Головуючий суддя 1 - ї інстанції Костромітіна О.О. справа № 2а- 119/09/0538
Суддя-доповідач Дяченко С.П.
Україна
Іменем України
02 лютого 2010 року м. Донецьк
зал судового засідання № 5 у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Дяченко С.П.,
суддів: Сіваченко І.В.,
Нікуліна О.А.,
при секретарі судового
засідання Кондрашовій Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_5
на постанову Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя Донецької області
від 27 липня 2009 року
по адміністративній справі № 2-а-119/09/0538 (суддя Костромітіна О.О)
за позовом ОСОБА_5 .
до
про Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області
стягнення недоотриманої суми допомоги при народженні дитини
В грудні 2008 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області про стягнення недоотриманої суми допомоги при народженні дитини .
Постановою Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 27.06.2009р. у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Позивач не погодився з постановою суду, подав апеляційну скаргу, в якій просив постанову суду першої інстанції скасувати, задовольнити позовні вимоги в повному обсязі; розглянути справу за його відсутності.
Сторони в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином . Відповідно статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін належним чином повідомлених не є перешкодою для апеляційного розгляду справи .
Апеляційний перегляд відбувається в межах апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши суддю - доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим.
З матеріалів справи вбачається, що позивач є батьком ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_1 /а.с.8 /.
ОСОБА_5 знаходиться на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області, як особа , застрахована в системі загальнообов»язкового страхування, та отримував допомогу при народженні дитини .
Як вбачається з довідки управлінні праці та соціального захисту населення Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області , допомога при народженні дитини позивачу була виплачена в жовтні 2007 року в сумі 3400 грн., з 01.11.2007 року по 31.10.2008 року по 425 грн. щомісяця.
Колегія суддів зазначає , що Закон України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”
№ 2811-XII від 21 листопада 1992 року відповідно до Конституції України встановлює гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної грошової допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей і спрямований на забезпечення пріоритету державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі соціального захисту населення.
Закон України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” є спеціальним законом, що регулює правовідносини, пов'язані з призначення та виплатою державної допомоги на неповнолітніх дітей.
Відповідно до статті 12 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”, допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 22,6 розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого на день народження дитини. Виплата допомоги здійснюється одноразово у дев'ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта - протягом наступних 12 місяців у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Статтею 56 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік” встановлено допомогу при народженні дитини у розмірі 8500 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово при народженні дитини в сумі 3400 гривень, решта - протягом наступних 12 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Рішенням Конституційного Суду № 6-рп/2007 від 9 липня 2007 року не визнано неконституційним зазначене положення статті 56 в частині виплати допомоги при народженні дитини.
Згідно ч. 2 ст. 95 Конституції України виключно Законом України „Про Державний бюджет України" на відповідний рік визначаються будь-які видатки держави, розмір і цільове спрямування цих видатків, виходячи з фінансових можливостей держави.
Колегія суддів вважає за необхідне зазначити , що відповідно п. 8 ст. 7 Бюджетного Кодексу України, бюджетні кошти використовуються на цілі, визначені бюджетними призначеннями, а згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 23 цього Кодексу будь-які зобовязання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, яке встановлюється Законом України „Про Державний бюджет України" на відповідний рік.
Згідно ст. 1 Бюджетного кодексу України цим кодексом регулюються відносини, що виникають у процесі складання, розгляду, затвердження, виконання бюджетів та розгляду звітів про їх виконання, а також контролю за виконанням державного бюджету України та місцевих бюджетів.
На сьогоднішній момент ні Верховна Рада України, ні Кабінет Міністрів України, ні інший орган виконавчої влади не прийняли жодного правового акту відносно внесення змін до Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік", виділення коштів, виплати, перерахунку або доплати до виплаченого розміру допомоги при народженні дитини, також кошти на виплату не передбачені в Законі України „ Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України".
З огляду на наведене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції надана правильна правова оцінка спірним правовідносинам та постанова прийнята з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Ухвала в повному обсязі виготовлена 05 лютого 2010 року .
Керуючись статтями 24, 167, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 - залишити без задоволення .
Постанову Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 27 липня 2009 р. по справі № 2-а- 119/09/0538 за позовом ОСОБА_5 до Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області про стягнення недоотриманої суми допомоги при народженні дитини - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту набрання законної сили.
Головуючий: /підпис/ Дяченко С.П.
Судді: /підпис/ Сіваченко І.В.
/підпис/ Нікулін О.А.
З оригіналом вірно:
Суддя - доповідач С. П. Дяченко
Головуючий суддя 1 - ї інстанції Костромітіна О.О. справа № 2-а- 119/09/0538
Суддя-доповідач Дяченко С.П.
Україна
Іменем України
( вступна та резолютивна частина )
02 лютого 2010 року м. Донецьк
зал судового засідання № 5 у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Дяченко С.П.,
суддів: Сіваченко І.В.,
Нікуліна О.А.,
при секретарі судового
засідання Кондрашовій Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_5
на постанову Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя Донецької області
від 27 липня 2009 року
по адміністративній справі № 2-а-119/09/0538 (суддя Костромітіна О.О)
за позовом ОСОБА_5 .
до
про Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області
стягнення недоотриманої суми допомоги при народженні дитини
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 - залишити без задоволення .
Постанову Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 27 липня 2009 р. по справі № 2-а- 119/09/0538 за позовом ОСОБА_5 до Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області про стягнення недоотриманої суми допомоги при народженні дитини ,- залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту набрання законної сили.
Головуючий С.П. Дяченко
Судді І.В. Сіваченко
О.А. Нікулін
Головуючий суддя 1 - ї інстанції Костромітіна О.О. справа № 2-а- 119/09/0538
Суддя-доповідач Дяченко С.П.
Україна
Іменем України
( вступна та резолютивна частина )
02 лютого 2010 року м. Донецьк
зал судового засідання № 5 у приміщенні суду за адресою: м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Дяченко С.П.,
суддів: Сіваченко І.В.,
Нікуліна О.А.,
при секретарі судового
засідання Кондрашовій Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_5
на постанову Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя Донецької області
від 27 липня 2009 року
по адміністративній справі № 2-а-119/09/0538 (суддя Костромітіна О.О)
за позовом ОСОБА_5 .
до
про Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області
стягнення недоотриманої суми допомоги при народженні дитини
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 - залишити без задоволення .
Постанову Орджонікідзевського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 27 липня 2009 р. по справі № 2-а- 119/09/0538 за позовом ОСОБА_5 до Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевському районі м. Маріуполя Донецької області про стягнення недоотриманої суми допомоги при народженні дитини ,- залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту набрання законної сили.
Головуючий С.П. Дяченко
Судді І.В. Сіваченко
О.А. Нікулін