Постанова від 05.10.2018 по справі 287/453/18-п

Олевський районний суд Житомирської області

Справа № 287/453/18-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 жовтня 2018 року м. Олевськ

Суддя Олевського районного суду Житомирської області Волощук В.В., розглянувши адміністративну справу стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН - НОМЕР_1, паспорт серії ВМ №668896, жительки с.Лопатичі вул. Гагаріна, 112, Олевського району Житомирської області, громадянки України, не працюючої, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувалася,

у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 28.08.2018 року в с.Лопатичі по вул. Гагаріна, 112, громадянка ОСОБА_1 ухилялася від виконання батьківських обов'язків щодо виховання своєї малолітньої дочки ОСОБА_2, 17.02.2016 року, в наслідок чого остання знаходилася в недоглянутому вигляді.

ОСОБА_1, інкримінується склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП.

Відповідно до ст. ст.245, 251, 252, 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Згідно з вимогами ст.245 КУпАП, завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно п.7 розд. ІІ Інструкції з оформлення адміністративних матеріалів в органах поліції, затвердженого наказом МВС від 06.11.2015 року № 1376, не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.

Виправлення, які допущені під час внесення записів до протоколу, до його підписання особою, стосовно якої його складено, повинні бути чітко посадовою особою виправлені та належним чином застережені.

Однак, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ГП №557304 від 28.08.2018 року відносно ОСОБА_1 були внесені в ньому виправлення при написанні дати та місця вчинення адміністративного правопорушення. Проте, жодних застережень з приводу зазначених виправлень протокол не містить.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.

Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ГП №557304 від 08.08.2018 року відносно ОСОБА_1, в описовій частині протоколу не зазначено час, місце вчинення (район, область тощо), що є обов'язковим елементом об'єктивної сторони складу адміністративної правопорушення.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, не може бути притягнутий до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 184 КУпАП, за таких обставин в діях ОСОБА_1, відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП України.

Згідно п.1 ч.1ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення;

Керуючись ст. ч.1 ст.173-2, 247 279, 283, 285, 289 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.184 КУпАП, у відношенні ОСОБА_1 - закрити за відсутністю у її діях події і складу адміністративного правопорушення.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до Апеляційного суду Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: ОСОБА_3