Рішення від 02.10.2018 по справі 819/1147/18

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/1147/18

02 жовтня 2018 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого судді : Шульгача М.П.,

при секретарі: Музиці О. М.,

за участю:

представника позивача: ОСОБА_1,

представника відповідача: ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Квартал 5» до Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування податкового-повідомлення рішення, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Квартал 5» (м. Тернопіль) звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування податкового-повідомлення рішення.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та пояснив, що 08 травня 2018 р. Головним управлінням ДФС у Тернопільській області проведено перевірку та складено акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності податку на додану вартість ТОВ «КВАРТАЛ 5» № 2799/19-00-12-07/38926278 (далі - акт перевірки № 2799/19-00-12-07/38926278).

25.05.2018р. позивач отримав податкове повідомлення-рішення від 22.05.2018р. № НОМЕР_1, яким відповідно до акту перевірки № 2799/19-00-12-07/38926278 встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених ст. 201 Податкового кодексу України, та на підставі ст. 120-1 Податкового кодексу України за порушення термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 643996,19грн. застосовано штраф у розмірі 10% у сумі 64399,62грн. (шістдесят чотири тисячі триста дев'яносто дев'ять гривень 62 копійки).

Вважає дане податкове повідомлення - рішення протиправним так як терміни реєстрації податкових накладних № 78 від 02.03.2018 р. та № 40 від 13.03.2018 р. порушенні не з вини позивача, поскільки ним податкові накладні були подано вчасно, а саме 31.03.2018р.

Просить позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив та пояснив, що проведеною перевіркою було виявлено порушення термінів реєстрації податкових накладних № 78 від 02.03.2018 р. та № 40 від 13.03.2018 р., а саме граничний термін реєстрації даних накладних до 31.03.2018 р., а зареєстровані вони 02.04.2018 року, таким чином на позивача було накладено штраф в розмірі 10% в суми податкових накладних.

Просить в позові відмовити.

Суд, заслухавши в судовому засіданні пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти:

08 травня 2018 р. Головним управлінням ДФС у Тернопільській області проведено перевірку ТОВ «КВАРТАЛ 5» та складено акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності податку на додану вартість ТОВ «КВАРТАЛ 5» № 2799/19-00-12-07/38926278.

На підставі вищевказаного Акту перевірки та відповідно до вимог п.120.1 ст.201 Податкового кодексу України ГУ ДФС у Тернопільській області було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Н» від 22.05.2018 №0038101207, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 10% від суми податку на додану вартість, зазначеної в податкових накладних зареєстрованих з порушенням встановлених термінів на загальну суму 64 399,62 грн. (643 996,19 грн. х 10%) (затримка до 15 календарних днів).

Відповідно до п.201.1 ст.201 ПКУ на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10 ст. 201 ПКУ, визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну (розрахунок коригування) та зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

• для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

• для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

ТОВ «КВАРТАЛ 5» було складено дві податкових накладних № 78 від 02.03.2018 р. на суму 10662,86 грн. та № 40 від 13.03.2018 р. на суму 633333,3 грн. таким чином поскільки дані накладні були складені до 15 календарного дня поточного місяця то останній день їхньої реєстрації мав бути 31.03.2018 року.

Як вбачається із скріншота з ЄРПН який знаходиться в матеріалах справи, податкові накладні, виписані ТОВ «КВАРТАЛ 5» від 02.03.2018 №78 та від 13.03.2018 №40, зареєстровані в ЄРПН 02.04.2018 року тобто з порушенням законодавчо встановлених термінів, а саме порушено терміни реєстрації податкових накладних на загальну суму ПДВ 643996,19 грн. на 2 (два) дні.

Пунктом 1201 ст. 120 Податкового кодексу України передбачено, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

Таким чином поскільки позивачем ТОВ «Квартал 5» було порушено граничні строки реєстрації податкових накладних від 02.03.2018 №78 та від 13.03.2018 №40 на загальну суму ПДВ 643996,19 грн. на два дні то ГУ ДФС у Тернопільській області правомірно та відповідно до чинного законодавства було прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Н» від 22.05.2018 №0038101207, яким застосовано штрафні санкції у розмірі 10% від суми податку на додану вартість, зазначеної в податкових накладних зареєстрованих з порушенням встановлених термінів на загальну суму 64 399,62 грн. (643 996,19 грн. х 10%) (затримка до 15 календарних днів), а тому суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю «Квартал 5» до Головного управління ДФС у Тернопільській області про визнання протиправним та скасування податкового-повідомлення рішення - відмовити.

Рішення набирає законної сили в порядку встановленому ст..255 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.295 КАС України

Повне судове рішення складено 04 жовтня 2018 року.

Головуючий суддя Шульгач М.П.

копія вірна

Суддя Шульгач М.П.