Справа № 522/12396/18
Провадження № 3/522/8694/18
Іменем України
28 вересня 2018 року ОСОБА_1
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Науменко А.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з УПП в Одеській області, стосовно:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч. 2 ст.130 КУпАП України, -
16 липня 2018 року на адресу Приморського районного суду м. Одеси надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу від 27 червня 2018 року серії БД № 065907, 27 червня 2018 року о в м. Одеса, вул. Маріїнська, 6 ОСОБА_2 керував т/з «Bravis» win LXRBAO6W3H0902079 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння, зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу «Драгер» в присутності двох свідків, проба була позитивна становила - 2,24 проміле, чим порушив вимоги п. 2.9А ПДР, за що відповідальність передбачена ч.2 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до положень ч. 1 та 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Постановою від 16 серпня 2018 року матеріали справи про адміністративне порушення стосовно ОСОБА_2 направлено до УПП в Одеській області для належного оформлення, оскільки, при дослідженні доказів, які містяться у матеріалах справи, встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, а також пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не узгоджуються з матеріалами справи про адміністративне правопорушення.
Також, в протоколі про адміністративне правопорушення протоколі про адміністративне правопорушення не повністю вказано адресу свідка адміністративного правопорушення.
Після до оформлення справи, недоліки зазначені в постанові від 16 серпня 2018 року повністю не усунуті, та не надано всіх доказів, які підтверджували вину особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення.
З матеріалів справи вбачається, що інспектор Красюн В.В. кваліфікував дії ОСОБА_2 кваліфікував за ч.2 ст.130 КУпАП, тобто керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яке вчинене повторно протягом року. Проте до матеріалів справи не надано копії рішення суду, за яким судом було притягнуто до відповідальності ОСОБА_2, та яке підтверджувало повторність вчиненого правопорушення.
Проте, на виконання цієї вимоги постанови надано роздруківку постанови з ЄДРСР не завірену та без зазначення інформації про особу відносно якої постановлено вказане судове рішення.
Після до оформлення справи, усі недоліки зазначені в постанові від 16 серпня 2018 року не усунуті.
Матеріали справи про адміністративне правопорушення до провадження судді Науменко А.В. надійшли тільки 18 вересня 2018 року, тобто майже вже зі спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності. Дані обставини унеможливлюють розгляд справи у передбаченні КУпАП України строки, так як не залишається часу для своєчасного повідомлення сторін у справі про дату, час та місце розгляду справи.
Згідно приписів п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Такими чином, враховуючи, що на час розгляду справи в суді закінчилися строки, передбачені ст.38 КУпАП України, провадження по справі підлягає закриттю на підставі п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП України.
Керуючись ст.ст. 9, 24, 34, 130, 247, 283, 284, 286 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 за ч. 2 ст. 130 КУпАП закрити, у зв'язку із закінченням строків, передбачених ст.38 КУпАП, на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
Суддя: Науменко А.В.
28.09.2018