Ухвала від 29.10.2018 по справі 360/3209/18

5.1.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення ії недоліків та відкриття провадження у справі

29 жовтня 2018 року СєвєродонецькСправа № 360/3209/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О, перевіривши матеріали позовної заяви Державної екологічної інспекції у Луганській області (місце знаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Гагаріна, будинок 93) до Державного підприємства «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство» (місце знаходження: 93401, Луганська область, селище міського типу Сиротине, місто Сєвєродонецьк, вулиця Фрунзе, будинок 86) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),

ВСТАНОВИВ:

12 жовтня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної екологічної інспекції у Луганській області до Державного підприємства «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство», з вимогою про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду у вигляді тимчасової зупинки проведення санітарно - вибіркової рубки у кварталі 78 виділу 6 Борівського лісництва Державного підприємства «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство» на площі 15,8 га до отримання документів, які підтверджують погодження матеріалів лісовпорядкування Центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища та затверджених матеріалів лісовпорядкування центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, на підставі статті 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», наказу Інспекції від 26.07.2018 № 196/01-01-04 направлення від 27.07.2018 № 373/01-03-19 на проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства з метою перевірки скарги фізичних осіб та громадських об'єднань щодо порушення природоохоронного законодавства, яка надійшла до Інспекції 04.07.2018, Інспекцією у період з 30.07.2018 по 10.08.2018 проведено позапланову перевірку дотриманням вимог природоохоронного законодавства Державним підприємством «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство».

ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ» включено до єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Державної реєстраційної служби України, згідно виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, виданої 19.03.2018. Місцезнаходження підприємства: 93401, Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, смт. Сиротине, вул. Фрунзе, буд. 86. Основний вид економічної діяльності: 02.10 - Лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві.

ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ» діє на підставі Свідоцтва про Державну реєстрацію юридичної особи серії АОО № 2049688 від 24.02.1998 (дата заміни свідоцтва про державну реєстрацію - 27.12.2007), реєстрацію проведено виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради Луганської області. Статут ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ» затверджено Наказом Державного комітету лісового господарства України № 764 від 26.11.2007 (Перереєстровано Рішення виконкому Сєвєродонецької міської ради № 45§1 28.01.1992). Державну реєстрацію змін до установчих документів проведено 27.12.2007, номер запису 13831050005000563.

Згідно Статуту ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ», засноване на державній власності, створене на підставі наказу Міністерства лісового господарства УРСР від 16.08.1990 №118 «Про перейменування Лисичанського лісгоспу в Сєвєродонецкий лісгоспзаг у Луганській області», зареєстроване рішенням виконкому Сєвєродонецької міської ради від 28.01.1992 за № 45§1, належить до сфери управління Державного комітету лісового господарства України та входить до сфери управління Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Підприємство створено з метою: ведення лісового господарства, охорони, захисту, раціонального використання та відтворення лісів, ведення мисливського господарства, охорони, відтворення та раціонального використання державного мисливського фонду на території мисливських угідь, наданих у користування підприємству. Основними напрямками діяльності ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ» є: лісівництво та лісозаготівлі; одержування продукції лісового господарства, надання послуг у лісовому господарстві; охорона лісів і захисних лісонасаджень від незаконних порубів, пошкоджень, самовільного сінокосіння, випасання худоби в заборонених місцях та інших лісопорушень, притягнення до адміністративної відповідальності лісопорушників та стягнення з них збитків відповідно до чинного законодавства та інше. Під час проведення позапланової перевірки ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ» за фактами, викладеними у колективному зверненні громадян, щодо додержання вимог природоохоронного законодавства про охорону, захист, використання та відтворення лісів, а саме вирубки дерев навколо озера «Клешня» у кварталі 78 виділі 6 Борівського лісництва ДП «Сєвєродонецьке ЛМГ» було встановлено, що у вказаному місці відповідачем проводиться санітарна-вибіркова рубка дерев.

Таким чином, позивач просить суд застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) до відповідача.

Ухвалою суду від 16.10.2018 позовну заяву Державної екологічної інспекції у Луганській області залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.

23 жовтня 2018 року до суду позивачем надано уточнений адміністративний позов, документ про сплату судового збору, вивченням яких встановлено, що позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв'язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.

Частинами першою, третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

У частині шостій статті 12 КАС України законодавцем визначені категорії справ, які для цілей цього Кодексу є справами незначної складності.

Дана справа не відноситься до справ незначної складності у розумінні частини шостої статті 12 КАС України.

Статтею 257 КАС України визначено справи, що розглядаються за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною першою статті 259 КАС України визначено, що клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або може міститися у ній.

Враховуючи відсутність клопотання позивача про розгляд даної адміністративної справи за правилами спрощеного позовного провадження, з урахуванням зазначених у частині третьої статті 257 КАС України критеріїв, які суд враховує при прийнятті питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.

За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає для з'ясування всіх обставин у справі.

Керуючись статтями 12, 77, 80, 171, 173, 179, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження.

Призначити підготовче засідання у справі на 13 листопада 2018 року об 11 год. 15 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.

Зобов'язати позивача надати оригінали документів, які додані до позовної заяви в копіях, - для огляду в підготовчому засіданні.

Запропонувати Державному підприємству «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство» надати до суду протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до підготовчого судового засідання:

- відзив на позовну заяву разом зі всіма доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, та доказами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Зобов'язати Державну екологічну інспекцію у Луганській області надати до Луганського окружного адміністративного суду у строк до 12 листопада 2018 року такі докази:

- документи, які були використані під час проведення перевірки та складання акту від № 220.

Роз'яснити сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п'ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Попередити сторони, що відповідно до частини дев'ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяК.О. Пляшкова