Справа № 159/5566/18
Провадження № 3/159/2529/18
26 жовтня 2018 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Бойчук П.Ю., розглянувши справу, що надійшла від ГУ ДФС у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, паспорт серія АС №830973, виданий Ковельським МРВ УМВС України у Волинській області 27.06.2002 року, ІПН НОМЕР_1, одруженої, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої директором ТОВ «Ковальсько-пресове підприємство»,
передбаченої ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -
ОСОБА_2 12.10.2018 року було складено протокол відносно громадянки ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-1 КУпАП та скеровано суду для прийняття рішення в порядку чинного законодавства.
ОСОБА_1 ставиться у вину те, що вона будучи директором ТОВ «Ковальсько-пресове підприємство»,як посадова особа, порушила вимоги податкового законодавства за період з 2016 року по 2018 рік, про що складено акт від 27.09.2018 року №21006/14-04/36523079, який засвідчує факт допущеного правопорушення вищенаведеною відповідальною посадовою особою ТОВ «Ковальсько-пресове підприємство», в результаті чого занижено податок на нерухоме майно на загальну суму 158599,09 грн., в тому числі за 2016 рік - 33938,91 грн., за 2017 рік - 78813,12 грн., за І-ІІ квартал 2018 року - 45847.06 грн.
Вище зазначені дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 278 КпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
У ході підготовки справи суддя прийшов до висновку, що справа про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-1 КУпАП підлягає поверненню ГУ ДФС у Волинській області з наступних підстав.
Зокрема, згідно вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Натомість у протоколі № 000645, який складений 12.10.2018 року, відсутній підпис посадової особи, яка його склала, що, в свою чергу не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Також в протоколі про адміністративне правопорушення та матеріалах справи відсутні відомості про отримання протоколу ОСОБА_1
При цьому слід зазначити, що у відповідності до ч. 2 ст. 256 КУпАП, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відтак, будь-яке внесення змін до протоколу про адміністративне правопорушення має відбуватись в присутності особи, відносно якої складено протокол, а ці зміни мають бути засвідчені підписами цієї особи та особи, яка склала протокол.
Наявність зазначених обставин робить неможливим розгляд даної справи про адміністративне правопорушення у відповідності до вимог КУпАП (ст.ст. 33, 34, 35, 245, 251, 252, 256, 268, 280 КУпАП).
Керуючись ст.ст. 221, 256, 278 КУпАП, -
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повернути до ГУ ДФС у Волинській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ковельського міськрайонного судуОСОБА_3