Ухвала від 23.10.2018 по справі 908/2532/16

номер провадження справи 16/52/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

23.10.2018 Справа № 908/2532/16

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Ніколаєнка Романа Анатолійовича, за участі секретаря судового засідання Кричмаржевського Д.В., розглянувши в судовому засіданні матеріали справи №908/2532/16

Боржник (банкрут) - товариство з обмеженою відповідальністю "Будспеціндустрія" (код ЄДРПОУ 34564401; 69071, м.Запоріжжя, вул.Тимірязєва, буд.443)

про банкрутство

Ліквідатор - арбітражний керуючий Загрія Р.О.

За участю представників учасників:

від ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України": Візіренко Ж.С., довіреність № 010-01/6392 від 30.09.2014;

від боржника: Мелькевич А.В., довіреність № б/н від 18.10.2018;

від ГУ ДФС у Запорізькій області: Пархоменко А.А., довіреність № 274/8-01-10-06 від 22.02.2018;

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Запорізької області від 24.10.2016 у справі № 16/2532/16 боржника - ТОВ "Будспеціндустрія" згідно зі ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ (надалі - Закон "Про відновлення платоспроможності...") визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Загрія Романа Олеговича (свідоцтво Міністерства юстиції України № 1322 від 10.07.2013, ідент.№ НОМЕР_1; поштова адреса: АДРЕСА_1).

Того ж дня на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України за №36649 оприлюднено повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Наразі ліквідаційна процедура триває.

До суду надійшло клопотання (вих.№1478/8-01-10-04 від 20.09.2018) ГУ ДФС у Запорізькій області (надалі - податковий орган) про зобов'язання ліквідатора здійснити закриття рахунків, надати інформацію про рух по всіх банківських рахунках, ліквідаційний баланс, документи підтверджуючі інформацію надану у балансі (у т.ч. що підтверджують кредиторську заборгованість) та надати документи фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2015 року по момент надання, інформацію про їх відновлення, яке ухвалою суду від 24.09.2019 було прийняте та призначено до розгляду в судовому засіданні на 23.10.2018 о 10.40. Крім того, у вказане судове засідання було призначено до розгляду звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс банкрута, реєстр вимог кредиторів, документи, що підтверджують проведення ліквідаційної процедури.

В обґрунтування клопотання податковим органом зазначається наступне. Відповідно до п.п.19.1.1 п.19.1 ст.19 Податкового кодексу України на контролюючі органи покладено обов'язки зі здійснення контролю за своєчасністю подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів. Проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків. Згідно з п.п.75.1.2 п.75.1 ст.75 ПК України, документальною позаплановою перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків, зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладання трудового договору. оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються у бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів податкової інформації , у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Відповідно до п.п.78.1.7 п. 78.1 ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється, якщо порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків. Відповідно до п.86.3 ст. 86 Податкового кодексу України акт (довідка) документальної виїзної перевірки , що зазначено статтями 77 і 78 цього кодексу, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, та реєструється у контролюючому органі протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті - протягом 10 робочих днів). Ненадання ліквідатором документів фінансово-господарської діяльності є перешкодою для реалізації контролюючим органом функцій здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів та платежів шляхом проведення перевірки і цей факт унеможливлює остаточні висновки контролюючого органу щодо припинення або неприпинення підприємством господарської діяльності. Посилаючись на такі обставини у клопотанні, податковий орган просить зобов'язати ліквідатора здійснити закриття рахунків, надати інформацію про рух по всіх банківських рахунках, ліквідаційний баланс, документи підтверджуючі інформацію надану у балансі (у т.ч. що підтверджують кредиторську заборгованість) та надати документи фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2015 року по момент надання, інформацію про їх відновлення.

До судового засідання, 23.10.2018 від ліквідатора до суду надійшов відзив (вих.№02-19/240 від 18.10.2018) на клопотання податкового органу. У відзиві, зокрема, зазначається про таке. У відповідності до п. 68.1 ст. 68 Податкового кодексу України орган державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у день державної реєстрації такої особи, державної реєстрації припинення юридичної особи чи підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, внесення будь-яких інших записів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань повинен передати відповідному контролюючому органу відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про вчинення реєстраційних дій, передбачених законом. Дані про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи та припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, контролюючі органи отримують від державних реєстраторів у порядку взаємного обміну інформацією з реєстрів Державної реєстраційної служби України та Центрального контролюючого органу. Порядок проведення документальних перевірок податковим органом визначений главою 8 Податкового кодексу України. Зокрема, відповідно до п.п.78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку. Пунктом 78.4 ст. 78 Податкового кодексу України встановлено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення позапланової документальної перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки. Податковим органом було складено акт від 06.01.2018 року про неможливість вручення документів платнику податків ТОВ "Будспеціндустрія", з посиланням на юридичну адресу останнього. Однак, з моменту винесення господарським судом постанови від 24.10.2016 у справі №908/2532/16 про визнання ТОВ "Будспеціндустрія" банкрутом та призначення ліквідатора - арбітражного керуючого Загрія Р.О., боржник набуває спеціального статусу. У відповідності до Закону "Про відновлення платоспроможності..." до ліквідатора переходять всі права керівника. Інформація відносно місцезнаходження ліквідатора - арбітражного керуючого є публічно-відомою та міститься на офіційному веб-сайті - Публічний сайт Єдиного реєстру арбітражних керуючих. Тому вручення наказу на документальну позапланову перевірку за юридичною адресою боржника є недоцільним та свідчить про невиконання податковим органом належним чином обов'язків покладених Податковим кодексом України. Кім того, в матеріалах справи №908/2532/16 міститься протокольне рішення учасників ТОВ "Будспеціндустрія" №20/07-1 від 20.07.2016 щодо припинення підприємницької діяльності товариства, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідаційної комісії товариства у складі голови ліквідаційної комісії - Калугіна І.В. 21.07.2017 була проведена державна реєстрація припинення ТОВ "Будспеціндустрія" , про що свідчить запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань №1 10301488645 (код 301556469672). До податкового органу ліквідаційною комісією було направлено лист №25/07-2 від 25.07.2016 щодо проведення документальної позапланової перевірки ТОВ "Будспеціндустрія" на підставі п.п. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України. Тобто сам боржник звертався до контролюючого органу із проханням провести документальну позапланову перевірку, однак контролюючим органом було проігноровано відповідне. Стосовно надання ліквідатором документів фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2015 року по момент надання, то зазначається наступне. Ліквідатором було направлено лист №02-19/275 від 28.10.2016 про передачу документів, податкової звітності та іншої документації банкрута директору ТОВ "Будспеціндустрія" Калугіну І.В., однак станом на дату надання даних пояснень так і не було отримано запитуваних документів. Надати жодного документу відносно фінансово - господарської діяльності боржника з 21.07.2016 по сьогоднішній день не є за можливе, оскільки саме 21.07.2016 було внесено запис про припинення підприємницької діяльності ТОВ "Будспеціндустрія" у зв'язку з чим боржником не велась господарська діяльність та, як наслідок, відсутні будь-які документи відносно фінансово - господарської діяльності. Крім того, з відповідним клопотанням податкові інспекції, як контролюючі органи, мають звертатись безпосередньо до ліквідатора, а не до господарського суду, використовуючи надані повноваження Податковим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють порядок і строки проведення перевірок податковими органами. Законом "Про відновлення платоспроможності..." на ліквідатора покладені певні обов'язки при виконанні ним повноважень, які в тому числі, включають закриття рахунків банкрута, отримання інформації про рух коштів на рахунках, складання ліквідаційного балансу, формування реєстру кредиторів з вимогами до боржника, аналіз фінансового становища боржника. Саме з метою проведення ліквідаційної процедури судом призначається ліквідатор банкрута у справі та суд зобов'язує його здійснити ліквідаційну процедуру згідно Закону "Про відновлення платоспроможності...". Згідно довідки Головного управління ДФС у Запорізькій області №3884/10/08-01-08-00-08 від 10.11.2016, згідно із наявною інформацією в ІС «Податковий блок» у ТОВ "Будспеціндустрія" відсутні відкриті рахунки в банківських установах, залишається відкритим рахунок в Державній казначейській службі, оскільки ліквідаційна процедура станом на сьогодні триває, тому ліквідатором будуть вжиті всіх необхідні заходи щодо його закриття до моменту подання остаточного звіту, передбаченого ст. 46 Закону "Про відновлення платоспроможності...". Крім того, згідно ч.1 ст.46 Закону "Про відновлення платоспроможності..." після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс. Зазначені податковим органом у клопотанні документи, згідно ст.46 Закону "Про відновлення платоспроможності...", ліквідатор повинен надати суду. Якщо податковий орган є стороною по даній справі, то він вправі ознайомитися з матеріалами цієї справи. У відзиві також зазначається, що ліквідатором звіт по справі та ліквідаційний баланс відносно боржника до господарського суду не готувався, оскільки станом на дату надання даних пояснень у справі №908/2532/16 триває ліквідаційна процедура, а саме здійснюється продаж заставного майна банкрута.

Судове засідання 23.10.2018 у відповідності до п. п. 17.7 п. 17 перехідних положень ГПК України, зафіксовано аудиозаписом за допомогою програмно-апаратного комплексу "Оберіг".

В судовому засіданні представник податкового органу підтримала вимоги клопотання, просить його задовольнити.

Представник боржника заперечила проти задоволення клопотання з підстав, наведених у відзиві ліквідатора. Додатково, супровідним листом від 23.10.2018 в судовому засіданні представником боржника надано копію листа ліквідатора до податкового органу стосовно надання наявних у ліквідатора документів для проведення перевірки податкової перевірки боржника, а також копію реєстру вимог кредиторів у справі. Оригінали вказаних документів були досліджені судом в засіданні.

Представник кредитора - ПАТ „Державний експортно-імпортний банк України" вирішення питання щодо клопотання податкового органу залишила на розсуд суду.

Судом під час розгляду клопотання податкового органу були повно та всебічно з'ясовані обставини, на які заявник посилається як на підставу своїх вимог, безпосередньо досліджені докази у справі, пояснення представника податкового органу та боржника, надані ними в судовому засіданні, враховано надані 23.10.2018 ліквідатором письмові пояснення (вих.№02-19/240 від 18.10.2018).

За підсумками судового засідання судом у нарадчій кімнаті прийнято судове рішення. Постановлено ухвалу, вступну та резолютивну частини якої оголошено після виходу з нарадчої кімнати. Повідомлено про термін виготовлення повного тексту ухвали - протягом п'яти днів.

Розглянувши клопотання податкового органу (вих.№1478/8-01-10-04 від 20.09.2018) щодо зобов'язання ліквідатора здійснити закриття всіх рахунків, надати інформацію про рух по всіх банківських рахунках, ліквідаційний баланс, документи, які підтверджують інформацію, надану у балансі (у т.ч. що підтверджують кредиторську заборгованість), результати проведеної інвентаризації основних фондів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, тощо, та надати документи фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2015 по момент надання інформації про їх відновлення, суд не знаходить підстав для його задоволення у зв'язку із наступним.

В матеріалах справи міститься інформація, надана Запорізькою ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області на виконання вимог ухвали суду від 12.10.2016 про порушення провадження у справі, у т.ч. щодо наявних у боржника розрахункових рахунків у банківських установах станом на 24.10.2016 (т.1, ар.с. 98).

Згідно вказаної інформації, станом на 24.10.2016 у боржника відсутні відкриті рахунки у банківських установах (окрім рахунку в казначейській службі).

Звертаючись до суду із клопотанням податковий орган не зазначає, щодо яких саме рахунків, в якій банківській установі він просить суд зобов'язати ліквідатора здійснити закриття. Відомості про відкриття після 24.10.2016 боржником нових розрахункових рахунків у банківських установах податковим органом не було надано ні до клопотання, ні станом на день його розгляду (23.10.2018).

Стосовно вимоги заявника про зобов'язання ліквідатора надати ліквідаційний баланс, документи, які підтверджують інформацію, надану у балансі (у т.ч. що підтверджують кредиторську заборгованість), результати проведеної інвентаризації основних фондів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, тощо, та надати документи фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2015 по момент надання інформації про їх відновлення, то суд зазначає наступне.

Ухвалою суду від 14.05.2018 у даній справі було розглянуто клопотання податкового органу про незатвердження ліквідаційного балансу банкрута та неприйняття рішення про припинення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Будспеціндустрія" до проведення перевірки працівниками ГУ ДФС у Запорізькій області, та було відмовлено в задоволенні цього клопотання.

Ухвала суду від 14.05.2018 не була оскаржена учасниками справи (у т.ч. податковим органом) в апеляційному та касаційному порядку, набрала законної сили 14.05.2018.

Відповідно до ч.4 ст.75 ГПК України, обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Так, ухвалою суду від 14.05.2018 встановлено, що „ліквідатором був отриманий лист ГУ ДФС у Запорізькій області вих.№20513/10/08-01-14-03-10 від 08.12.2017 з проханням про надання документів фінансово-господарської діяльності для проведення позапланової перевірки боржника з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.01.2014 по теперішній час, або повідомити місце та час, коли фахівці ГУ ДФС у Запорізькій області матимуть можливість ознайомитися з такими документами.

У відповідь на цей лист ліквідатором листом вих.№02-19/315 від 20.12.2017 було повідомлено ГУ ДФС у Запорізькій області про неможливість надати запитувані документи, оскільки директор боржника - Калугін І.В. проігнорував вимогу листа ліквідатора (вих.№02-19/275 від 28.10.2017) про передачу документів податкової звітності та іншої документації.

04.05.2018 ліквідатором листом вих.№02-19/123 від 04.05.2018 було надано до ГУ ДФС у Запорізькій області наявні у ліквідатора документи (в копіях) відносно боржника.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, 21.07.2016 до ЄДР внесено запис про рішення засновників ТОВ "Будспеціндустрія" щодо припинення юридичної особи.

Крім того, в газеті „Запорізька правда" № 29(23713) від 28.07.2016 опубліковано повідомлення про припинення ТОВ "Будспеціндустрія" шляхом ліквідації".

Отже, податковий орган ще з 21.07.2016 обізнаний про початок процедури припинення товариства, і таке припинення виключає ведення будь-якої господарської діяльності та відображення її в документальному вираженні.

Більш того, ліквідатор листом (вих.№02-19/123 від 04.05.2018), що був отриманий податковим органом того ж дня - 04.05.2018, надав до ГУ ДФС у Запорізькій області всі наявні у ліквідатора документи стосовно підприємства - боржника.

Зазначені вище обставини вже були предметом судового розгляду та відображені в ухвалі суду від 14.05.2018, проте попри це податковий орган звертається до суду з вимогою надати документи щодо фінансово-господарської діяльності товариства з 01.01.2015.

Щодо вимоги податкового органу зобов'язати ліквідатора надати ліквідаційний баланс та документи, які підтверджують інформацію, надану у балансі (у т.ч. що підтверджують кредиторську заборгованість), то слід зауважити, що згідно ст.46 Закону "Про відновлення платоспроможності..." ліквідаційний баланс, як складова частина звіту ліквідатора по справі, подається на затвердження суду після завершення ліквідаційної процедури боржника.

Ліквідатор діє в рамках Закону "Про відновлення платоспроможності...", яким не передбачено ані складання ліквідаційного балансу на вимогу податкового органу, ані надання ліквідаційного балансу на вимогу податкового органу до завершення ліквідаційної процедури боржника.

В клопотанні податковим органом зазначається про те, що відповідно до п.п.19.1.1 п.19.1 ст.19 Податкового кодексу України на контролюючі органи покладено обов'язки зі здійснення контролю за своєчасністю подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів. Проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків. Відповідно до п.п.78.1.7 п. 78.1 ст.78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється, якщо порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків. Ненадання ліквідатором документів фінансово-господарської діяльності є перешкодою для реалізації контролюючим органом функцій здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів та платежів шляхом проведення перевірки і цей факт унеможливлює остаточні висновки контролюючого органу щодо припинення або неприпинення підприємством господарської діяльності та / або її відсутності.

До матеріалів клопотання податковим органом представлено копію наказу № 2623 від 03.08.2018 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки боржника з метою перевірки питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015 по 03.08.2018 правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Також, додано копію акту № 1055/08-01-14-03/34564401 від 06.08.2018 про неможливість вручення копії наказу про проведення перевірки та ознайомити з направленням на проведення перевірки через те, як зазначено в акті, що за адресою місця знаходження: 69071, м.Запоріжжя, вул.Тимирязєва, буд.443, підприємство-боржник не знаходитися, про що, в свою чергу складено акт №1054/08-01-14-03/34564401 про відсутність за місцезнаходженням вказаного підприємства посадових осіб.

З цього приводу суд зазначає, що в постанові суду від 24.10.2016 про визнання боржника банкрутом, примірники яких направлялись і податковому органу, була чітко зазначена адреса арбітражного керуючого Загрія Р.О.: АДРЕСА_1.

Зазначена адреса ліквідатора була вказана і в ухвалі суду від 14.05.2018, прийнятої за результатами розгляду, у т.ч. і клопотання податкового органу про незатвердження ліквідаційного балансу банкрута та неприйняття рішення про припинення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Будспеціндустрія" до проведення перевірки працівниками ГУ ДФС у Запорізькій області.

Відповідно до ч. 2 ст. 41 Закону "Про відновлення платоспроможності..." ліквідатор з дня свого призначення здійснює, у т.ч. повноваження керівника (органів управління) банкрута.

Однак, жодних пояснень з приводу ненаправлення безпосередньо ліквідатору на його адресу, зазначену у постанові суду від 24.10.2016 та ухвалі від 14.05.2018, наказу про призначення проведення перевірки боржника - податковим органом не надано суду ні в клопотанні, ні в судовому засіданні.

Обґрунтування податкового органу вимог свого клопотання тим, що ліквідатор не надає документи для проведення позапланової перевірки є безпідставним з огляду на те, що згідно з приписами п.85.2 ст.85 Податкового кодексу України обов'язок платника податків надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки, виникає після початку перевірки.

Приписи Податкового кодексу України початок перевірки пов'язують не тільки із прийняттям керівником контролюючого органу рішення, яке оформлюється наказом, про проведення документальної позапланової перевірки, а й з врученням такого наказу платнику податків під розписку.

Наказ №2623 від 03.08.2018 не був вручений ліквідатору.

Крім того, до компетенції суду не входить зобов'язання ліквідатора надавати податковим органам документи щодо діяльності підприємства, що ліквідується.

Більш того, приймаючи ухвалою від 24.09.2018 клопотання для розгляду в судовому засіданні, суд зобов'язав податковий орган направити копію клопотання ліквідатору, докази своєчасного надіслання - надати суду, представити нормативне обґрунтування заявленого клопотання; докази проведення податкової перевірки боржника станом на день судового засідання.

Проте, податковим органом не були виконані вимоги суду, викладені в ухвалі від 24.09.2018.

Станом на 23.10.2018 суду не було представлено доказів направлення копії клопотання на адресу ліквідатора.

Суд зауважує, що клопотання було прийнято до розгляду ухвалою від 24.09.2018 і з цього дня у податкового органу, як заявника клопотання та ініціатора вирішення вказаних у клопотанні питань, було достатньо часу для виконання вимог суду, що фактично не було зроблено.

Також, ні в клопотанні, ні в судовому засіданні податковим органом не обґрунтовано на підставі яких норм чинного законодавства він просить суд зобов'язати ліквідатора здійснити закриття всіх рахунків, надати інформацію про рух по всіх банківських рахунках, ліквідаційний баланс, документи, які підтверджують інформацію, надану у балансі (у т.ч. що підтверджують кредиторську заборгованість), результати проведеної інвентаризації основних фондів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, коштів, тощо, та надати документи фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2015 по момент надання інформації про їх відновлення.

Суд зауважує, що вимоги клопотання заявника мають узагальнюючий характер, та звернення до суду із викладеними у такій формі вимогами - чинним ГПК України та Законом "Про відновлення платоспроможності..." не передбачено.

В задоволенні клопотання ГУ ДФС у Запорізькій області у справі відмовляється.

Ліквідатором 04.05.2018 суду було надано проміжний звіт по справі (вих.№02-19/117 від 03.05.2018), який судом взято до уваги.

В судовому засіданні з'ясовано, що фактично ліквідаційна процедура не завершена, відповідні заходи тривають, що підтвердила і представник боржника.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 40-42 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VІ, ст.ст. 3, 12, 20, 232-235, 243 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VІІІ, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання ГУ ДФС у Запорізькій області (вих.№1478/8-01-10-04 від 20.09.2018) про зобов'язання ліквідатора здійснити закриття рахунків, надати інформацію про рух по всіх банківських рахунках, ліквідаційний баланс, документи підтверджуючі інформацію надану у балансі (у т.ч. що підтверджують кредиторську заборгованість) та надати документи фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2015 року по момент надання, інформацію про їх відновлення - відмовити.

Зобов'язати ліквідатора після реалізації майна боржника та завершення всіх розрахунків з кредиторами подати до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.

Копії ухвали направити боржнику, ліквідатору, кредиторам, ГУ ДФС у Запорізькій області.

Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення, відповідно до ч.1 ст.235 ГПК України.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів після складення повного тексту за правилами, визначеними ст.ст. 254-259 ГПК України, шляхом подання наразі апеляційної скарги через господарський суд Запорізької області.

Повний текст ухвали складено та підписано 26.10.2018.

Суддя Р.А.Ніколаєнко