Рішення від 24.10.2018 по справі 0740/996/18

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2018 рокум. Ужгород№ 0740/996/18

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Гаврилка С.Є.,

з участю секретаря судового засідання - Кубічек Н.І.

учасники справи:

позивач: ОСОБА_1;

представник позивача: ОСОБА_2;

відповідач: Західне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції - представник - не з'явився;

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області - представник - Бондар Світлана Миколаївна,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_2 до Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

20 вересня 2018 року до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом звернувся ОСОБА_1 (81400, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) в особі представника ОСОБА_2 (88001, АДРЕСА_2, РНОКПП НОМЕР_2) до Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (79005, Львівська область, м. Львів, вул. Архипенка, 1, код ЄДРПОУ 40867243), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, місто Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063), яким просить суд: "1. Прийняти адміністративний позов до розгляду. За результатами розгляду ухвалити рішення, яким: визнати протиправною і незаконною відмову Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції у направленні до Головного Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області документів для призначення пенсії за вислугу років Позивачу; зобов'язати Західне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області подання про призначення пенсії (додаток № 2) згідно п. 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління пенсійного фонду України № 3-1 від 30.01.2007 року та всіх необхідних документів згідно Порядку, стосовно Позивача ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1; 3. Справу розглянути порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін; 4. Стягнути на користь Позивача за рахунок бюджетних асигнувань Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (код ЄДРПОУ 40867243) документально підтверджені судові витрати; 5. Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду, шляхом зобов'язання Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції подати до суду у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду."

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 вересня 2018 року було прийнято дану позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що наказом Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції № 26/ОС-18 від 27 квітня 2018 року, 30 квітня 2018 року позивача звільнено зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України з посади старшого інспектора Перечинського районного відділу з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції у званні майора внутрішньої служби у зв'язку із скороченням штатів. Згідно вказаного наказу на день звільнення вислуга років позивача у календарному обчисленні становила 21 рік 03 місяці 14 днів, а у пільговому обчисленні - 27 років 09 місяців 14 днів. На звернення позивача, 17 травня 2018 року із заявою про призначення пенсії за вислугою років, відповідач листом від 18 травня 2018 року за № 4/278 відмовив позивачу у направленні до Головного Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області документів для призначення пенсії за вислугою років у зв'язку із тим, що на день звільнення позивач не мав у календарному обчисленні вислуги у 23 роки та 6 місяців, що є необхідною умовою для призначення пенсії за вислугою років відповідно до пункту "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-XII від 09.04.1992 р.. 05 липня 2018 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою про призначення пенсії за вислугою років за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", однак листом від 11 липня 2018 року за № 356/К-99-01 ГУ ПФУ в Закарпатській області повідомило, що відповідно до пункту 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління пенсійного фонду України № 3-1 від 30.01.2007 року, заяви про призначення пенсії за вислугою років особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, подаються цими особами до головного управління Пенсійного фонду України через уповноважені структурні підрозділи міністерств та інших органів центральної виконавчої влади. Таким чином, розгляд питання про призначення пенсії згідно Закону можливий після подання Західним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції подання про призначення пенсії та всіх необхідних документів, згідно Порядку № 3-1 від 30.01.2007 року. У зв'язку з вищенаведеним, позивач звернувся з даним позовом за захистом своїх права.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, заперечив щодо задоволення позову в повному обсязі, з підстав викладених в письмових поясненнях та просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог повністю, мотивуючи наступним. У відповідності до статті 12 пункту "а" Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-XII від 09.04.1992 р. у позивача відсутнє право на призначення пенсії за вислугою років з урахуванням пільгової вислуги років, у зв'язку з відсутністю саме календарної вислуги, яка є необхідною для призначення йому пенсії за вислугу років, що і є необхідною умовою для призначення пенсії за вислугою років.

У судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали, просили задовольнити з підстав наведених в позовній заяві.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача у судовому засіданні заперечив щодо задоволення позову в повному обсязі, просив відмовити.

Відповідач у судове засідання не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 7 Розділу I КАС України. Заперечення проти позову суду не надано.

Зокрема, у відповідності до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 38), про судове засідання 24 жовтня 2018 року відповідач був повідомлений. На час розгляду справи по суті, відповідач не повідомив суд причин неявки.

У відповідності до статті 205 частини 1, 3 пункту 1 КАС України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, зокрема, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

А відтак, оскільки відповідач належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду даної справи, з врахуванням заяви представника позивача про розгляд справи без його участі, у відповідності до статті 205 КАС України неявка відповідача не перешкоджає розгляду справи по суті.

Розглянувши подані сторонами докази (заслухавши представників сторін), всебічно і повно оцінивши всі фактичні обставини (факти), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд приходить до наступного висновку.

Статтею 19 частиною 2 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до наказу (витягу) Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції № 26/ОС-18 від 27 квітня 2018 року майор внутрішньої служби ОСОБА_1 з 30 квітня 2018 року звільнений зі служби на підставі статті 77 частини 1 пункту 4 Закону України "Про Національну поліцію" (у зв'язку із скороченням штатів) з посади старшого інспектора Перечинського районного відділу з питань пробації Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції у званні майора внутрішньої служби (а.с. 17).

Згідно із вказаним витягом з наказу, станом на день звільнення вислуга років позивача складає: - в календарному обчисленні - 21 рік 03 місяці 22 днів; - у пільговому обчисленні - 27 років 09 місяців 14 днів (а.с. 17).

Після звільнення ОСОБА_1, відповідно до вимог пункту 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", звернувся до Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції із заявою щодо підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України відповідних документів для призначення йому пенсії за вислугу років.

Листом № 4/278 від 18 травня 2018 року відповідач повідомив ОСОБА_1, що йому відмовлено у призначенні пенсії за вислугу років, у зв'язку з відсутністю календарної вислуги, необхідної для призначення йому пенсії за вислугу років, що є необхідною умовою для призначення пенсії за вислугою років відповідно до пункту "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-XII від 09.04.1992 р. (а.с.19).

05 липня 2018 року, позивач звернувся безпосередньо до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області із заявою про призначення пенсії за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (а.с.а.с. 20, 21).

Листом від 11 липня 2018 року за № 356/К-99-01 Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області повідомило, що відповідно до пункту 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління пенсійного фонду України № 3-1 від 30.01.2007 року, заяви про призначення пенсії за вислугою років особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, подаються цими особами до головного управління Пенсійного фонду України через уповноважені структурні підрозділи міністерств та інших органів центральної виконавчої влади (а.с.а.с. 22, 23).

Таким чином, заява позивача про призначення пенсії, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області була розглянута не в порядку Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а в порядку Закону України "Про звернення громадян", жодного рішення у формі розпорядження пенсійним органом щодо призначення (не призначення) позивачу пенсії за вислугою років не приймалося, а позивачу у відповідь на його заяву було скеровано листа, який має виключно інформаційний характер та не породжує для позивача жодних правових наслідків.

У зв'язку з наведеним, судом резюмується, що правовідносини, пов'язані із призначенням пенсії позивачу, між останнім та Головним управлінням Пенсійного фонду України в Закарпатській області фактично ще не виникли, а тому судом вирішується питання, зокрема, щодо відмови Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції виконання вимог чинного законодавства при оформленні документів для призначення пенсії позивачу за вислугою років.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію, визначені положеннями Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-XII (далі по тесту - Закон України № 2262-XII).

Згідно з статтею 17-2 частиною 2 Закону України № 2262-XII перелік документів, що підтверджують окремі періоди військової служби, служби в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, які підлягають зарахуванню до вислуги років у календарному обчисленні або на пільгових умовах, визначається Кабінетом Міністрів України.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України № 2262-XII, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей та постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 № 1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" врегульовано "Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 (далі по тексту - Порядок № 3-1).

Зокрема, пункту 1 Порядку № 3-1 встановлено, що заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов'язковість яких надана Верховною радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі через уповноважені структурні підрозділи міністерств та відповідних служб.

Виходячи з наведеного, уповноваженим структурним підрозділом, у даному випадку є Західне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

Згідно з пунктом 12 Порядку № 3-1 уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії. У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені пунктом 6 цього Порядку.

Відповідно до пункту 14 Порядку № 3-1, орган, що призначає пенсії, розглядає питання про призначення пенсії або про відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.

Відповідно до статті 45 частини 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Відповідно до статті 48 Закону України № 2262-XII, заява про призначення пенсії згідно з цим Законом подається до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки. При цьому днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу Пенсійного фонду України письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дата їх відправлення.

Статтею 49 Закону України №2262-ХІІ визначено органи, які призначають пенсію, та строки розгляду документів про її призначення. Так, відповідно до вказаної статті, пенсію згідно з цим Законом призначають органи Пенсійного фонду України. Документи про призначення пенсії розглядає орган Пенсійного фонду України і не пізніше ніж у 10-денний строк з дня їх надходження приймає рішення про призначення або про відмову в призначенні пенсії. Повідомлення про відмову в призначенні пенсії із зазначенням причини орган Пенсійного фонду України видає (надсилає) заявникові не пізніше ніж протягом 5 днів після прийняття відповідного рішення.

Таким чином, чинним законодавством на відповідача покладено обов'язок підготувати і направити документи для призначення пенсії, який відповідачем належним чином не виконано. До компетенції відповідача не належить вирішення питання про наявність підстав (в т.ч. стажу) для призначення пенсії позивачу.

Таким чином, рішення щодо призначення або відмови в призначенні певного виду пенсії відповідно до Закону України № 2262-XII приймають органи Пенсійного фонду України.

Таким чином, судом встановлено, що виключно органи Пенсійного фонду України уповноважені приймати рішення про наявність чи відсутність у особи права на пенсію на умовах Закону України № 2262-XII та приймати рішення про призначення чи відмову у призначенні цим особам пенсії, а на Західне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції ( у даному випадку) лише покладені функції із забезпечення підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів та надання особам, що звернулися за призначенням пенсії допомоги в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів, з огляду на що його відмова у направленні документів ОСОБА_1 є протиправною.

Водночас, протиправним і безпідставним є не надіслання відповідних документів (подання про призначення пенсії) до органів Пенсійного фонду України для призначення пенсії за вислугу років, оскільки до компетенції відповідача не належить вирішення питання щодо призначення пенсій чи відмові в такому.

Суд встановив, що на момент розгляду справи обов'язку, визначеного приписами Порядку щодо оформлення всіх необхідних документів і направлення відповідного подання про призначення пенсії позивачу, відповідач не виконав.

З урахуванням наведеного, заявлені позовні вимоги позивача в частині визнання протиправною відмову Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції у направленні до Головного Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області документів для призначення пенсії за вислугу років та зобов'язання Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області подання про призначення пенсії всіх необхідних документів, стосовно позивача, є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

У відповідності до статті 382 частини 1 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

З аналізу викладених норм вбачається, що зобов'язання суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є правом суду та вирішується на його розсуд.

Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання рішення суду, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.

При цьому, зазначені процесуальні дії є диспозитивним правом суду, яке може використовуватися в залежності від наявності об'єктивних обставин, які підтверджені належними та допустимими доказами.

Приймаючи до уваги обставини даної справи, суд не вважає за необхідне зобов'язувати суб'єкта владних повноважень подавати звіт про виконання даного судового рішення, оскільки позивачем не наведено достатніх підстав та не надано належних доказів, які б свідчили про те, що відповідач може ухилятися від виконання рішення суду, яке, після набрання ним законної сили, є обов'язковим до виконання.

Таким чином, враховуючи вищевикладене та положення статті 245 частини 1 пункту 4 КАС України, за змістом якого у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема про визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, тому суд задовольняє частково позовні вимоги в спосіб поновлення порушених прав позивача у вигляді зобов'язання відповідача здійснити виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області подання про призначення пенсії позивачу за вислугу років, в решті позовних вимог позивача, суд дійшов висновку, що необхідно відмовити.

Відповідно до статті 132 частини 1 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до статті 139 частини 1 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 242-246 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 (81400, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) в особі представника ОСОБА_2 (88001, АДРЕСА_3, РНОКПП НОМЕР_2) до Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (79005, Львівська область, м. Львів, вул. Архипенка, 1, код ЄДРПОУ 40867243), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (88000, Закарпатська область, місто Ужгород, пл. Народна, 4, код ЄДРПОУ 20453063) - задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції у направленні до Головного Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області документів для призначення пенсії ОСОБА_1 за вислугу років.

Зобов'язати Західне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області подання про призначення пенсії ОСОБА_1 за вислугу років.

У задоволенні позову у частині решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції (79005, Львівська область, м. Львів, вул. Архипенка, 1, код ЄДРПОУ 40867243) на користь ОСОБА_1 (81400, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_1) судові витрати у розмірі 704,80 грн. (семиста чотирьох грн. 80 коп.) грн..

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України (пункт 15.5)).

Відповідно до статті 243 частини 3 КАС України 24 жовтня 2018 року було проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Рішення у повному обсязі було виготовлено 29 жовтня 2018 року.

СуддяС.Є. Гаврилко