Рішення від 22.10.2018 по справі 814/1422/18

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 жовтня 2018 р.

№ 814/1422/18

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Устинова І.А., розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом:

Головного управління ДФС у Миколаївській області,

вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001

до відповідача:

ПАТ "Юженергобуд",

Промзона а/с 327, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55002

про:

стягнення податкового боргу в сумі 4279739,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Миколаївській області (далі - позивач) звернулось до суду з позовом до ПАТ "Юженергобуд" (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 4 279 739,00 грн.

Ухвалою суду від 13.06.2018 року провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою суду від 31.07.2018 року справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Позов обґрунтовано тим, що відповідач має податковий борг, проте всупереч вимогам чинного законодавства він є не погашеним.

Відповідач відзив на позов не надав, про розгляд справи повідомлявся ухвалами суду від 13.06.2018р., 31.07.2018р., 20.08.2018р. та повіткою суду від 31.08.2018р., що підтверджується потовим повідомленням про вручення.

Позивач надав клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження

З врахуванням положень ч. 1, 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних у ній доказів у письмовому провадженні.

Дослідив матеріали справи, суд дійшов висновку про наступне.

Відповідач є платником податків, тому за приписами підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановленим цим кодексом.

Відповідач вчасно не сплатив узгоджену суму податкового зобов'язання та згідно з розрахунком податкової заборгованості має борг на суму 4 279 739,00грн. - податок на прибуток.

Податкові зобов'язання, самостійно визначені платником податків, не підлягають оскарженню згідно п.56.11 ст. 6 ПК України.

За змістом пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим кодексом для подання податкової декларації.

Ухвалою Господарського суду Миколаївської області від 31.03.2003р. порушено провадження у справі про банкрутство відповідача. Відповідно до ст.1 Податкового кодексу України, кодекс не регулює питання погашення податкового боргу або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процеси визначені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

На підставі вищезазначеного, направлення боржнику податкової вимоги ПАТ "Юженергобуд" у даному випадку в звязку з порушенням справи про бнкрутство законодавством не передбачено.

Податковий борг відповідача на час звернення до суду про його стягнення залишається непогашеним.

Відповідно до ст.ст.100, 101 ПК України зазначений податковий борг відповідачем не сплачений, списанню не підлягає, заяви про розстрочення боргу від відповідача не надходило.

Згідно пп.20.1.34. п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідач своїм правом не скористався, доказів погашення боргу чи оскарження податкової вимоги суду не подав.

За таких обставин позов належить задовольнити, оскільки він обґрунтований та підтверджений матеріалами справи.

Судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись ст. 2, 19, 139, 241 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов Головного управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 39394277) до ПАТ "Юженергобуд" (Промзона а/с 327, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55002, код ЄДРПОУ 04630809) задовольнити.

2. Стягнути з ПАТ "Юженергобуд" (Промзона а/с 327, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55002, код ЄДРПОУ 04630809) в дохід Держави податковий борг в сумі 4 279 739,00 грн.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Суддя І. А. Устинов

Попередній документ
77300910
Наступний документ
77300912
Інформація про рішення:
№ рішення: 77300911
№ справи: 814/1422/18
Дата рішення: 22.10.2018
Дата публікації: 25.10.2018
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Миколаївський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Старі категорії (адм); Справи зі спорів фіз. чи юр. осіб із суб’єктами владних повноважень, у тому числі їх органів на місцях, щодо оскарження їх правових актів індивідуальної дії, дій або бездіяльності (крім тих, що пов’язані з публічною службою), (усього), у тому числі:; Державної податкової адміністрації України та її органів (усього); передачі майна у податкову заставу; стягнення податкового боргу