Постанова від 08.10.2018 по справі 818/1828/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 жовтня 2018 р. м. ХарківСправа № 818/1828/18

Харківський апеляційний адміністративний суд

у складі колегії:

головуючого судді: Спаскіна О.А.

суддів: Жигилія С.П. , Перцової Т.С.

за участю секретаря судового засідання Моісеєвої К.Ю.

позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 17.07.2018 (суддя С.М. Гелета, вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40021 повний текст складено 20.07.18) по справі № 818/1828/18

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області

про визнання дії протиправними, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

17.07.2018 року рішенням Сумського окружного адміністративного суду відмовлено в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумської області про визнання протиправними дії щодо скасування надбавки, що входила до складу грошового забезпечення за безперервну службу у розмірі 70% від грошового забезпечення з якого розраховується пенсія, припинення її виплати з 01.01.2008, відмові у поновленні скасованої надбавки, а також зобов'язання поновити скасовану надбавку, що входила до складу грошового забезпечення за безперервну службу у розмірі 70% від грошового забезпечення з якого розраховується пенсія з 01.01.2008, здійснити перерахунок та виплату складової пенсійної виплати, що входила до складу грошового забезпечення за безперервну службу у розмірі 70% від грошового забезпечення з якого розраховується пенсія з 01.01.2008.

Позивачем подано апеляційну скаргу в якій зазначає, що приймаючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції дійшов до помилкових висновків, які призвели до неправильного вирішення справи, неповно з'ясував всі обставини справи, що мають значення при вирішенні спору, невірно застосував до спірних правовідносин вимоги матеріального та процесуального права.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги ОСОБА_1 вказує, що надбавка, що входила до складу грошового забезпечення - за безперервну службу в розмірі 70% від грошового забезпечення виплачувалась позивачу відповідно до Указу Президента України №370/2003 від 24.04.2003 р. в період з 01.05.2003 року по 31.12.2007 року, тому вважає безпідставним та неправомірним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо перерахунку пенсії без включення вказаної надбавки. Позивач зазначає, що частина 18 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначає з яких складових грошового забезпечення обчислюється пенсія, а також що враховується при перерахунку пенсії і не передбачає скасування або зменшення розміру надбавок при перерахунку пенсії. Отже, заявник просить суд апеляційної інстанції визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Сумській області щодо скасування надбавки, що входила до складу грошового забезпечення - за безперервну службу у розмірі 70 % від грошового забезпечення з якого розраховується пенсія і припинення її виплати з 01.01.2008; визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Сумській області щодо відмови у поновленні раніше скасованої надбавки, що входить до складу грошового забезпечення - за безперервну службу у розмірі 70 % від грошового забезпечення з якого розраховується пенсія за заявами від 24.01.2018 та від 26.02.2018 з 01.01.2008; зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області поновити незаконно скасовану складову пенсійної виплати - надбавку, за безперервну службу у розмірі 70 % від грошового забезпечення з якого розраховується пенсія з 01.01.2008; зобов'язати ГУ ПФУ в Сумській області здійснити перерахунок та виплату складової пенсійної виплати - надбавку, що входила до складу грошового забезпечення - за безперервну службу у розмірі 70 % від грошового забезпечення з якого розраховується пенсія з 01.01.2008.

В судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги, викладені в апеляційній скарзі та просив суд задовольнити позов у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання суду апеляційної інстанції не прибув, про дату, час і місце судового засідання повідомлений своєчасно та належним чином.

Згідно з частиною 2 статті 313 Кодексу адміністративного судочинства України неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.

Колегія суддів вислухавши суддю доповідача, позивача, перевіривши доводи апеляційної скарги, правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, дослідивши письмові докази по справі, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Сумській області та отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Листом від 26.10.2017 № 809/К-11, ГУ ПФУ в Сумській області надало ОСОБА_1 довідку із зазначенням складових його пенсійних виплат. З довідки вбачається, що до складу пенсійної виплати ОСОБА_1 станом на 01.01.2007 входить надбавка за безперервну службу - 70 % грошового забезпечення, а з 01.01.2008 вказана надбавка відсутня. (а.с. 9-10)

У січні 2018 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою про перерахунок його пенсії, також просив встановити надбавку до раніше призначеної пенсії в розмірі 70 % (а.с. 11).

Листом від 06.02.2018 № 264/К-11 ГУ ПФУ в Сумській області роз'яснило позивачу, що питання визначення розміру грошового забезпечення чи окремих його складових для обчислення пенсії до 01.01.2007, належать до компетенції структурних підрозділів силових відомств, де особа проходила службу та перебувала на обліку як одержувач пенсії. Підстави для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2003 відсутні (а.с. 12).

У лютому 2018 позивач повторно звернувся до ГУ ПФУ в Сумській області із заявою від 26.02.2018 у якій просив здійснити перерахунок його пенсії та поновити надбавку до пенсії в розмірі 70 % від грошового забезпечення відповідно до указу Президента України від 24.04.2003 № 370/2003 з 01.01.2008 (а.с. 13).

Листом від 07.03.2018 № 953/К-11 ГУ ПФУ в Сумській області повідомило позивача про відсутність підстав для перерахунку його пенсії із включенням надбавки згідно з вищезазначеним указом, оскільки перерахунок пенсії позивача з 01.01.2008 було здійснено на підставі довідки про розмір про розмір грошового забезпечення, у яку надбавка до пенсії в розмірі 70 % від грошового забезпечення включена не була (а.с. 14).

Позивач не погоджується із такими діями ГУ ПФУ в Сумській області посилаючись на те, що оскільки до 01.01.2008 надбавка за безперервну службу в розмірі 70 % грошового забезпечення нараховувалась та виплачувалась йому у складі пенсійних виплат, відповідач зобов'язаний перерахувати його пенсію, починаючи з 01.01.2008.

Відмовляючи у задоволенні позову ОСОБА_1 суд першої інстанції виходив з того, оскільки станом на 1 січня 2008 року надбавка за безперервну службу, яка виплачувалась позивачу раніше, була скасована Указом Президента, така надбавка не може бути врахована при перерахунку раніше призначеної пенсії, тому дії відповідача щодо перерахунку пенсії є правомірними.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон № 2262-ХІІ), яким держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній до 29.12.2015) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).

Цим Законом статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до абзацу другого розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно із статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988), яка набрала чинності 02.12.2015 та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268» встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром є більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015.

Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Так, постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

При цьому, порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393» (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Згідно з п. 5 Порядку №45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Згідно з указом Президента України № 370/2003 "Про надбавки військовослужбовцям Служби безпеки України та працівникам органів внутрішніх справ України за безперервну службу" від 24.04.2003 (втратив чинність з 18.12.2007) Голові Служби безпеки України та Міністрові внутрішніх справ України надано право встановлювати відповідно військовослужбовцям Служби безпеки України і працівникам органів внутрішніх справ України щомісячні надбавки за безперервну службу в органах безпеки і органах внутрішніх справ у відсотках до грошового забезпечення, які мають високі результати у службовій діяльності, залежно від стажу служби в таких розмірах: понад 5 років - до 10; понад 10 років - до 30; понад 15 років - до 50; понад 20 років - до 70; понад 25 років - до 90 відсотків.

Здійснення виплати надбавок відповідно до цього Указу здійснювати з 01.05.2003 за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ України.

Надбавки за безперервну службу в органах безпеки і органах внутрішніх справ встановлюються для діючих працівників вказаних силових відомств. При цьому дія вказаного наказу не поширюється на осіб, які вийшли на пенсію на момент його прийняття.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" від 02.11.2006, встановлено Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Службі безпеки, Державній податковій адміністрації, Державному департаменту з питань виконання покарань та іншим органам, що здійснюють призначення пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" , забезпечити проведення інвентаризації пенсійних справ, виплатних та інших документів, необхідних для виконання функцій з призначення і виплати пенсій особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - призначення і виплата пенсій), передачу їх до 1 січня 2007 органам Пенсійного фонду України згідно з актами, складеними за формою, що затверджується органами, зазначеними у цьому пункті, за погодженням з Пенсійним фондом України, та виплату пенсій до визначеного строку.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1294 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» затверджено: схеми посадових окладів військовослужбовців та курсантів навчальних закладів у розмірах згідно з додатками 1-8; схеми посадових окладів осіб рядового і начальницького складу у розмірах згідно з додатками 9-23; схеми окладів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у розмірах згідно з додатком 24; додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у розмірах згідно з додатками 25-28.

Як вбачається з матеріалів справи, УМВС України направило до ГУ ПФУ в Сумській області довідку від 14.03.2008 № 11/357-185 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2008 (а.с. 54).

Зазначена довідка не містить надбавки за безперервну службу в розмірі 70 % грошового забезпечення, отже перерахунок пенсії проведено без її урахування.

Таким чином, не було скасовано надбавку за безперервну службу в розмірі 70 % грошового забезпечення, а лише перераховано пенсію, відповідно до довідки від 14.03.2008 № 11/357-185. А в зазначену довідку ця надбавка включена не була.

У зв'язку з упорядкуванням грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу Президент України Указом № 1234/2007 визнав такими, що втратили чинність деякі укази Президента України, в тому числі указ 370/2003, надбавки та доплати згідно з яким були включені до грошового забезпечення позивача при обчисленні та призначенні пенсії в період з 2003 по 2007 роки.

Отже, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що оскільки станом на 1 січня 2008 року надбавки безперервну службу, яка виплачувалась позивачу раніше, була скасована Указом Президента, така надбавка не може бути врахована при перерахунку раніше призначеної пенсії.

Безпідставними є посилання позивача на те, що його права щодо розміру пенсії були звужені відповідачем, оскільки після перерахунку пенсії відповідно до Постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" розмір пенсії останньому було збільшено.

Згідно з частинами першою-третьою ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, суд апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.

За правилами частини першої статті 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

У відповідності до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі вищенаведеного, приймаючи до уваги, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, рішення суду ґрунтується на засадах верховенства права, є законним і обґрунтованим, висновки суду першої інстанції доводами апелянта не спростовані, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для його зміни або скасування.

Керуючись ч. 4 ст. 241, ч. 3 ст. 243, ст.ст. 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 327-329 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Рішення Сумського окружного адміністративного суду від 17.07.2018 по справі № 818/1828/18 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя (підпис)О.А. Спаскін

Судді(підпис) (підпис) С.П. Жигилій Т.С. Перцова

Повний текст постанови складений та підписаний: 17.10.2018.