривень, тому ці витрати слід присудити на його користь.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо невиплати пенсії ОСОБА_1 за квітень, травень, червень місяці 2018 року та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 23.07.2018 за №378 про припинення виплати пенсії ОСОБА_1 з 01 серпня 2018 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області поновити виплату пенсії за віком ОСОБА_1, яка нарахована у розмірі 19279,05 гривень за квітень, травень, червень місяці 2018 року та з 01 серпня 2018 року.

Допустити до негайного виконання рішення суду щодо виплати ОСОБА_1 його пенсії за один місяць у розмірі 6426,35 гривень.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати в розмірі 704,80 (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 29 жовтня 2018 року

Позивач:ОСОБА_1 (АДРЕСА_4 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1)

Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , ідентифікаційний номер - 21318350)

Головуючий суддя А.І. Петричкович