Справа № 522/6152/18
10 жовтня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
судді - Бутенко А.В.,
за участю секретаря - Філімоненко А.О.,
за участю сторін:
представник позивача - Жуков О.Г. (за довіреністю),
представник відповідача - Шандиба І.В. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю 3-ї особи - ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,-
З позовом до суду звернувся ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю 3-ї особи - ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому, з урахуванням уточнення (збільшення) позовних вимоги (а.с. 76), просить суд:
- визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області в частині відмови в перерахунку пенсії ОСОБА_1 безпідставними і незаконними, виходячи з листа від 08.11.2017 р. № 1561/С-11.
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 26 грудня 2013 р. пенсії, виходячи з основного розміру пенсії 90%, шляхом включення до складу (розмір) щомісячних додаткових видів грошового забезпечення на підставі «Архівної довідки» Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 02.10.2017 р., з яких повинно була нарахована, призначена і перерахована пенсія, а саме: (не розшифровано) 50%, тобто надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 22312,50 грн.; таємність в розмірі 5725,00 грн.; премія в розмірі 36832,85 грн., грошова допомога на оздоровлення в розмірі 15748,00 грн.; Всього сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці складає 80618,35 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація, одноразова грошова допомога при звільненні, щомісячна додаткова грошова винагорода та премії, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Позивач із зазначеним позовом звернувся 10.04.2018 року до Приморського районного суду м. Одеси.
Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 11.04.2018 року матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії направлено за предметною підсудністю до Одеського окружного адміністративного суду.
У відповідності до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.05.2018 року справа призначена до розгляду судді Бутенко А.В.
Ухвалою суду від 13.06.2018 р. , після усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
25.06.2018 року від Відповідача, надійшов відзив на позов (а.с. 51-53), в якому Управління заперечує проти позову, вважає вимоги необґрунтованими та такими, що не відповідають нормам законодавства.
Також, в обґрунтування зазначено, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, премія, винагорода, одноразова допомога при звільненні з військової служби, їх розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, тому вони не включаються до складу грошового забезпечення при звільненні з військової служби та для перерахунку пенсії.
16.08.2018 року від Позивача надійшла заява про уточнення (збільшення) позовних вимоги (а.с. 76) та відповідь на відзив, в якій Позивач не погоджується із доводами Відповідача, які викладені у відзиві на позовну заяву та наполягає на задоволені позовних вимог (а.с. 77-83).
23.08.2018 року протокольною ухвалою суду до участі у справі було залучено у якості 3-ї особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Одеський обласний військовий комісаріат.
06.09.2018 року від Відповідача надійшли додаткові письмові пояснення по справі (а.с. 127).
20.09.2018 року від Позивача надійшли заперечення на додаткові письмові пояснення по справі (а.с. 141-145).
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представники відповідача проти задоволення позовних вимог заперечували з підстав, наведених у письмових відзивах на позов.
Представинк 3-ї особи до судового засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином (а.с. 158).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-79 КАС України, судом встановлене наступне.
Позивач, ОСОБА_1 в період з 05 серпня 1983 р. по 25 грудня 2013 р проходив службу у збройних силах СРСР і України, має загальний стаж служби 30 років 4 місяці 20 днів.
Наказом начальника Генерального штабу Головнокомандувача Збройних Сил України (по особовому складу) від 05 грудня 2013 р. № 852 підполковника ОСОБА_1 звільнено у запас за ч. 6 п. «г» Положення (у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів).
Наказом начальника штабу Південного оперативного командування Міністерства оборони України від 25 грудня 2013 р. № 225, підполковника ОСОБА_2 звільнено у запас за ч. 6, пунктом «г» (у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів) на підставі наказу Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України (по особовому складу) від 05 грудня 2013 року № 832, виключено зі списків особового складу управління та всіх видів забезпечення і направлено на військовий облік до Суворовського РВК м. Одеса.
27 грудня 2013 р., Південним оперативним командуванням Міністерства оборони України Позивачу була видана «Довідка про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії» № 6/665 в якій були зазначені нарахування грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з грудня 2011 року по листопад 2013 року, а саме: оклад за військове звання, посадовий оклад, надбавка за вислугу років 40%, НВОВЗ 50%. надбавка за державну таємницю 20%, премія 90%.
Таким чином, Позивачу, починаючи з 26 грудня 2013 р. була призначена пенсія за вислугу років у розмірі 80 % грошового забезпечення в сумі 3149,50 гривень (а.с.88).
Позивач вважає протиправними дії Відповідачів щодо відмови у перерахунку пенсії, виходячи з основного розміру пенсії 90%, з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань в розмірі 22312,50 грн.; надбавки за державну таємницю в розмірі 5725,00 грн.; премії в розмірі 36832,85 грн., грошової допомоги на оздоровлення в розмірі 15748,00 грн., а тому звернувся із даним позовом до суду.
Оцінюючи оскаржені дії суб'єктів владних повноважень, суд виходить з приписів ч. 2 ст. 2 КАС України та доходить висновку про відмову в задоволені позовних вимог, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ст.24 Конституції України, громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
Відповідно до ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює спірні правовідносини є Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” № 2262-ХІІ від 09.04.1992 (далі - Закону № 2262-ХІІ).
Порядок, умови та розміри перерахунку призначених пенсій врегульовано розділом ХІІI зазначеного закону.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, в редакції від 01.01.2017 року, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
У разі, якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
З наведеного вбачається, умови, порядок та розміри перерахунку усіх призначених пенсій, встановлюються Кабінетом Міністрів України, що передбачено Законом № 2262-ХІІ.
У відповіді Позивачу від 08.11.2017 року зазначено, що з дня призначення пенсії, Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру грошового забезпечення не приймалося, повідомлення Міністерства оборони України про підстави для перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям до Пенсійного фонду України не надходило, тому підстави для перерахунку пенсії відсутні.
Разом з тим, Кабінетом Міністрів України 30.08.2017 року прийнято Постанову № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб “ (далі - Постанова № 704), відповідно до якої затверджено нові схеми тарифних розрядів зазначених осіб.
Отже, зазначеною Постановою підвищене грошове забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, що є підставою для перерахунку вже призначених пенсій, що також передбачено Законом № 2262-ХІІ.
На виконання Постанови № 704 та положень ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, Кабінетом Міністрів України 21.02.2018 року прийнято постанову № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (далі - Постанова № 103), якою встановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”.
Таким чином, Постанову про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби прийнято 21.02.2018 року. Цією Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” визначено чіткий перелік видів грошового забезпечення, які повинні бути враховані під час проведення перерахунку, тобто з урахуванням трьох складових, а саме: розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби.
Зазначеною Постановою № 103 не передбачено врахування надбавки за роботу з таємними документами, надбавки за виконання особливо важливих завдань, премії та інші видів надбавок.
Так, згідно з преамбулою, Закон № 2262-ХІІ має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.
Згідно з ч. 3 ст.43 Закону № 2262-ХІІ, пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Разом з тим, за своїм змістом стаття 43 Закону № 2262-ХІІ, встановлює відповідні норми для обчислення пенсій військовослужбовцям при їх призначенні, що вбачається з ч.1 зазначеної статті.
У спірних правовідносинах, які виникли внаслідок перерахунку вже призначеної пенсії, положення ст.43 Закону № 2262-ХІІ не підлягають застосуванню.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (далі - Порядок №45).
Пунктом 1 Порядку №45 зазначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, що також передбачено Законом № 2262-ХІІ.
Згідно з п. 2,3 Порядку № 45, Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Як встановлено судом, Одеським обласним військовим комісаріатом Відповідачу надана довідка від 22.03.2018 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку Позивачу пенсії згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” за нормами, чинними на 01.03.2018 року, а саме: посадовий оклад 5500 грн., оклад за військовим званням 1410 грн., надбавка за вислугу років 3455 грн. (а.с. 89).
Згідно з п.5 Порядку № 45, під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» від 17.07.1992 № 393 було встановлено, що пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:
- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;
- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Зазначеними положеннями нормативно-правових актів визначено вичерпний перелік щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються при обчисленні пенсії.
Як вбачається з позовної заяви, Позивач не погоджується з тим, що при обчисленні пенсії не враховано додаткові види грошового забезпечення, однак з цього суд зазначає наступне.
Уповноважені органи Пенсійного фонду України з 1 січня 2007 року, здійснюють функції щодо призначення (перерахування) та виплати пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 № 1522 «Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян».
Вказаними нормативними актами на органи Пенсійного фонду покладено функції з призначення та перерахунку пенсій.
Тобто головне управління призначає пенсії лише на підставі документів, які надходять від уповноважених органів, оскільки розрахунок вислуги років та визначення розміру грошового забезпечення військовослужбовців чи окремих його складових для обчислення/перерахунку пенсії до компетенції органів Пенсійного фонду не належить.
Як вбачається із позову, як на підставу для перерахунку пенсії, Позивач посилається на Архівну довідку МОУ Галузевого державного архіву МОУ Фінансового відділення штабу Південного оперативного командування за період з листопада 2011 року по листопад 2013 року (а.с. 18-20).
Суд звертає увагу на те, що головним управлінням на підставі подання Одеського обласного військового комісаріату про призначення пенсії та доданої довідки Південного оперативного командування від 27.12.2013 № 6/665 про додаткові види грошового забезпечення та премії для обчислення пенсії, пенсія за вислугу років Позивачу обчислена з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, які визначені Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 та зазначені в ній довідці.
Крім того, судом встановлено, що Позивачу призначено пенсію з 26.12.2013 з урахуванням 30 років вислуги в розмірі 80 % грошового забезпечення (а.с. 88), проте Позивач просить провести відповідний перерахунок пенсії виходячи з 90% грошового забезпечення.
Також, Позивач просить провести перерахунок пенсії на підставі архівної довідки Галузевого державного архіву Міністерства оборони України (а.с. 18-20).
Проте, суд зазначає, що архівна довідка Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 29.09.2017 за № 179/1/10390 видана з порушенням вимог пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України “Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу оррщів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей” від 17.07.1992 № 393, а саме видана за 25 останніх календарних місяці служби перед звільненням, що робить неможливим визначення середньої суми щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
У зв'язку з тим, що архівна довідка видана за 25 останніх календарних місяці служби підряд перед звільненням, Позивачем помилково визначені самостійно суми додаткових видів грошового забезпечення, які повинні бути враховані під час проведення перерахунку пенсії.
Крім того, відповідно до протоколу за пенсійною справою №1501012676 (Мінооборони) від 26.12.2013 (а.с. 88) при розрахунку розміру пенсії головним управлінням враховані:
- відповідно до грошового атестату посадовий оклад 1145,00 грн, оклад за військове звання 130,00 грн, процентна надбавка за вислугу років 510,00 грн;
- середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці, в тому числі надбавка за роботу з таємними носіями, документами, надбавка за виконання особливо важливих завдань та премія, що становить 2152 грн, які зазначені в довідці Південного оперативного командування від 27.12.2013 № 6/665 про додаткові види грошового забезпечення за грудень 2011 року - листопад 2013 року (а.с. 102-103).
Таким чином, зазначені надбавки враховані при обчисленні пенсії Позивачу та у перерахунку пенсії від 11.02.2014 року (а.с.92).
Що стосується додаткових видів грошового забезпечення, таких як грошова допомога на оздоровлення, яку Позивач просить зобов'язати врахувати при обчисленні пенсії слід зазначити наступне.
Грошова допомога на оздоровлення відповідно до пунктів 30.1, 30.2 Наказу Міністра оборони України “Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам” надається військовослужбовцям один раз на рік в розмірі місячного грошового забезпечення за місцем штатної служби в разі вибуття їх у щорічну основну відпустку повної тривалості.
Оскільки виплата грошової допомоги на оздоровлення проводиться один раз на рік, така допомога не відноситься до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення в розумінні ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України N 1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - Постанова N 1294) затверджено перелік додаткових видів грошового забезпечення згідно з додатками 25 - 28, 33.
Такі грошові виплати як "допомога на оздоровлення" та "матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань", на відміну від додаткових видів грошового забезпечення, передбачені п. 5 Постанови N 1294 і, відповідно, не включені до переліку додаткових видів грошового забезпечення в розумінні п. 3 цієї постанови, що дає підстави розрізняти зазначені виплати.
Таким чином, враховуючі зазначене, суд погоджується із доводами Відповідача, які викладені у відзиві на позов на додаткових поясненнях, що розмір грошової допомоги на оздоровлення, не є фіксованим, а виплата не є щомісячною, тому вони не включаються до складу грошового забезпечення при звільненні з військової служби та для обчислення чи перерахунку пенсії, а включаються тільки щомісячні додаткові види грошового забезпечення.
Такого висновку дійшов Верховний суд 26.06.2018 року у справі № 522/2738/17.
Крім того, про виплату грошової допомоги на оздоровлення не зазначено у довідці про додаткові види грошового забезпечення для обчислення пенсії від 23.12.2013 року (а.с.102), тому правомірно не враховано Відповідачем.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 та ч. 1 ст. 73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Під час перевірки правомірності оскаржуваних рішень суд враховує, чи прийняті вони з використанням повноважень та спосіб, що визначені Конституцією та законами України.
Враховуючи зазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю 3-ї особи - ІНФОРМАЦІЯ_1 , не обґрунтовані, не відповідають вимогам законодавств, а отже не підлягають задоволенню.
Згідно зі ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Керуючись статтями 2, 5-9, 77, 90, 242 - 246, 263 КАС України, суд, -
В задоволенні адміністративний позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, за участю 3-ї особи - ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги до суду першої інстанції в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений та підписаний суддею 22 жовтня 2018 року.
Суддя Бутенко А.В.
.