Ухвала від 19.10.2018 по справі 146/1076/17

Справа № 146/1076/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" жовтня 2018 р.

Томашпільський районний суд Вінницької області в складі: головуючого-судді ОСОБА_1 з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , фахівця Томашпільського РС філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 , розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Томашпіль справу за клопотанням фахівця Томашпільського РС філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 про звільнення від відбування покарання у зв'язку з закінченням іспитового строку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , українку, громадянку України, працюючої у виробничому підрозділі «Одеське територіальне управління» Вапнярської дільниці з будівництва виконробської бази Вапнярка на посаді штукатура 3 розряду, засудженої вироком Томашпільського районного суду Вінницької області від 9 жовтня 2017 року за ч. 2 ст. 309 КК України до позбавлення волі на строк два роки та на підставі ст. 75 КК України звільнену від відбування покарання з випробуванням протягом іспитового строку тривалістю один рік з покладенням обов'язків, передбачених ч. 1 п.п. 1, 2 ч.2 п. 2 ст. 76 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

9 жовтня 2018 року фахівець Томашпільського РС філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 , надіслав клопотання про звільнення ОСОБА_5 від відбування покарання в зв'язку з закінченням іспитового строку з тих підстав, що остання протягом іспитового строку злочинів не вчиняла, до адміністративної відповідальності не притягувалася, по місцю проживання та роботи засуджена характеризується з позитивної сторони.

В судовому засіданні представник Томашпільського РС з питань пробації філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 , клопотання підтримав, попросив його задовольнити.

Прокурор Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури ОСОБА_3 не заперечує щодо звільнення ОСОБА_5 від відбування покарання у зв'язку з закінченням іспитового строку.

Засуджена ОСОБА_5 в судове засідання не з'явилася, однак направила на адресу суду заяву, згідно якої клопотання просить розглянути без її участі, та звільнити її від відбування покарання у зв'язку з закінченням іспитового строку.

Вислухавши пояснення представника Томашпільського РС з питань пробації, враховуючи думку прокурора, який вважав за необхідне задовольнити клопотання, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що вироком Томашпільського районного суду Вінницької області від 9 жовтня 2017 року ОСОБА_5 визнано винною у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 309 КК України призначено покарання у виді позбавлення волі на строк два роки та на підставі ст. 75 КК України звільненої від відбування покарання з випробуванням протягом іспитового строку тривалістю один рік з покладенням обов'язків, передбачених ч. 1 п.п. 1, 2 ч.2 п. 2 ст. 76 ст. 76 КК України.

Згідно частини першої статті 78 КК України після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання.

Пунктом 9 ч. 1 ст. 537 КПК України, передбачено, що під час виконання вироків суд, визначений ч. 2 ст. 539 цього кодексу, має право вирішувати питання про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 539 КПК України, питання які виникають під час та після виконання вироку вирішується судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Оскільки ОСОБА_5 за період відбування покарання протягом встановленого судом іспитового строку не допустила вчинення іншого злочину, до адміністративної відповідальності не притягувалася, за місцем проживання та роботи засуджена характеризується позитивно, стала на шлях виправлення, тому клопотання фахівця Томашпільського РС філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 , про звільнення від відбування покарання у зв'язку з закінченням іспитового строку ОСОБА_5 підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 78 КК України, ст. 537-539 КПК України суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання фахівця Томашпільського РС філії ДУ «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 про звільнення від відбування покарання у зв'язку з закінченням іспитового строку ОСОБА_5 , задовольнити.

ОСОБА_5 звільнити у зв'язку з закінченням іспитового строку від відбування покарання призначеного за вироком Томашпільського районного суду Вінницької області від 9 жовтня 2017 року.

На ухвалу може бути подана апеляція протягом семи днів з моменту проголошення до апеляційного суду Вінницької області через Томашпільський районний суд Вінницької області.

Суддя: ОСОБА_1

Попередній документ
77257540
Наступний документ
77257542
Інформація про рішення:
№ рішення: 77257541
№ справи: 146/1076/17
Дата рішення: 19.10.2018
Дата публікації: 24.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Томашпільський районний суд Вінницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних справах