Постанова від 16.10.2018 по справі 653/3357/18

Справа №: 653/3357/18

Провадження № 3/653/1441/18

ПОСТАНОВА

іменем України

16 жовтня 2018 року м. Генічеськ

Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Берлімова Ю.Г., за участю секретаря Митрохіної К.В., прокурора Кобця В.Е. розглянув у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНПП НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, громадянина України, українця, одруженого на утриманні двоє неповнолітніх дітей, не працюючого, депутата Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області, до кримінальної та адміністративної відповідальності раніше не притягувався,

за порушення ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та ч. 1 ст. 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи депутатом Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області, являючись суб'єктом декларування та відповідальності відповідно до статті 1, підпункту «б» пункту і частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону України «Про запобігання корупції» та п. 5-1 прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23 березня 2017 № 1975-VШ, несвоєчасно (15 серпня 2018 року о 12.19 год.) без поважних на те причин, подав на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, ОСОБА_1, будучи депутатом Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області, являючись суб'єктом декларування та відповідальності відповідно до статті 1, підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно (11 липня 2018 року об 11.04 год.) без поважних на те причин, подав на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При складанні протоколу та в судовому засіданні ОСОБА_1 вину у скоєному правопорушенні визнав повністю, підтвердивши обставини викладені у протоколах про адміністративне правопорушення, щиро розкаявся. Пояснив, що дійсно був ознайомлений із строками подачі електронної декларації, проте не придав належної уваги по відношенню до строків її подачі.

Прокурор в судовому засіданні повністю підтримав протоколи про адміністративне правопорушення, просив суд визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-6 КупАП та притягнути його до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Суд вислухавши правопорушника ОСОБА_1, прокурора, приходить до наступного.

Відповідно до протоколу №11 І сесії Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання від 04 листопада 2015 року, рішення № 2 від 04 листопада 2015 року І сесії Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання та додатку до цього рішення, ОСОБА_1 обрано та визнано повноваження як депутата Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання.

Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб'єктами відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.

Частиною 3 статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані додавати декларацію відповідно до цього Закону.

Таким чином, згідно з ст, 1, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 вказаного Закону, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та відповідальності за Законом України «Про запобігання корупції».

Згідно із ст. 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради зобов'язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Згідно із ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Відповідно до п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10 червня 2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18 серпня 2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 серпня 2016 року за № 1153/29283 і набрало чинності з 23 серпня 2016 року, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Так, до другого етапу - з 00 год. 00 хв. 01 січня 2017 року для декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (зобов'язанні щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з листом НАЗК від 02 березня 2017 року № 93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.

Таким чином, депутат Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області ОСОБА_1 був зобов'язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, до 00:00 годин 01 квітня 2018 року.

Однак, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, лише 11 липня 2018 року о 11 год. 04 хв., тобто несвоєчасно.

Також, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» розділ XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше.

Відповідно до листа НАЗК № 93-05/16382/17 від 23 травня 2017 року, актом обстеження окремих функцій інформації - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 25 січня 2017 року засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017 року до 19 год. 30 хв. 04.01.2017 року. З метою створення належних умов для суб'єктів декларування адміністратором Реєстру Державним підприємством «Українські спеціальні системи» спільно з Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, в період часу з 24 березня 2017 року до 28 березня 2017 року здійснюватися заходи з оптимізації та переконфігурування обчислюваних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів Реєстру в цілому. Вжиття вказаних заходів дозволило забезпечити функціонування Реєстру та реалізувати суб'єктами декларування обов'язок щодо подання електронних декларацій відповідно до законодавства України.

Також, відповідно до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 08 червня 2017 року № 224 «Про визначення періодів, протягом яких спостерігалися перебої у роботі інформаційно-телекомунікаційної системі «Єдиний державний реєстр осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено періоди неналежного функціонування ІТС Реєстр у березні місяці, а саме: 02 березня 2017 року з 9.00 год. до 12.00 год.; 12 березня 2017 року з 02.00 год. до 07.00 год., 15 березня 2017 року з 22.00 год. до 24.00 год.; 16 березня 2017 року з 00.00 год. до 03.00 год., 07.00 до 08.00 год.; 19 березня 2017 року з 08.00 год. до 11.00 год.; 24 березня 2017 року з 06.00 год. до 08.00; 26 березня 2017 року з 12.00 год, до 24.00 год.; 27 квітня 2017 року з 00.00 год. до 08.00 год.; 28 березня 2017 року з 01.00 год. до 10.00 год.

Згідно з листом НАЗК від 02 березня 2017 року № 93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.

Отже, депутат Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області ОСОБА_1 був зобов'язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, до 00:00 годин 01 травня 2017 року.

Однак, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, лише 15 серпня 2018 року о 12 год. 19 хв., тобто несвоєчасно.

Вина ОСОБА_1 також підтверджується наступними матеріалами, а саме:

- проколом про адміністративне правопорушення № 227/2018 від 28 вересня 2018 року;

- відповідно до пояснень голови Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області ОСОБА_2 та секретаря виконавчого комітету Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області ОСОБА_3 встановлено, що на XVII сесії Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання від 17 лютого 2017 року та на XVIII сесії Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання від 19 квітня 2017 року, ОСОБА_3 усім присутнім депутатам повідомлялось про необхідність подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік, в період з 01 січня 2017 року по 01 квітня 2017 року, а в подальшому по 01 травня 2017 року, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Також повідомлялось про необхідні умови реєстрації на сайті НАЗК, а саме отримання електронного цифрового підпису, місця отримання електронного цифрового підпису, заведення особистої електронної поштової скриньки. Тим депутатам, які були відсутні на вказаних сесіях, вищезазначені вимоги неодноразово доводились кожному депутату окремо. В приміщені Привільненської сільської ради з 01 січня 2017 року є в наявності комп'ютерна техніка, підключена до мережі інтернет, про що відомо усім депутатам Привільненської сільської ради;

- відповідно до протоколу поіменного голосування депутатів Привільненської сільської ради VII скликання на XVIII сесії Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання від 19 квітня 2017 року, ОСОБА_1 був присутній на зазначеній сесії;

- згідно з листом голови Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області № 02.01-09/108 від 09 серпня 2018 року, в приміщенні Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області з 01 січня 2017 року по теперішній час є в наявності комп'ютерна техніка, підключена до мережі Інтернет, на якій депутати Привільненської сільської ради можуть подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік. В період з 01 січня 2017 року по 01 травня 2017 року депутати з метою подачі зазначеної декларації не звертались;

- проколом про адміністративне правопорушення № 228/2018 від 28 вересня 2018 року;

- відповідно до пояснень голови Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області ОСОБА_2 та секретаря виконавчого комітету Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області ОСОБА_3 встановлено, що на XXVII сесії Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання від 08 лютого 2018 року та на XXVIII сесії Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області VII скликання від 12 березня 2018 року ОСОБА_3 усно усім присутнім на сесії повідомлялось про необхідність подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, в період з 01 січня 2018 року по 01 квітня 2018 року. Тим депутатам, які були відсутні на вказаних сесіях, вищезазначені вимоги доводились кожному депутату окремо. Також, в приміщені Привільненської сільської ради є в наявності комп'ютерна техніка, підключена до мережі Інтернет, про що відомо усім депутатам Привільненської сільської ради.

- відповідно до протоколів поіменного голосування депутатів Привільненської сільської ради VII скликання на XXVII сесії Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області від 08 лютого 2018 року та на XXVIII сесії Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області від 12 березня 2018 року ОСОБА_1 був присутній на зазначених сесіях.

- згідно з листом голови Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області № 02.01 -09/108 від 09 серпня 2018 року, в приміщенні Привільненської сільської ради Генічеського району Херсонської області з 01 січня 2017 року по теперішній час є в наявності комп'ютерна техніка, підключена до мережі Інтернет, на якій депутати Привільненської сільської ради можуть подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік. В період з 01 січня 2018 року по 01 квітня 2018 року депутати з метою подачі зазначеної декларації не звертались.

Вказане свідчить про наявність технічної та фізичної можливості у ОСОБА_1 для своєчасної подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 та 2017 рік.

Відповідно до інформації Акредитованого центру сертифікату ключів ПАТ КБ «ПриватБанк», ОСОБА_1 11 липня 2018 року отримав електронний цифровий підпис строком дії до 11 липня 2019 року.

Отже, з урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, оскільки в судовому засіданні достовірно встановлені вказані факти, які підтверджені неспростованими доказами та поясненнями самого правопорушника.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вина правопорушника ОСОБА_1 доказана в повному обсязі і тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, вважає можливим призначити адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу, при цьому суд враховує характер вчиненого, особу правопорушника, обставинами, що пом'якшують відповідальність суд вважає, притягнення до адміністративної відповідальності вперше, визнання вини та щире каяття, обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.

Також, керуючись ч. 5 ст. 283 КУпАП постанова суду про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, тобто згідно ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тому суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі - 352,40 грн. на користь держави.

Керуючись ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 172-6, 283-285, 287-289 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 коп., на користь держави (р/р 31114106021112, код ЄДРПОУ 37934859, МФО 899998, назва отримувача коштів: УК у Генічес р-ні/Генічес р-н/21081100, банк отримувача: казначейство України (ЕАП),код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп. на користь держави (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Херсонської області через Генічеський районний суд Херсонської області на протязі десяти днів.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.

Постанова набрала чинності «____»________2018 року.

Суддя Генічеського районного суду ОСОБА_4