Справа № 727/10228/18
Провадження № 3/727/4053/18
19 жовтня 2018 року м. Чернівці
Cуддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Волошин С.О. розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, за ст.130 ч.1 КУпАП ,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 21 липня 2018 року о 23.30 год. в м.Чернівці по вул.Головна, 78, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Fiat Dukato, державний номерний знак НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводився у встановленому законом порядку за допомогою алкотестера «Драгер» 6820 в присутності двох свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3 Результат позитивний 1,28% проміле. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.п.2.9.а Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
В судовому засіданні особа відносно якої складено протокол ОСОБА_1 пояснив, що в той день він алкоголь не вживав, а вживав день перед тим.
Захисник ОСОБА_4 в судовому засіданні вказав, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам закону, оскільки в протоколі містяться виправлення, а також відсутній в матеріал акт огляду водія для визначення ознак, що порушує вимоги наказу №14-52/735 від 2015 року. Також сертифікат відповідності Драгера чинний до 27 березня 2017 року. Просив закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення, а у разі якщо суд не знайде підстав для закриття провадження у справі то відправити матеріали адміністративної справи на розгляд в громадську організацію «Громадську люстраційну комісію».
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1, захисника ОСОБА_4, дослідивши докази по справі, приходить до наступних висновків.
Статтею 130 ч.1 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка перебуває у стані алкогольного наркотичного чи іншого сп'яніння, або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.35 ЗУ «Про національну поліцію», поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі: 1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху.
Відповідно до ч.2 ст.35 ЗУ «Про національну поліцію», поліцейський зобов'язаний проінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у цій статті.
Так, причиною зупинки транспортного засобу ОСОБА_1 стало порушення ним правил дорожнього руху, що підтверджується постановою про накладення адміністративного стягнення від 21.07.2018 року де ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.ст. 121 ч.1, 126 ч.1 КУпАП. Дану постанову, правопорушник не оскаржував.
Згідно п.2-4 розділу І Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 року № 1452/735, зареєстрованого в МЮ України 11.11.2015 року за № 1413/27858 (далі Інструкції), винність, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Згідно п. 3 Розділу І Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», ознаками алкогольного сп'яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Так, працівниками поліції під час оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.ст.121 ч.1, 126 ч.1 КУпАП виявлено ознаки наркотичного сп'яніння, що підтверджується актом огляду на стан сп'яніння алкогольного сп'яніння і відповідно до п.12 розділу ІІ вищевказаної інструкції це є підставою для проведення огляду на визначення стану сп'яніння з метою встановлення наявності чи відсутності стану сп'яніння обстежуваної особи.
Згідно п.6-7 розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 року №1452/735 огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Тобто, працівниками поліції при оформленні протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП, дотримано вимог ст.266 КУпАП, Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України та МОЗ України від 09.11.2015 року № 1452/735, зареєстрованого в МЮ України 11.11.2015 року за № 1413/27858, Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, затвердженої наказом МВС України від 07.11.2015 року № 1395 та зареєстровано в МЮ України 10.11.2015 року за № 1408/27853.
Винність ОСОБА_1 підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме показниками приладу «Драгер» ALKOTEST 6820, згідно якого огляд на стан сп'яніння позитивний - 1,28% (а.с.2); актом огляду на стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 згідно якого огляд ОСОБА_1 проведений у зв'язку з виявленими ознаками: запах алкоголю з порожнини рота, нечітка вимова, хитка хода; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3, ОСОБА_2 та їх підписами в протоколі про адміністративне правопорушення; постановою про накладення адміністративного стягнення (а.с.6); відео з нагрудних камер поліцейських (а.с.7), свідоцтвом про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки «Газоаналізатора Алкотест Драгер 6820» №12-01/6166, чинний до 19.09.2018 року (а.с.45) та іншими матеріалами справи.
Крім цього, водій жодним чином не висловлював свою незгоду з результатами приладу Драгер та не висловлював бажання пройти медичний огляд на визначення стану сп'яніння у найближчому закладі охорони здоров'я.
Що стосується клопотання про направлення матеріалів справи на розгляд Громадській організації «Громадська люстраційна комісія», то суд враховуючи пояснення ОСОБА_1, який своєї вини у вчиненому порушенні не визнав, вважав що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, не розкаювався у вчиненому, тому суд не вбачає законних підстав для задоволення даного клопотання.
Вважаю, що в діях адмінправопорушника є склад правопорушення, передбачений ч.1 ст.130 КУпАП, в зв'язку з чим за скоєне він повинен нести відповідальність.
При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини порушника, його особу, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 40-1, ч.1 ст. 130, ст.ст.251, 266, 283, 284, 285, 289 КУпАП України, Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 9 листопада 2015 року №1452/735 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року №1413/27858, Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції та проведення такого огляду, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року №1103, -
Притягнути ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в сумі 10 200 (десять тисяч двісті) гривень 00 коп. з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Держави судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський районний суд м. Чернівці протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: С.О. Волошин