17 жовтня 2018 р. № 1440/2209/18
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Біоносенка В.В., розглянув у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54003
до відповідача:Управління соціальних виплат і компенсацій Центрального району Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, вул. Декабристів, 25, м. Миколаїв, 54017
про:визнання незаконним повідомлення від 19.04.2018 № 1524, від 11.07.2018,
ОСОБА_1 звернулась до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом до Управління соціальних виплат і компенсацій Центрального району департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради з вимогами визнати незаконними повідомлення рішення №1524 від 19 квітня 2018 та 11 липня 2018 Управління соціальних виплат і компенсацій Центрального району департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради та призначити ОСОБА_1, субсидії з оплати житлово-комунальних послуг починаючи з 1 квітня 2018 року.
Свої позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтувала тим, що їй було відмовлено у призначення субсидії повідомленням №1524 від 19.04.2018 у звязку з наявністю боргу перед ПАТ «Миколаївська ТЕЦ», а повідомленням №1524 від 11.07.2018 за борги по холодному водопостачання, опаленню та ЖКП «Центральний-1».
Зазначені борги позивачка не визнає. Відповідно до ст.ст.20 ч.3, 5, 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та ст.68 ЖК України споживач щомісяця, не пізніше 20-го числа місяця, наступного за звітним, вносить повну оплату за комунальні послуги. За січень потрібно оплатити до 20 лютого. Тобто, законодавчо закріплене за споживачем право оплати за комунальні послуги не пізніше 20 числа наступного місяця. Нарахування по оплаті на 1 червня 2018 в суме 16,21 оплачена вчасно, без затримки. Відповідно до цього правила мешканці м. Миколаєва отримують рахунок-повідомлення щомісячно про нараховані послуги ЖКГ минуло місяця з 8-го по 15-е.
Постановою Кабінету Міністрів України №51 від 06.02.2017 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. №409» на опалювальний період 2017-2018 р.р. вказує норму витрати на холодну воду і водовідведення, на електроенергію та опалення для МКД, які оснащені приладами обліку тепла в Гкал/на кв.м площі квартир.
Пільгова норма Гкал (в місяць на квартиру позивачки)=0,0431 Гкал*45,8 кв.м.=1,9739 Гкал, тобто, на думку позивачці щомісяця їй належить витрачати на тепло площі власної квартири 1,9739 Гкал. У будинку встановлено прилад обліку теплової енергії. Але, компенсацію розрахували не 1,97 Гкал, на норму квартири, а набагато нижче 0,6159 Гкал, яка розрахована на метраж квартири - 14,29 кв.м. Через розрахунок компенсації зі зниженою нормою витрати Гкал на метраж квартири позивачці вийшло, що при оплаті обов'язково платежу субсидія не покривала нарахованих сум, що виставляється до оплати підприємством ТЕЦ. Звідси виник борг.
Позивачка зверталась з цієї проблемою до міністра соцполітики ОСОБА_2, де детально довело, що Департамент праці та соціального захисту населення міста за сприянням Міністерства соціальної політики України обманюють субсідіантов. У відповідь міністерство порадило звернутися до суду з позовом до підприємств, які надають комунальні послуги.
КП «Миколаївводоканал» також організував борг з порушенням законодавства України. При економії енергоресурсу холодної води підприємство не розрахувалося з Управлінням соціальних виплат і компенсацій, визначивши позивачку боржником.
Відповідач позов не визнав, просив в його задоволенні відмовити. Свою позицію відповідач виклав у відзиві. Так, відповідач пояснив, що з 01.04.2018 ОСОБА_1 припинено раніше призначену субсидію за поданням ПАТ «Миколаївська ТЕЦ», по причині не сплати вартості фактичної спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, про що заявницю було повідомлено. 18.06.2018 субсидію з 01.05.2018 не призначено, оскільки у позивачки прострочена заборгованість понад два місяця з оплати комунальних послуг, а саме МКП «Миколаївводоканал» у сумі 133,01 гривень, ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» 1319,33 гривень, ТОВ «Центральний-1» - 16,21 гривень, про що заявницю було повідомлено.
Суд розглянув справу в порядку спрощеного провадження 17.10.2018 без виклику сторін, відповідно до вимог ст.263 КАС України.
Дослідив матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 зареєстрована за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 в дванадцатиповерховому будинку, в квартирі 47,8 кв.м. Електроенергія, водопостачання вимірюються засобами обліку.
В травні 2015 на період з 01.05.2015 по 30.04.2016 субсидію позивачки було призначено автоматично без звернення.
В травні 2016 на період з 01.05.2016 по 30.04.2017 субсидію позивачки було призначено автоматично без звернення.
В жовтні 2017 на період з 01.10.2017 по 30.04.2018 субсидію позивачки було призначено автоматично без звернення.
01.04.2018 ОСОБА_1 припинено раніше призначену субсидію, а нову субсидію не призначено, оскільки отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяця заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, а саме МКП «Миколаївводоканал» у сумі 133,01 гривень, ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» - 1319,33 гривень та ТОВ «Центральний 1» - 16, 21 гривень.
Відповідно до п.2 Положення про порядок призначення житлових субсидій, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України №848 від 21.10.1995 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Відповідно до п.п.5 п.6 Положення, житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.
Відповідно до п.5 підрозділу 1 розділу ХХ Податкового кодексу України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень.
Таким чином, наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг на суму більше 340 гривень є перешкодою у призначенні субсидії.
У позивачки лише заборгованість за опалення перед ПАТ «Миколаївська ТЕЦ» дорівнює 1318,33 гривень.
Встановлення обставин виникнення зазначеної заборгованості, а також перевірка стану розрахунків між позивачкою та постачальниками житлово-комунальних послуг, не є предметом розгляду по цій справі.
У разі невизнання заборгованості, позивачка не позбавлена права на звернення до суду безпосередньо до постачальників послуг.
За урахуванням наявності у позивачки простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення, суд вважає, що відповідач діяв правомірно, а в задоволені позову необхідно відмовити.
Судові витрати відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246, 263 КАС України, суд, -
1. В задоволенні позову ОСОБА_1 (АДРЕСА_2,Миколаїв,54003 НОМЕР_1) до Управління соціальних виплат і компенсацій Центрального району Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради (вул. Декабристів, 25,Миколаїв,54017 03194499) відмовити.
2. Апеляційна скарга на це рішення може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення.
Суддя В. В. Біоносенко