Справа № 697/2014/18
Провадження № 3/697/753/2018
19.10.2018 суддя Канівського міськрайонного суду Черкаської області Льон О.М. розглянувши матеріали справи, які надійшли з Головного управління державної фіскальної служби у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , українки, громадянки України, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, ліквідатора обслуговуючого кооперативу «Канівський добробут», ІПН НОМЕР_1,
за ч.1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №138 від 18.09.2018 ОСОБА_1, будучи посадовою особою - головою ліквідаційної комісії обслуговуючого кооперативу «Канівський добробут», допустила порушення ведення податкового обліку, а саме, вимог п.п. 46.1 ст.46, п.49.2. п.49 Податкового кодексу України ), в частині неподання до органу ДФС фінансової звітності разом зі звітом про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, як її невід'ємної частини за 2015 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КпАП України, про що був складений протокол про адміністративне правопорушення, з яким вона була ознайомлена.
У судове засідання для розгляду справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не з'явилася. Про місце, час і дати розгляду справи остання була повідомлена за вказаною у протоколі про адміністративне правопорушення адресою належним чином.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний матеріал необхідно повернути на дооформлення з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом, а судове рішення згідно закону повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.
Відповідно до ст. 278 КпАП України під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч.2 ст.254 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з ст. 256 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення як документ, що засвідчує факт неправомірних дій особи, та є одним із основних джерел доказів, повинен містити: дату і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Проте вказані вимоги закону працівником органу, що складав протокол про адміністративне правопорушення були проігноровані, зокрема, в протоколі про адміністративне правопорушення немає відомостей: про дату народження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; підпису та пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Протокол про адміністративне правопорушення складено за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, чим порушено вимоги ст.ст. 264, 268 КпАП України.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП України, що перешкоджає розгляду справи по суті.
А тому на підставі вище викладеного, з метою повного, всебічного та правильного розгляду адміністративного матеріалу та з метою не порушення прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про направлення адміністративних матеріалів на дооформлення до органу, який його склав.
Керуючись ст.ст. 256,268, 277, 278, 283, 284 КУпАП, суддя,-
Матеріали справи відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП повернути на дооформлення до Канівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Головного управління державної фіскальної служби у Черкаській області.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя Канівського
міськрайонного суду ОСОБА_2