17.10.2018
№ 642/4296/18
№ 3/642/1386/18
17.10.2018 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Бородіна О.В., розглянувши у судовому засіданні матеріали, що надійшли з ОУ ГУ ДФС у Харківській області у відношенні
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КпАП України,-
встановив:
до Ленінського районного суду міста Харкова надійшов вказаний адміністративний матеріал.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 16 від 10.08.2018 року встановлено, що 10.08.2018 року приблизно о 13-00 год. Громадянка ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, здійснювала незаконну реалізацію тютюнових виробів з приміщення МАФ (кіоск), розташованого за адресою м. Харків, вул.. Озерянська, 8, без державної реєстрації, як суб»єкт господарської діяльності та без наявності правовстановлюючих та дозвільних документів (ліцензії) передбачених чинним законодавством України.
Згідно ч.1 ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Однак, при встановленні особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, у судовому засіданні було виявлено, що особа яка притягується до адміністративної відповідальності не має жодного документу, який би встановлював її особу, паспорт нею втрачений кілька років тому. При цьому нею зазначено, що її ім»я не «Альона» як вказано у протоколі про адміністративне правопорушення, а «Олена». Матеріали які додані до протоколу про адміністративне правопорушення також містять розбіжності в написанні ім»я особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Вказані обставини унеможливлюють розгляд судом справи за наявними матеріалами. Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 додані до нього матеріали, суд зазначає, що в порушення вимог ст. 256 КУпАП при складанні протоколу не встановлено анкетні дані правопорушника.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до переконання, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164 КУпАП слід повернути до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції у Харківській області для доопрацювання та оформлення належним чином матеріалів адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 256, 277, 278, 283 КУпАП, суд -
Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 (Олени) Юріївни до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.164 КУпАП повернути до ОУ ГУ ДФС у Харківській області для доопрацювання та оформлення належним чином матеріалів адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Бородіна