Справа № 574/901/18
Провадження № 3/574/260/2018
18 жовтня 2018 року м. Буринь
Суддя Буринського районного суду Сумської області Куцан В.М. розглянувши матеріали, які надійшли з Буринського ВП Конотопського ВП ГУ НП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,
за ч.1 ст.173-2 КУпАП,
Відносно ОСОБА_1 складено протокол про те, що він «05.08.2018 року, близько 16-ї години, за місцем свого проживання в ІНФОРМАЦІЯ_3 вчинив домашнє насильство відносно своєї співмешканки ОСОБА_2, а саме виражався в її бік нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою».
Перевіривши матеріали справи надані та давши їм оцінку, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до ст.254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається адміністративний протокол, який згідно до ст.251 КУпАП, є одним з основним процесуальним документом (доказом) на основі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність конкретної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 256 цього Кодексу встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Вказані вимоги передбачені і Розділом ІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України 06.11.2015 року №1376 та зареєстрованої в МЮ України 01.12.2015 року за №1496/27941 (далі Інструкція).
Між тим, у протоколі в графі місце проживання зазначено, що ОСОБА_1 проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, тоді як в графі склад адміністративного правопорушення зазначено , що ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство за місцем мешкання Буринь вул.Суворова,20.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
В силу ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення перевіряє чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Крім того, відповідно до ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені cт.42-2, ч.1 ст. 44, ст. 44-1, ст. 106-1, ст.106-2, ст. 162, ст. ст. 173, 173-1, 173-2, 178, 185 та ч.1 ст. 185-3, ст.ст. 185-7, 185-10, 188-22, 203 206-1 розглядаються суддею протягом доби.
Відповідно до ч.2 ст.268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Враховуючи те, що правопорушник не був доставлений до суду для розгляду справи про адміністративне правопорушення, а відповідно до ст.277-2 КУпАП, повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи, та інших засобів повідомлення про розгляд справи не передбачено, то суд не має іншої реальної можливості викликати його до суду протягом доби.
З врахуванням вищенаведеного, справа про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до Буринського ВП Конотопського ВП ГУ НП в Сумській області для додаткової перевірки та належного оформлення, оскільки без усунення вказаних недоліків суд позбавлений можливості прийняти рішення відповідно до вимог ст.284 КУпАП.
Під час додаткової перевірки та оформлення необхідно усунути вищевказані недоліки і, у залежності від здобутого, у спосіб передбачений законом, вирішити питання про складення протоколу про адміністративне правопорушення, який повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП та врахувавши ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст.256,278 КУпАП, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.173-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 повернути до Буринського ВП Конотопського ВП ГУ НП в Сумській області для додаткової перевірки та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.М.Куцан