Постанова від 26.10.2018 по справі 195/1649/18

Справа № 195/1649/18

3/195/595/18

ПОСТАНОВА

Іменем України

26.10.2018 року смт.Томаківка Дніпропетровської області Суддя Томаківського районного суду Дніпропетровської області Кондус Л.А.,

при секретарі - Музичук В.В.

за участю прокурора - Скрипченка О.С.,

особи, що притягується до відповідальності - ОСОБА_1,

розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, громадянки України, проживаючої та зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, секретаря Вищетарасівської сільської ради Томаківського району Дніпропетровської області, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ :

16.10.2018 року оперуповноваженим міжрайонного відділу № 5 (м.Нікополь) Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітаном поліції ОСОБА_2 було складено протокол № 831 про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, пов'язане з корупцією за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

З протоколу № 831 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 16.10.2018 р. вбачається наступне.

Згідно рішення Вищетарасівської сільської ради № 4/1-VII від 11.11.2015 «Про обрання секретаря Вищетарасівської сільської ради» було обрано секретарем Вищетарасівської сільської ради ОСОБА_1. Також згідно згідно рішення Вищетарасівської сільської ради № 5/1-VII від 11.11.2015 «Про здійснення секретарем Вищетарасівської сільської ради повноважень секретаря виконавчого комітету Вищетарасівської сільської ради» було уповноважено секретаря Вищетарасівської сільської ради ОСОБА_1 здійснювати одночасно повноваження секретаря виконавчого комітету Вищетарасівської сільської ради.

ОСОБА_1 01.08.2004 прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування.

З посадовою інструкцією секретаря Вищетарасівської сільської ради ОСОБА_1 була ознайомлена 16.11.2015.

Згідно розпорядження Вищетарасівської сільської ради № 1-к від 01 лютого 2018 року «Про присвоєння чергового рангу секретарю Вищетарасівської сільської ради ОСОБА_1 В.», ОСОБА_1 було присвоєно 10 ранг посадової особи місцевого самоврядування в межах 5 категорії посад.

Таким чином, на підставі п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, являється посадовою особою місцевого самоврядування та відповідно суб'єктом, на яку поширюється дія вказаного закону.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції» зобов'язані, щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно з рішенням №2 Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 зареєстрованим Міністерством юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088ІЗ змінами згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19.08.2016 року за № 1153/29283 така система розпочинає свою роботу в два етапи:

перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

-щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

-декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України «Про запобігання корупції» відповідальне та особливо відповідальне становище.

другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Таким чином, на підставі підпункту «в» пункту 1 частини першої ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» секретар Вищетарасівської сільської ради Томаківського району ОСОБА_1, є суб'єктом, на яку поширюється дія вказаного закону, й суб'єктом декларування, визначеним у ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Подання декларацій на другому етапі здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції(https:\\рublic.nazk.gov.uаsearch), здійсненому 03.09.2018 встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік лише 11.04.2018 о 11:06 годині та присвоєно унікальний ідентифікатор «а4ее328d-16d2-44d3-b8с4-12а09d140094».

Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

ОСОБА_1, займаючи посаду секретаря Вищетарасівської сільської ради, відповідно до п. п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, будучи суб'єктом відповідальності, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених навиконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 958/29088, перебуваючи в денний час доби за місцем роботи, а саме у Вищетарасівській сільській раді Томаківського району, за адресою: Дніпропетровська область, Томаківський район, с. Вищетарасівка, вул. Центральна, буд. 7, без поважних причин, не виконала у встановлений законодавством строк (до 01.04.2018) обов'язок щодо вчинення відповідних активних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання

функцій держави або місцевого самоврядування та несвоєчасно, тобто 11.04.2018, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КупАП визнала в повному обсязі, заповнення декларації вона відклала на останні дні подачі декларації, у неї виникли проблеми з електронним ключем, а тому вона подала декларацію з порушення строку.

Прокурор в судовому засіданні вважає доведеним скоєння ОСОБА_1 правопорушення, посилаючись на обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, просить визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченного ч.1 ст.172-6 КпАП України та просить визначити останній мінімальне покарання в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КупАП.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора,зважаючи на вищевикладені обставини, оглянувши в судовому засіданні матеріали адміністративної справи, якими доведено факт скоєння адміністративного правопорушення, а саме: протокол № 831 про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, пов'язане з корупцією за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, який засвідчено підписом порушника, та копіями наступних документів: супровідні листи начальника управління представництва інтересів держави в суді прокуратури області, адресованих УЗЕ в Дніпропетровській області ДЗЕ Національної поліції України м.Дніпро за вих. № 05/32-1338 вих.18 від 11.10.2018, вих. № 05/32-1234 вих.18 від 30.09.2018 а.с. 8-9; супровідний лист начальнику управління захисту економіки в Дніпропетровській області про направлення матеріалу Нікопольської місцевої прокуратури за фактом несвоєчасного подання декларації секретарем Жупиною М.В. вих. № 32-762 вих.18 від 05.07.2018 а.с. 11; рапорт прокурора Томаківського відділу Нікопольської місцевої прокуратури від 14.06.2018 а.с.12; письмове пояснення ОСОБА_1 від 14.06.2018 а.с.13; рапорт начальника міжрайонного відділу №5 (м.Нікополь) Управління захисту економіки в Дніпропетровській області від 03.08.18 а.с. 16; запит до Томаківської центральної районної лікарні” ДОР від 26.07.18 а.с.17-19; відповідь Томаківської центральної районної лікарні” ДОР від 27.07.2018 № 538 а.с.20; запит до Вищетарасівської сільської ради від 26.07.18 № 5832/39/103/03-2018 а.с. 21-23; відповідь з Вищетарасівської сільської ради від 29.08.18 № 346 а.с.24-37; скріншоти екранів кабінету в НАЗК ОСОБА_1 а.с.41-43 ; скріншоти екранів електронного листування з НАЗК а.с. 44-47; копія посвідчення депутата ОСОБА_1 а.с.48; рапорти з додаками а.с. 49-59; пояснення ОСОБА_4 а.с.60-61; пояснення ОСОБА_1 а.с. 62-65; повідомлення до Вищетарасівської сільської ради а.с.66, суддя вважає, що докази вини ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП досліджені при розгляді справи є належними, допустимими та достатніми.

Відповідно до вимог ст. ст.245,280 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

У відповідності до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) повинна оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.

Тобто враховуючи викладене, а також характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, відсутність відомостей, про те, що особа раніше притягувалась до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції, передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 23,33, 40-1 ч.1 ст. 172-6, 221, 255, 283-284, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850,00 грн. (вісімсот п'ятдесят грн. 00 коп.) на користь держави на р/р 31412542004503, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач: УК у Томаків.р/ОТГс Томаківка/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ) 36729802, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО) 899998, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції.

Штраф необхідно сплатити не пізніш як через 15 (п'ятнадцять) днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1на користь держави: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить суму 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 копійок.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці.

Постанова судді може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.

Апеляційна скарга подається до Дніпровського апеляційного суду через Томаківський районний суд.

Суддя: ОСОБА_5