Справа №711/8114/18
Номер провадження 3/711/2383/18
18 жовтня 2018 року м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Степаненко О.М., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління Держпраці у Черкаській області про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_1, гр. України, працюючого директором ТОВ «ВКФ «Укртранс-Сервіс», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.41 КУпАП,-
В проваджені Придніпровського районного суду м. Черкаси знаходяться адміністративні матеріали, які надійшли з Управління Держпраці у Черкаській області про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.41 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 04.07.2018 №23-01-14/0087, ОСОБА_1, працюючи на посаді директора ТОВ «ВКФ «Укртранс-Сервіс» з 21.06.2018 згідно наказу №6-к, станом на 03.07.2018 в ТОВ «ВКФ «Укртранс-Сервіс» за адресою: 18030, Черкаська область, м. Черкаси, вул. Пацаєва, 8, не вжив заходів щодо виконання вимог чинного законодавства України, а саме:
ТОВ «ВКФ «Укртран-Сервіс» функціонує за статутом, який зареєстровано в держреєстратора за №10261050002002194 від 08.10.2010. Згідно наданих на перевірку завірених копій: звітів про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів ф.4 за: січень, липень, грудень 2017 року та січень, травень 2018 року; наказу та прийняття на роботу ОСОБА_2, відповідної довідки МСЕК встановлено, що:
Станом на 03.07.2018 у ТОВ «ВКФ «Укртранс-Сервіс» виконується та виконувався в 2017 році норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Середньооблікова кількість штатних працівників ТОВ «ВКФ «Укртранс-Сервіс» в 2017 році становила 9 осіб та станом на 03.07.2018 становить 9 осіб.
Станом на 03.07.2018 ТОВ «ВКФ «Уктранс-Сервіс» не зареєстровано у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів, чим порушено ч.7 ст.19 ЗУ «Про соціальної захищеності інвалідів в Україні».
Станом на 03.07.2018 ТОВ «ВКФ «Укртранс-Сервіс» звіт до Фондлу соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2017 рік не подавався, чим порушено вимоги ч.9 ст.19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності в Україні», за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.41 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав та повідомив, що згідно наказу №6-к від 21.06.2018, він прийняти на посаду директора за сумісництвом 21 червня 2018, а порушення виявлені на початку липня 2018 року, просив суворо не карати.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.41 КУпАП, а саме: порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: відомостями протоколу про адміністративне правопорушення від 04.07.2018, даними акту №23-01-14/0189, поясненнями ОСОБА_1 наданими в судовому засіданні.
В якості пом'якшуючих відповідальність правопорушника обставин є щире розкаяння винного.
Обтяжуючих відповідальність правопорушника обставин не вбачається.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеня його вини, наявності обставин, що пом'якшують його відповідальність, та відсутності обставин, що обтяжують відповідальність порушника, а також те, що правопорушник вчинив адміністративне правопорушення вперше, тяжких наслідків від скоєного правопорушення не настало, враховуючи не тривале перебування на займаній посаді, а саме згідно наказу №6-к він прийнятий на посаду за сумісництвом 21 червня 2018, а порушення виявлені на початку липня 2018 року, вважаю за можливе застосувати положення ст.22 КУпАП, звільнивши правопорушника від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням за малозначністю вчиненого.
На підставі викладеного, керуючись ст.22, ч.1 ст.41, ст.ст. 280, 283, 284 КУпАП,-
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.41 КУАП обмежившись усним зауваженням.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.41 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: ОСОБА_3