Справа №: 630/608/18
Іменем України
16 жовтня 2018 рокум. Люботин
Суддя Люботинського міського суду Харківської області Малихін О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про притягнення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, обіймає посаду голови ліквідаційною комісії КЗ «Люботинська міська лікарня», ідентифікаційний № НОМЕР_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
Згідно з протоколом № 213 від 23 червня 2018 року, ОСОБА_1 як голова ліквідаційною комісії КЗ «Люботинська міська лікарня» вчинив правопорушення, яке полягає у неперерахуванні податку на доходи фізичних осіб під час виплати доходу у вигляді заробітної плати за січень, лютий, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2017 року, січень, лютий, березень, квітень, травень 2018 року, та військового збору за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2017 року, чим порушив вимоги пп. 168.1.2 п. 168.1. ст. 168, п. 176.2 ст. 176, ст. 16 1 Підрозділу 10 Податкового кодексу України.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Перевіривши зазначені в протоколі відомості, приходжу до висновку про його невідповідність вимогам ст. 256 КУпАП.
Згідно з вимогами ст.ст. 254, 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення,у двох примірниках, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності; у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи; якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно з ч. 1 ст. 163-4 КУпАП відповідальність наступає у разі вчинення такий дій як:
• Неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів;
• Перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством);
• Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Отже, для кваліфікації дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, під час судового розгляду підлягають з'ясуванню обставини неперерахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору під час виплати заробітної плати за період 2017-2018 років. Однак, в поданому разом з протоколом № 213 від 23 червня 2018 року акті про результати документальної позапланової виїзної перевірки № 2579/20-40-14-20-08/01108171 від 23 червня 2018 року вказано, що податок на доходи фізичних осіб під час виплати заробітної плати за травень-червень 2018 року до бюджету перераховано несвоєчасно та не у повному обсязі. Це в свою чергу, вказує на невизначеність суті адміністративного правопорушення, за вчинення якого ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності, та викликає необхідність уточнення періоду виплати заробітної плати, з якої ОСОБА_1 не перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб. А тим більше, з огляду на те, що ОСОБА_1 очолює ліквідаційну комісіє КЗ «Люботинська міська лікарня» лише з 28 листопада 2017 року, виникає необхідність з'ясування обставин, ким саме з посадових осіб медичного закладу було здійснено виплату заробітної плати працівникам за період січень-листопад 2017 року та коли саме такі виплати були проведені.
Крім того, в протоколі № 213 від 23 червня 2018 року відсутня відмітка про роз'яснення ОСОБА_1 прав та обов'язків, передбачених для нього ст. 268 КУпАП, та вручення йому копії даного протоколу.
Іншою суттєвою перешкодою у прийнятті справи до розгляду є те, що протокол про адміністративне правопорушення № 213 від 23 червня 2018 року, складений головним державним ревізором-інспектором контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_2, не підписаний вказаною особою. Фактично протокол підписаний іншою особою.
На підставі викладеного, протокол слід повернути особі, яка його склала, для належного оформлення, оскільки виявлені недоліки перешкоджають всебічному, повному та об'єктивному встановленню обставин правопорушення у встановленому законом порядку.
Керуючись ст.ст. 278, 283, 284 КУпАП, суддя -
Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП повернути до Головного управління ДФС у Харківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Малихін