Справа № 699/1046/18
Номер провадження 3/699/428/18
про направлення матеріалів для належного оформлення
16.10.2018 м.Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Свитка С.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від Корсунь-Шевченківського районного відділу ДВС ГТУЮ у Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованої вул.. Озерна (Островського), 10, смт. Стеблів Корсунь-Шевченківського району Черкаської області, жительки АДРЕСА_1, громадянки України, НОМЕР_1, виданий 20.08.2018 року, орган, що видав 7122, РНОКПП НОМЕР_2, інші відомості про особу суду невідомі,
за ст.183-1 КУпАП,
20.09.2018 року до суду поступив адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.183-1 КУпАП гр. ОСОБА_1, що 26.09.2018 року передано судді Свитці С.Л. для його розгляду, оскільки на час його надходження неможливо було розподілити вказану справу.
З протоколу про адміністративне правопорушення №2 від 06.09.2018 вбачається, що при примусовому виконанні виконавчого листа №699/708/16-ц від 27.03.2018 року про стягнення аліментів гр. ОСОБА_1 не сплачувала вчасно аліменти в повному обсязі на користь ОСОБА_2 в результаті чого утворилась заборгованість в розмірі 30878,88 грн., що перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців.
Викликана в судове засідання на 16.10.2018 року гр. ОСОБА_1 не з'явилася, судові повістки, що направлені судом за зареєстрованим місцем та місцем проживання останньої, повернуті на адресу суду із зазначенням «за даною адресою не проживає», «за закінченням встановленого строку зберігання».
Статтею 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Статтею 183-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за:
Ч.1 - несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання - тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин;
Ч.2 - несплату аліментів на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання - тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин;
Ч.3 - повторне протягом року вчинення правопорушення, передбаченого частинами першою або другою цієї статті - тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від двохсот сорока до трьохсот шістдесяти годин.
Згідно ч.3 ст.31-1 КУпАП суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Під час розгляду адміністративного матеріалу судом встановлено, що складання протоколу про адміністративне правопорушення та оформлення матеріалів є неналежним, оскільки:
- протокол про адміністративне правопорушення не містить частину статті 183-1 КУпАП за якою ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності;
- не зазначено дату, місце, час вчинення адміністративного правопорушення;
- уматеріалах справи відсутні дані щодо стану здоров'я ОСОБА_1;
- дійсна адреса місця проживання ОСОБА_3 уповноваженою на те особою не встановлена.
За таких обставин суд позбавлений можливості вирішити питання щодо притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.183-1 КУпАП.
Згідно ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
На підставі вищевикладеного суд вважає необхідним адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, що передбачене ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути для належного оформлення до Корсунь-Шевченківського районного відділу ДВС ГТУЮ у Черкаській області.
Керуючись ст.256 КУпАП,
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1за адміністративне правопорушення, що передбачене ст.183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути для належного оформлення до Корсунь-Шевченківського районного відділу ДВС ГТУЮ у Черкаській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Свитка С. Л.