04 жовтня 2018 року справа № 823/1922/18
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гайдаш В.А.,
при секретарі судового засідання - Баклаженко Н.В.,
представника позивача - ОСОБА_1 (за довіреністю),
представника відповідача - ОСОБА_2 (за довіреністю),
третіх осіб - ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 (особисто),
розглянувши по суті у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_12 до виконавчого комітету Уманської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Бердзенішвілі Еракле Валеріанович, ОСОБА_3, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_32, ОСОБА_11, ОСОБА_33, ОСОБА_1, ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_37, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, - ОСОБА_38, ОСОБА_39, ОСОБА_40, ОСОБА_41, ОСОБА_5, ОСОБА_42, ОСОБА_19 ОСОБА_43, ОСОБА_44, ОСОБА_45, ОСОБА_46, ОСОБА_47, ОСОБА_48, ОСОБА_49, ОСОБА_50, ОСОБА_7, ОСОБА_51, ОСОБА_6, ОСОБА_52, ОСОБА_53, ОСОБА_10, ОСОБА_54, ОСОБА_55, ОСОБА_56, ОСОБА_57, ОСОБА_58, ОСОБА_59, ОСОБА_60, ОСОБА_61, ОСОБА_62, ОСОБА_63, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_64, ОСОБА_65, ОСОБА_66 про визнання протиправними та скасування рішень,
До суду з адміністративним позовом звернувся ОСОБА_12 (далі - позивач) до виконавчого комітету Уманської міської ради (далі - відповідач), в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Уманської міської ради від 24.05.2018 № 202 “Про дострокове припинення діяльності Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради” у повному обсязі;
- визнати протиправним та нечинним рішення виконавчого комітету Уманської міської ради від 08.06.2018 №214 “Про ініціативну групу з підготовки установчих зборів” та зобов'язати виконавчий комітет Уманської міської ради не вчиняти зазначених дій на майбутнє відносно утворення нового складу Громадської ради.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду Трофімової Л.В. від 04.06.2018 прийнято позов до розгляду, відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено підготовче засідання.
Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду Гайдаш В.А. прийнято справу до свого провадження за наслідками повторного автоматизованого розподілу. 31.08.2018 закрито підготовче провадження і призначено судовий розгляд справи по суті.
Позов мотивовано тим, що 24.05.2018 виконавчим комітетом Уманської міської ради прийнято рішення № 202 «Про дострокове припинення діяльності Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради», відповідно до якого достроково припинено діяльність Громадської ради у зв'язку з не проведенням засідань протягом двох кварталів та визнано таким, що втратило чинність рішення виконавчого комітету Уманської міської ради від 22.06.2017 № 227 «Про затвердження складу Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради». Позивач вважає зазначене рішення протиправним у зв'язку з тим, що 15.11.2017 було скликано засідання Громадської ради, на якому зареєструвалися 32 члени Громадської ради, що є більшістю від загального складу (60) Громадської ради, тому це засідання було відкрито і Громадська рада розпочала свою основну форму роботи - засідання, що є правомочним.
Позивачем зазначено, що Громадська рада при виконавчому комітеті Уманської міської ради, з дня затвердження її складу (22.06.2017) і по цей час, проводить постійно засідання, що підтверджується протоколами засідань. Ці протоколи направлялися до виконавчого комітету Уманської міської ради, що підтверджується відміткою про прийняття їх виконкомом. Тому твердження Відповідача у спірному його рішенні про те, що Громадська рада не проводила засідання протягом двох кварталів - є надуманим виконкомом міської ради та не підтверджується жодним належним доказом. Також у позові зазначено, що припинення діяльності Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради, виконавчим комітетом Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачено, а тому виконавчий комітет міської ради при прийнятті оскаржуваного рішення вийшов за межі наданих Законом повноважень. Тому, позивач просив задовольнити позов.
Представник позивача в судовому засіданні адміністративний позов підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити з підстав, зазначених вище.
Представник відповідача у судовому засіданні позов не визнав, надав до суду письмовий відзив на позов, в якому зазначив, що основною формою діяльності громадської ради є засідання, що проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз на квартал. Позачергові засідання громадської ради можуть скликатися за ініціативою громадської ради, керівника органу або однієї третини загального складу її членів. Засідання громадської ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менш як половина членів від загального складу. Рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради від 22.06.2017 №227 затверджено склад громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради у кількості 60 осіб. Правомочних засідань даного складу Громадської ради було всього лише 5, останнє правомочне засідання відбулось 11.10.2017, що зафіксовано протоколом засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради. Засідання, які відбулись після 11.10.2017, є неправомочними, оскільки були проведені з порушенням Положення про Громадську раду при виконавчому комітеті Уманської міської ради, затвердженого рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради від 24.09.2015 №258.
17.11.2017 виконавчому комітету Уманської міської ради стало відомо, що 33 члени Громадської ради оголосили та подали заяви про вихід з громадської ради за власним бажанням, після чого більша частина присутніх залишила зал засідання. Відсутність 17 членів Громадської ради, що попередньо зареєструвались, а потім покинули зал засідання, підтверджується і протоколом від 15.11.2017 №6, а участь у голосуванні приймали тільки 17 членів громадської ради. Оскільки більша половина членів Громадської ради фізично була відсутня, то засідання Громадської автоматично стає неправомочним. Заяви про вихід з Громадської ради належним чином не розглянуті на правомочному засіданні Громадської ради, тому вважати кількість Громадської ради зменшеною підстави відсутні. Правових підстав для доукомплектування Громадської ради не було, оскільки жодного правомочного протоколу щодо до виключення членів Громадської ради до виконавчого комітету Уманської міської ради не надходило. Дії, вчиненні Громадською радою стосовно її доукомплектування, є неправомірні та порушують норми Положення. Будь-яких рішень щодо доукомплектування Громадської ради або внесення змін до діючого складу Громадської ради виконавчий комітет Уманської міської ради не приймав.
У зв'язку з тим, що з 11.10.2017 правомочних засідань Громадської ради не проводилось більше чим 2 квартали, то відповідно до ст.40 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п.5 постанови КМУ від 03.11.2010 №996, пп.1 п.2 розділу VII Положення про Громадську раду при виконавчому комі Уманської міської ради від 24.09.2015 №258, беручи до уваги службову записку начальника відділу інформації та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету Уманської міської ради від 16.04.2018 №533/01-23.1 виконавчим комітетом Уманської міської ради вирішено достроково припинити діяльність Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради у зв'язку з не проведенням засідань протягом двох кварталів.
Заслухавши пояснення учасників справи, розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши позицію представника відповідача, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що у задоволенні позову належить відмовити з огляду на таке.
Суд встановив, що рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради від 24.05.2018 №202 достроково припинено діяльність Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради у зв'язку з не проведенням засідань Громадської ради протягом 2-х кварталів.
Рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради від 08.06.2018 №214 “Про ініціативну групу з підготовки установчих зборів” утворено ініціативну групу з підготовки установчих зборів Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради.
Надаючи оцінку спірним рішенням, суд врахував таке.
Ч.2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст.140 Конституції України місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.
Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території (ст.144 Конституції України).
Законом, що відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, є Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97).
Відповідно до ст.2 Закону № 280/97 місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Місцеве самоврядування в Україні здійснюється на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених цим та іншими законами; підзвітності та відповідальності перед територіальними громадами їх органів та посадових осіб; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування (ст.4 Закону № 280/97).
Згідно зі ст.11 Закону № 280/97 виконавчими органами міських рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи міських рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Відповідно до ст.40 Закону № 280/97 виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, крім повноважень, передбачених цим Законом, здійснюють й інші надані їм законом повноваження.
Постановою КМУ від 03.11.2010 № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики» затверджено «Типове положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації» (далі - Типове положення), відповідно до п.1 якого Громадська рада при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у містах Києві та Севастополі держадміністрації (далі - громадська рада) тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики.
Згідно з п.2 Типового положення у своїй діяльності громадська рада керується Конституцією, законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також Положенням про громадську раду, розробленим на основі цього Типового положення. Положення про громадську раду розробляється громадською радою та затверджується органом виконавчої влади, при якому її утворено. Положення про громадську раду оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу протягом трьох робочих днів з моменту затвердження. Розроблення та затвердження змін до Положення про громадську раду здійснюється у тому ж порядку, що і розроблення та затвердження Положення про громадську раду.
Судом встановлено, що 24.09.2015 рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради № 258 затверджено «Положення про громадську раду при виконавчому комітеті Уманської міської ради» (далі - Положення № 258).
Відповідно до п.4 Розділу І Положення № 258 положення про Громадську раду при виконавчому комітеті Уманської міської ради розробляється громадською радою та затверджується виконавчим комітетом Уманської міської ради, при якому її утворено (далі - орган).
Згідно з п.2 Розділу І Положення № 258 громадська рада при виконавчому комітеті Уманської міської ради є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики.
Відповідно до п.3 Розділу І Положення № 258 у своїй діяльності громадська рада керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням про Громадську раду виконавчому комітеті Уманської міської ради.
Згідно з п.1 Розділу VI Положення № 258 основною формою роботи громадської ради є засідання, що проводяться у разі потреби, але не рідше, ніж один раз на квартал. Позачергові засідання громадської ради можуть скликатися за ініціативою громадської ради, керівника органу або однієї третини загального складу її членів. Засідання громадської ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менш як половина членів від загального складу. Відповідно до п.2 Розділу VI Положення № 258 - рішення громадської приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні. Рішення на засіданні громадської ради оформляється протоколом, який підписується головою та секретарем зборів, оприлюднюється на сайті міськради та в інший прийнятний спосіб, і повідомляється членам громадської ради у триденний термін.
22.06.2017 рішенням виконавчого комітету Уманської міської ради № 227 затверджено склад Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради у кількості 60 чоловік.
Відповідно до Розділу VIII Положення № 258 діяльність Громадської ради та її робочих органів попереднього скликання припиняється після обрання нового складу ради (п.1).
Згідно з п.2 Розділу VIII Положення № 258 дострокове припинення діяльності громадської ради здійснюється у разі: коли засідання громадської ради не проводились протягом двох кварталів; невиконання громадською радою без об'єктивних причин більшості заходів, передбачених річним планом її роботи; заяви про припинення членства в громадській раді подали більше половини членів від її кількісного складу, і її кількісний склад не був поповнений новими членами; прийняття відповідного рішення на її засіданні; реорганізації або ліквідації органу. У разі припинення діяльності громадської ради з підстав, передбачених підпунктами 1-5 п.2, орган утворює протягом 15 календарних днів, відповідно до вимог п.8 Типового положення, ініціативну групу з підготовки установчих зборів з метою формування нового складу громадської ради. Рішення про припинення діяльності громадської ради оформляється відповідним актом органу.
Судом встановлено, що 15.11.2017 мало відбутись засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради. Згідно відомостей, наявних у протоколі від 15.11.2017 №6, присутніми були 34 члени Громадської ради. Разом з тим, із змісту протоколу встановлено, що фактично на засіданні громадської ради були присутні 17 членів, що менше як половина членів від загального складу. Зазначена обставина підтверджується: листом членів громадської ради (том 1 а.с.84) до міського голови Уманської міської ради у якому повідомлено, що 15.11.2017 на засіданні громадської ради 33 члени оголосили та подали заяви про вихід із складу громадської ради за власним бажанням, після чого більша частина присутніх залишила залу засідань (том 1 а.с.84); поясненнями членів громадської ради - ОСОБА_4 (Уманська міська громадська організація інвалідів «Довіра») (том 1 а.с.123), ОСОБА_9 (благодійна організація «Благодійний фонд «Рідна Уманщина») (том 1 а.с.126), ОСОБА_6 (том 1 а.с.128) про те, що 15.11.2017 на засіданні громадської ради 33 члени оголосили та подали заяви про вихід із складу громадської ради за власним бажанням, після чого більша частина присутніх залишила залу засідань.
Отже, засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради 15.11.2017 не відбулося, оскільки не було правомочним у зв'язку з присутністю менше як половини членів від загального складу.
Засідання Громадської ради 13.12.2017, результати якого оформлено протоколом від 13.12.2017 №7, є неправомочним, оскільки згідно відомостей зазначеного протоколу у засіданні брали участь 21 член громадської ради, що менше як половина членів від загального складу (том 1 а.с.93).
Засідання Громадської ради 24.01.2018, результати якого оформлено протоколом від 24.01.2018 №8, є неправомочним, оскільки згідно відомостей зазначеного протоколу у засіданні брали участь 18 членів громадської ради, що менше як половина членів від загального складу (том 1 а.с.95).
Засідання Громадської ради 14.02.2018, результати якого оформлено протоколом від 14.02.2018 №9, є неправомочним, оскільки згідно відомостей зазначеного протоколу у засіданні брали участь 22 члени громадської ради, що менше як половина членів від загального складу (том 1 а.с.98).
Засідання Громадської ради 14.03.2018, результати якого оформлено протоколом від 14.03.2018 №10, є неправомочним, оскільки згідно відомостей зазначеного протоколу у засіданні брали участь 15 членів громадської ради, що менше як половина членів від загального складу (том 1 а.с.21).
Засідання Громадської ради 11.04.2018, результати якого оформлено протоколом від 11.04.2018 №11, є неправомочним, оскільки згідно відомостей зазначеного протоколу у засіданні брали участь 15 членів громадської ради, що менше як половина членів від загального складу (том 1 а.с.101).
Засідання Громадської ради 16.05.2018, результати якого оформлено протоколом від 16.05.2018 №12, є неправомочним, оскільки згідно відомостей зазначеного протоколу у засіданні брали участь 17 членів громадської ради, що менше як половина членів від загального складу (том 1 а.с.105).
13.04.2018 в.о. начальника відділу інформації та зв'язків з громадськістю виконавчого комітету Уманської міської ради на ім'я міського голови м. Умань подано службову записку, де зазначено, що громадська рада не проводить засідання протягом двох кварталів (том 1 а.с.109).
Відповідно до листа заступника міського голови, секретаря виконавчого комітету від 23.06.2018 зазначено, що проект рішення «Про дострокове припинення діяльності Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради» оприлюднено на офіційному сайті Уманської міської ради 20.04.2018 (том 1 а.с.131).
Згідно з протоколом засідання виконавчого комітету Уманської міської ради від 24.05.2018 №10 одноголосно прийнято рішення №202 про дострокове припинення діяльності Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради (том 1 а.с.130).
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
На підставі ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, що є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів сукупно.
За результатами розгляду справи судом встановлено, що виконавчий комітет Уманської міської ради при прийнятті оскаржуваного рішення від 24.05.2018 № 202 діяв у межах повноважень (оскільки виконавчий комітет відповідно до п.2 Розділу VIII Положення № 258 наділений повноваженням приймати рішення про припинення діяльності громадської ради), та у спосіб (у порядку процедури попереднього оприлюднення 20.04.2018 на сайті Уманської міської ради проекту рішення), що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку відмовити у задоволенні позову про скасування рішення від 24.05.2018 № 202 «Про дострокове припинення діяльності Громадської ради при виконавчому комітеті Уманської міської ради».
Для вирішення спору суд врахував, що відповідно до абз.7 п.2 Розділу VIII Положення № 258 у разі припинення діяльності громадської ради з підстав, передбачених підпунктами 1-5 пункту 2, орган утворює протягом 15 календарних днів, відповідно до п.8 Типового положення ініціативну групу з підготовки установчих зборів з метою формування нового складу громадської ради.
Оскільки діяльність громадської ради припинена відповідно до підпункту 1 пункту 2 Розділу VIII Положення № 258, суд дійшов висновку, що спірне рішення від 08.06.2018 №214 “Про ініціативну групу з підготовки установчих зборів” є правомірним та не підлягає скасуванню.
Щодо позовної вимоги зобов'язати виконавчий комітет Уманської міської ради не вчиняти дій на майбутнє відносно утворення нового складу Громадської ради, то суд зазначає, що у порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені права, однак суд позбавлений можливості задовольняти вимоги на майбутнє, оскільки на час розгляду судом справи права позивача в цій частині позовних вимог не були порушені, тому вказана вимога задоволенню не підлягає (положення п. 10.3 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 20.05.2013 №7).
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є безпідставними та не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 6, 9, 14, 242-245, 255, 295, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні позову відмовити повністю.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У разі застосування судом частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.А. Гайдаш
Рішення складене у повному обсязі 16.10.2018.