Рішення від 17.10.2018 по справі 2140/1866/18

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2018 р.м. ХерсонСправа № 2140/1866/18

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бездрабка О.І.,

при секретарі - Садовій О.Р.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1 ,

представника відповідача - Васьової А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області про зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовом до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Херсонській області (далі -відповідач, ГУ ДСНС в Херсонській області), в якому просить зобов'язати відповідача підготувати нову довідку про розмір грошового забезпечення з урахуванням змін у посадових окладах з 01.01.2018 р. та направити її до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області для перерахунку пенсії позивача, виходячи з посади заступника начальника ГУ ДСНС в Херсонській області та посади позивача заступника начальника відділу пожежної безпеки, начальника відділення служби, підготовки та пожежегасіння відділу пожежної безпеки в Херсонській області Державного департаменту пожежної безпеки Міністерства з надзвичайних ситуацій України - як територіального органу, прирівнявши до посади заступника начальника ГУ ДСНС в Херсонській області як діючого територіального органу на даний період часу.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що наказом від 08.12.2003 р. № 454 його звільнено зі служби із посади заступника начальника відділу - начальника відділення, підготовки та пожежегасіння відділу пожежної безпеки в Херсонській області Державного департаменту пожежної безпеки МНС України. На виконання п.1 постанови КМУ № 103 відповідач оформив довідку про розмір грошового забезпечення для перерахування пенсії, в якій неправильно визначив посаду позивача, прирівнявши її до посади заступника начальника управління у складі ГУ ДСНС в Херсонській області, яке не є територіальним органом, з окладом на 3 % нижче від посади начальника управління, хоча ці посади знаходяться на різному рівні управлінської діяльності. Управління у складі ГУ ДСНС в Херсонській області не є територіальним органом в структурі територіального органу Державної служби України з надзвичайних ситуацій та не має відповідних повноважень і юридичного статусу. Вважає безпідставним прирівняння п.4 наказом ДСНС України від 15.03.2018 р. № 170 Відділу пожежної безпеки в області, місті Севастополь до статуту Управління у складі апарату Головного управління ДСНС України в області, так як це не відповідає їх юридичному статусу та не має юридичного обґрунтування і підстав. Відділ повинен був прирівняний до статусу Управління пожежної безпеки та аварійно-рятувальних робіт МНС України в області, містах Київ та Севастополь або ГУ ДСНС в Херсонській області. Таке прирівняння порушує законні права та інтереси позивача в частині встановлення відповідного тарифного коефіцієнту та посадового окладу, який повинен становити 8890 грн. замість нарахованих 6430 грн. Крім того, посада заступника начальника відділу пожежної безпеки - начальника відділення служби, підготовки та пожежегасіння в Херсонській області Державного департаменту МНС України, з якого його було звільнено зі служби, повинна бути прирівняна до аналогічної посади за класифікаційною характеристикою, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу в структурі, як зазначено в наказах МНС від 20.01.2008 р. № 53, від 16.04.2008 р. № 305 та наказі ДСНС України від 15.03.2018 р. № 170, до посади заступника начальника ГУ ДСНС України в області з тарифним розрядом 50 та посадовим окладом на 3 % нижче посадового окладу начальника ГУ ДСНС в Херсонській області, як це передбачено п.5.1 постанови КМУ № 704 та п.6 постанови КМУ № 45.

Ухвалою від 13.09.2018 р. позовну заяву залишено без руху у зв'язку з недоліками позовної заяви та надано позивачу строк для їх усунення.

Позивач в установлений суддею строк усунув недоліки позовної заяви і ухвалою від 19.09.2018 р. у справі відкрито спрощене провадження та призначено судове засідання на 10.10.2018 р. о 13:00 год.

05.10.2018 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що позивача було звільнено наказом від 08.12.2003 р. № 454 з посади заступника начальника відділу - начальника відділення служби, підготовки та пожежегасіння відділу пожежної безпеки в Херсонській області Державного департаменту пожежної безпеки МНС України. На виконання постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 р., Державна служба України з надзвичайних ситуацій наказом від 15.03.2018 р. № 170 затвердила Схеми основних організаційних структур військ цивільної оборони України, державної пожежної охорони, органів та підрозділів МНС України, урядових органів державного управління у складі МНС України, прирівняних до організаційних структур ДСНС та прирівняло Відділ пожежної безпеки в області, місті Севастополь до управління у складі апарату ГУ ДСНС України області. Таким чином ГУ ДСНС України в Херсонській області на підставі чинного законодавства та в межах своїх повноважень, з врахуванням наказу від 15.03.2018 р. № 170 видало ОСОБА_1 довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, за посадою заступник начальника відділу - начальник відділення від 10.08.2018 р. № 77/07/4845.

В судовому засіданні, яке відбулося 10.10.2018 р., оголошено перерву до 17.10.2018 р. до 11:00 год.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити з підстав, вказаних у позовній заяві.

Представник відповідача заперечувала проти задоволення позовних вимог з підстав, викладених у відзиві.

Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову виходячи з наступного.

Судом встановлено, що полковника внутрішньої служби ОСОБА_1 наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 24.02.2003 р. № 27 призначено заступником начальника відділу - начальником відділення служби та пожежегасіння Відділу пожежної безпеки в Херсонській області.

Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 08.12.2003 р. № 454 позивача звільнено у відставку із зняттям з військового обліку за віком з 05.12.2003 р.

24 лютого 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - постанова КМУ № 103), відповідно до п.п.1, 7 якої визначено:

- перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб";

- ... Державній службі з надзвичайних ситуацій, ... після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, визначені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45.

На виконання цих нормативних приписів відповідачем видано позивачу довідку від 10.08.2018 р. № 77/07/4845 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії. Згідно із цією довідкою розрахунок розміру посадового окладу позивача здійснений, виходячи з тарифного розряду 35 (тарифного коефіцієнту 3,76), як за посадою начальника управління у складі головного управління.

Позивач вважає, що відповідач неправильно визначив йому розмір посадового окладу, безпідставно прирівнявши посаду заступника начальника відділу - начальника відділення служби та пожежегасіння Відділу пожежної безпеки в Херсонській області, з якої він був звільнений і яка відповідає рівню територіального органу, до посади заступника начальника управління у складі апарату головного управління ДСНС в області, яка є нижчою та відповідає рівню структурного підрозділу територіального органу.

Надаючи оцінку правомірності таких дій відповідача, суд виходить з того, що ГУ ДСНС в Херсонській області, як суб'єкт владних повноважень, відповідно до ст.19 Конституції України зобов'язане діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У спірних правовідносинах відповідно до постанови КМУ № 103 відповідач був зобов'язаний забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 (далі - постанова КМУ № 45).

Згідно із п.п.3, 5, 6 постанови КМУ № 45 на підставі отриманих від Головних управлінь Пенсійного фонду України списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, уповноважені на видачу довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії органи, у тому числі на осіб, які звільнені зі служби у штабах і військах Цивільної оборони України, що ліквідовані, органах та підрозділах служби цивільного захисту та Держтехногенбезпеки - Державна служба України з надзвичайних ситуацій, готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.

У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінсоцполітики.

Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.

Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Крім того, п.1 постанови КМУ № 103 передбачено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", саме з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Отже, довідка має містити відомості про посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткову надбавку за вислугу років, які визначаються станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб". При цьому ці складові грошового забезпечення визначаються за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби.

З матеріалів справи слідує, що позивач на день звільнення займав посаду заступника начальника відділу - заступника начальника відділу пожежної безпеки, начальника відділення служби, підготовки та пожежегасіння відділу пожежної безпеки в Херсонській області Державного департаменту пожежної безпеки Міністерства з надзвичайних ситуацій України, мав спеціальне звання полковника внутрішньої служби.

На час виникнення спірних правовідносин внаслідок реорганізації Державної пожежної охорони відсутній такий орган, як Відділ пожежної безпеки в Херсонській області Державного департаменту пожежної безпеки Міністерства з надзвичайних ситуацій України.

Згідно з Указом Президента України від 27 січня 2003 року № 47/2003 вирішено з метою вдосконалення державного управління у сфері пожежної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, об'єднання сил і засобів для ліквідації пожеж, аварій та катастроф, передати Міністерству України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Державний департамент пожежної безпеки як урядовий орган державного управління, вивівши його зі складу Міністерства внутрішніх справ України, та підпорядковані Департаменту органи управління, заклади, установи і підрозділи згідно з переліком.

Отже, Міністерству України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи були передані такі органи управління, заклади, установи і підрозділи державної пожежної охорони Міністерства внутрішніх справ України: Державний департамент пожежної безпеки; Управління забезпечення діяльності Державного департаменту пожежної безпеки; Територіальні органи управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі; Підрозділи, підпорядковані територіальним органам управління: штаб пожежегасіння; навчальний центр (пункт), спортивний комплекс, спортивна команда; центр оперативного зв'язку та інформації; випробувальна пожежна лабораторія, полігон; центр протипожежної пропаганди; загони, частини, окремі пости, судна та катери державної (професіональної) пожежної охорони, служби державного пожежного нагляду; відділи, відділення на закритих об'єктах; обліково-розрахункова частина; підрозділи з охорони складів та обслуговування матеріальних засобів непорушного запасу; Спеціалізований загін (м.Київ); Державний центр сертифікації виробів протипожежного призначення (м.Київ); Пожежно-технічні навчальні заклади: Академія пожежної безпеки України (м.Харків), Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, Львівський інститут пожежної безпеки, Вінницьке училище професійної підготовки працівників державної пожежної охорони; Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки (м.Київ).

Указом Президента України від 06.04.2011 р. № 392/2011 "Питання Державної інспекції техногенної безпеки України" установлено, що Державна інспекція техногенної безпеки України є правонаступником Державного департаменту пожежної безпеки та Державної інспекції цивільного захисту та техногенної безпеки - урядових органів, що діяли у системі Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Указом Президента України від 16.01.2013 р. № 20/2013 "Деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій" установлено, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій є правонаступником Міністерства надзвичайних ситуацій України та Державної інспекції техногенної безпеки України, що реорганізовуються.

Згідно із затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1052 Положенням про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

Отже, фактичним правонаступником функцій Відділу пожежної безпеки в Херсонській області Державного департаменту пожежної безпеки Міністерства з надзвичайних ситуацій України є ГУ ДСНС в Херсонській області, яке у розумінні постанови КМУ № 45 є органом, який уповноважений на видачу довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Однак у структурі ДСНС відсутній такий самостійний (окремий) територіальний орган, як Відділ пожежної безпеки та відповідно відсутня посада начальника і заступника начальника такого відділу.

У зв'язку з цим та задля виконання вимог постанови КМУ № 103 Державною службою України з надзвичайних ситуацій прийнято наказ від 15.03.2018 р. № 170 (з основної діяльності), яким затверджено Схему основних організаційних структур військ Цивільної оборони України, державної пожежної охорони, органів та підрозділів МНС України, урядових органів державного управління у складі МНС України, прирівняних до діючих організаційних структур ДСНС.

Відповідно до цієї Схеми такий орган управління Державної пожежної охорони, як Відділ пожежної безпеки в області, місті Севастополі прирівняний до Управління у складі апарату Головного управління ДСНС України в області.

Вищевказаний наказ від 15.03.2018 р. № 170 є чинним і ніким не скасований.

Відповідно до п.п.1, 2 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області, затвердженого наказом ДСНС України від 18.08.2014 р. № 474 (у редакції наказу ДСНС України від 21.09.2017 р. № 507), ГУ ДСНС в Херсонській області підпорядковується ДСНС України та у своїй діяльності керується, зокрема, наказами і дорученнями ДСНС України.

Тому відповідач цілком правомірно визначив позивачу розмір посадового окладу, виходячи з посади заступника начальника саме Управління у складі апарату Головного управління ДСНС України в області.

Доводи позивача про те, що посада заступника начальника Відділу, яку він займав, повинна прирівнюватись до посади заступника начальника Головного управління ДСНС України в області, які базуються на тому, що Відділ мав статус територіального органу, як і Головне управління ДСНС України в області, не заслуговують на увагу, виходячи з наступного.

Як вже зазначалось, у структурі ДСНС відсутній такий самостійний (окремий) територіальний орган, як Відділ пожежної безпеки та відповідно відсутня посада начальника і заступника начальника такого відділу.

За замістом постанов КМУ № 45 та № 103 при видачі довідок про розмір грошового забезпечення та при перерахунку пенсій використовуються розміри окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби.

Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

У зв'язку з цим слід врахувати, що згідно затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 року № 500 Положення про Державний департамент пожежної безпеки останній був урядовим органом державного нагляду у сфері пожежної безпеки, що діє у складі МНС і є відповідальним перед Кабінетом Міністрів України, підзвітним та підконтрольним МНС.

Державний департамент пожежної безпеки здійснював управління системою державної пожежної охорони, до складу якої входять територіальні органи державного пожежного нагляду, підрозділи, допоміжні служби, науково-дослідні установи, пожежно-технічні навчальні заклади, підприємства, Державний центр сертифікації, а основними його завданнями були: 1) участь у реалізації державної політики у сфері пожежної безпеки; 2) координація у межах своїх повноважень діяльності органів виконавчої влади, пов'язаної з поліпшенням пожежної безпеки; 3) здійснення державного пожежного нагляду в насалених пунктах та на об'єктах усіх форм власності; 4) організація гасіння пожеж, проведення пожежно-рятувальних робіт та участь у ліквідації наслідків аварій, катастроф та стихійного лиха; 5) виконання функцій з управління протипожежною службою цивільної оборони та забезпечення мобілізаційної готовності спеціальних формувань пожежної охорони в особливий період; 6) здійснення науково-технічного, кадрового, фінансового, матеріально-технічного, інформаційного, правового та інших видів забезпечення органів та підрозділів державної пожежної охорони; 7) організація в межах своїх повноважень співробітництва з міжнародними організаціями у сфері пожежної безпеки.

Натомість згідно затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1052 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій остання є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

Основними завданнями ДСНС є: 1) реалізація державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності; 2) здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб; 3) внесення на розгляд Міністра внутрішніх справ пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у зазначених сферах; 4) реалізація в межах повноважень, передбачених законом, державної політики у сфері волонтерської діяльності.

З наведеного слідує, що функції ДСНС і її територіальних органів значно ширші функцій, якими був наділений Відділ пожежної безпеки в Херсонській області Державного департаменту пожежної безпеки Міністерства з надзвичайних ситуацій України.

Слід звернути увагу й на те, що позивачем не надано доказів на підтвердження обставин співпадіння (співрозмірності) класифікаційних характеристик посад заступника начальника Відділу пожежної безпеки в Херсонській області Державного департаменту пожежної безпеки Міністерства з надзвичайних ситуацій України та заступника начальника ГУ ДСНС в Херсонській області, а подані ним копії положень про територіальні органи та їх структурні підрозділи як Державної пожежної охорони, так і ДСНС не дають підстав для такого висновку.

Таким чином, посада, яку обіймав позивач, за своїми класифікаційними характеристиками (функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу) не є рівнозначною (відповідною) посаді заступника начальника Головного управління ДСНС України в області.

У той же час вбачається, що аналогічною за своїми характеристиками у організаційній структурі ДСНС є посада заступника начальника Управління у складі апарату Головного управління ДСНС України в області.

Підсумовуючи викладене суд вважає, що в даному випадку відповідач, надаючи позивачу оспорювану ним довідку, дотримався вимог чинного законодавства та діяв відповідно до приписів вказаних вище нормативних актів й наказу ДСНС від 15.03.2018 р. № 170, а саме за відсутності на момент звернення посади, яку займав позивач, видав йому довідку із зазначенням посадового окладу прирівняної до неї посади.

Згідно ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на вищевикладене відсутні підстави вважати, що оскаржені рішення та дії відповідача не відповідають критеріям, установленим ст.2 КАС України.

Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 194, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд -

вирішив:

Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області (73022, м.Херсон, вул.Молодіжна, буд.6, код ЄДРПОУ 38594707) про зобов'язання вчинити певні дії .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до пп.15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції,який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст рішення виготовлений та підписаний 19 жовтня 2018 р.

Суддя Бездрабко О.І.

кат.10.2.4