08 жовтня 2018 року справа № 823/2226/18
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гайдаш В.А.,
за участю:
секретаря судового засідання - Баклаженко Н.В.,
представника позивача - ОСОБА_1 (за довіреністю),
представника відповідача 1 - ОСОБА_2 (за довіреністю),
розглянувши по суті у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, ліквідаційної комісії ГУМВС України в місті Києві про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
До Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_3 (далі - позивач) з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (далі - відповідач 1), ліквідаційної комісії ГУМВС України в місті Києві (далі - відповідач 2), в якому з урахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 03.09.2018 просить:
- визнати дії відповідача 2 щодо відкликання виданої позивачу довідки про заробітну плату від 18.12.2017 №1559 неправомірними та залишити чинною довідку від 18.12.2017 №1559;
- визнати протиправними дії відповідача 1 щодо відмови позивачу у перерахунку та виплаті пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням довідки про оплату праці за роботу в населених пунктах зони відчуження №1559 від 18.12.2017 із сумою заробітної плати 198,875 крб.;
- зобов'язати відповідача 1 здійснити з 03.01.2018 перерахунок та виплату позивачу пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 №1210, врахувавши при її обчисленні заробітну плату в сумі 194,85 крб. (0,00195), зазначену в довідці про оплату праці за роботу в населених пунктах зони відчуження №1559 від 18.12.2017, без обмеження її максимальним розміром.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачем зазначено, що на його думку ліквідаційна комісія ГУМВС України в місті Києві в супереч вимог законодавства України протиправно відкликала видану позивачу довідки про заробітну плату від 18.12.2017 №1559. Крім того, Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області протиправно відмовило позивачу у здійсненні з 03.01.2018 перерахунку та виплаті позивачу пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 №1210, врахувавши при її обчисленні заробітну плату в сумі 198,875 крб. (0,00195), зазначену в довідці про оплату праці за роботу в населених пунктах зони відчуження №1559 від 18.12.2017, оскільки ненадходження на адресу управління акту зустрічної звірки щодо перевірки вищевказаної довідки не є правовою підставою для здійснення відмови у такому перерахунку пенсії.
У судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали у повному обсязі, позов просили задовольнити з підстав, викладених вище.
Представник ліквідаційної комісії ГУМВС України в місті Києві в судове засідання не прибув, відзиву на позов до суду не направив, тому у відповідності до ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання відзиву на позов кваліфікується судом як визнання позову.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області позов не визнав, проти заявленого позову заперечив, надав суду письмовий відзив на позов та зазначив, що після отримання від позивача заяви про перерахунок пенсії та довідки про оплату праці за роботу в населених пунктах зони відчуження №1559 від 18.12.2017, відповідачем направлено запит до управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУМВС України в місті Києві, однак станом на 20.06.2018 на адресу управління не надходило акту зустрічної звірки щодо перевірки відомостей, що зазначені у довідці про оплату праці за роботу в населених пунктах зони відчуження №1559 від 18.12.2017. Крім того, представник відповідача 1 зазначив, що 17.07.2018 на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області надійшов лист від ГУМВС України в місті Києві щодо відкликання виданої позивачу довідки про заробітну плату від 18.12.2017 №1559.
Заслухавши пояснення та доводи позивача, представника позивача та представника відповідача 1, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_3, має статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 1, що підтверджується посвідченням ОСОБА_1 А №441555, оскільки брав участь в період з 26.04.1986 по 30.04.1986 у ліквідації наслідків Чорнобильської АЕС.
Згідно довідки до акту огляду МСЕК серія 12 ААА №871423 від 17.10.2017 позивачу встановлена І група інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням службових обов'язків під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Головним управлінням МВС України в місті Києві видано позивачу довідку про оплату праці за роботу в населених пунктах зони відчуження №1559 від 18.12.2017, у зв'язку з чим позивач звернувся до відповідача 1 із заявою щодо здійснення йому перерахунку та виплати пенсії на підставі вищевказаної довідки.
Листом від 11.04.2018 №10989/03-13 Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області повідомило позивача, що управлінням направлено запит до управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУМВС України в місті Києві, однак на адресу управління не надходило акту зустрічної звірки щодо перевірки відомостей, що зазначені у довідці про оплату праці за роботу в населених пунктах зони відчуження №1559 від 18.12.2017, тому позивачу відмовлено у здійсненні такого перерахунку пенсії.
Крім того, судом встановлено, що 17.07.2018 на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області надійшов лист від ГУМВС України в м. Києві щодо відкликання виданої позивачу довідки про заробітну плату від 18.12.2017 №1559.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд враховує, що відповідно до пункту 1 постанови ЦК КПРС Президії Верховної ОСОБА_4 СРСР (ОСОБА_4 Міністрів СРСР, ВЦРПС від 07 травня 1986 року № 524-156, пунктів 1, 4 постанови ОСОБА_4 Міністрів СРСР та ВЦРПС від 05 червня 1986 року № 665-195, пункту 1 постанови ОСОБА_4 Міністрів УРСР і Української республіканської ОСОБА_4 професійних Спілок від 10 червня 1986 року №207-7 оплата за роботу у зонах небезпеки провадитися з урахуванням кратності зони небезпеки по тарифній ставці (посадовий оклад + оклад за спеціальне звання), підвищеної у два рази (наказ МВС СРСР від 11 травня 1986 року № 0130 та від 30 червня 1986 року №0189, вказівка МВС СРСР від 30 травня 1986 року № 35з).
За приписами абзацу другого пункту 1 постанови ЦК КПРС Президії Верховної ОСОБА_4 СРСР, ОСОБА_4 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 07 травня 1986 pоку №524-156 та на підставі розпорядження ОСОБА_4 Міністрів СРСР від 03 вересня 1986 pоку №1767 (розпорядження ОСОБА_4 Міністрів УРСР від 10 вересня 1986 року №530-рс) тарифні ставки і посадові оклади працівників, які виконували роботи в районах і на роботах з підвищеною радіоактивністю, підвищувалась до 15 відсотків. Дана постанова є єдиним нормативно-правовим актом, який регламентує порядок оплати праці, в тому числі військовослужбовців.
ОСОБА_4 Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦПРС від 07 жовтня 1986 року №153/10-43 встановлено, що працівникам, безпосередньо зайнятим на роботах по усуненню наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, премії, заохочення й винагороди нараховувати відповідно до діючих положень на збільшені, згідно з пунктом 1 постанови ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_4 СРСР, ОСОБА_4 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 07 травня 1986 року № 524-156, тарифні ставки (відрядні розцінки) і посадові оклади.
Відповідно до пункту 4 ОСОБА_4 Всесоюзної центральної ради Профспілок від 05 червня 1986 року № 665-195 “Про умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників підприємств, організацій та установ, занятих на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та запобіганням забруднення навколишнього середовища”, яке в подальшому втратило чинність на підставі ОСОБА_4 Міністрів СРСР від 21 квітня 1988 року № 491-106, встановлено максимальний розмір премії працівникам, які виконують роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та запобіганням забруднення навколишнього середовища, до 60 відсотків, водночас граничний розмір такої премії не може перевищувати 400 крб.
За змістом листа Мінпраці, Мінчорнобиля та Мінфіну України від 29 жовтня 1992 року № 09-3751, № 1082/3к, № 13-412/308 вирішення грошових вимог осіб, які в 1986-1987 роках брали участь у роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і зоні відчуження і їм не була нарахована підвищена заробітна плата за основним місцем роботи відповідно до встановлених розмірів, повинно проводитись відповідно до чинного законодавства України. Зазначені витрати здійснюються за рахунок власних коштів підприємства (організації) і компенсації з державного бюджету не підлягають.
Статтею 3 Закону України «Про правонаступництво України» передбачено, що закони та інші нормативні акти відповідних установ СРСР діють на території України, оскільки вони не суперечать законам України, прийнятим після проголошення незалежності України.
Зі статті 3 Закону України «Про правонаступництво України», статей 67, 107 КЗпП Української PCP, постанови ОСОБА_4 Міністрів СРСР та ВЦРПС від 05 червня 1986 року №665-195 «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення, працівників підприємств, організацій і установ, зайнятих на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобігання забрудненню навколишнього середовища», постанови ОСОБА_4 Міністрів УРСР і Української республіканської ОСОБА_4 професійних Спілок від 10 червня 1986 року № 207-7 «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення працівників підприємств, організацій і установ, зайнятих на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобіганням забрудненню навколишнього середовища», постанови ЦК КПРС, Президії Верховної ОСОБА_4 СРСР, ОСОБА_4 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 07 травня 1986 року №524-156 та розпорядження ОСОБА_4 Міністрів СРСР від 03 вересня 1986 року № 1767 (розпорядження ОСОБА_4 Міністрів УРСР від 10 вересня 1986 року №530-рс), постанови Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 07 травня 1986 року №153/10-43, листа Мінпраці, Мінчорнобиля та Мінфіну України від 29 жовтня 1992 року №09-3751, №1082/3к, №13-412/308, листа Мінсоцполітики від 09 червня 1995 року №224/8.13 слідує, що підприємствам було дозволено залучати працівників на роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС у зоні відчуження і запобігання забрудненню навколишнього середовища, у вихідні і святкові дні з оплатою у подвійному розмірі; оплата роботи у зоні відчуження у святкові дні та у вихідні провадилась за фактично відпрацьовані у святковий чи вихідний день години, із застосуванням показників кратності зокрема, відрядникам - за подвійними відрядними розцінками; оплата за роботу у зонах небезпеки провадилася з урахуванням кратності зони небезпеки по тарифній ставці (посадовий оклад + оклад за спеціальне звання), підвищеної у два рази; керівникам міністерств та відомств та їх заступникам було надано право проводити оплату праці працівників, зайнятих на роботах по ліквідації наслідків аварії у відповідних зонах небезпеки, в розмірах, передбачених розпорядженням ОСОБА_4 Міністрів СРСР від 17 травня 1986 № 964 та встановлено, що оплата праці працівників, зайнятих на роботах в третій, другій і першої зонах небезпеки, проводиться відповідно до чотири-, три- або двократному розмірах, понад середньомісячної заробітної плати, виходячи з тарифної ставки (окладу), встановленого за основним місцем роботи; тарифні ставки і посадові оклади працівників, які виконували роботи в районах і на роботах з підвищеною радіоактивністю, підвищувалась до 15 відсотків; у випадку, коли робота в зоні відчуження була оплачена невірно, без врахування урядових рішень, передбачено було проведення перерахунку заробітної плати; підприємства і організації в разі неправильної оплати праці в зоні відчуження повинні були робити перерахунок заробітної плати особам, які в 1986-1987 роках брали участь у роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Як встановлено судом із матеріалів справи, управлінням фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Головного управління МВС України в м. Києві видано позивачу довідку від 18.12.2017 №1559, згідно якої, позивачу за роботу в населених пунктах зони відчуження м. Прип'ять з 26.04.1986 по 29.04.1986 перерахована заробітна плата становить 194 крб. 85 коп.
Згідно листа Мінсоцполітики від 09 червня 1995 року № 224/8.13, підприємства і організації в разі неправильної оплати праці в зоні відчуження повинні зробити перерахунок заробітної плати особам, які в 1986-1987 роках брали участь у роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Відповідно до статті 1 Конвенції про захист заробітної плати, ратифікованої 30 червня 1961 року, Україна прийняла на себе зобов'язання заробітною платою рахувати будь-яку винагороду або заробіток, які можуть бути обчислені в грошах за виконану роботу або послуги працівникові.
Статтею 1 Закону України «Про оплату праці» визначено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.
У статті 2 цього ж Закону встановлено, що основна заробітна плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов'язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Додаткова заробітна плата - винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.
До інших заохочувальних та компенсаційних виплат належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.
Враховуючи, що в листі ГУМВС України в м. Києві щодо відкликання виданої позивачу довідки про заробітну плату від 18.12.2017 №1559 не зазначено підстав для відкликання вищевказаної довідки та з урахуванням того, що чинним законодавством України не передбачено права або обов'язку відкликати видану позивачу довідки про заробітну плату від 18.12.2017 №1559, суд дійшов висновку визнати протиправними дії ліквідаційної комісії ГУМВС України в місті Києві щодо відкликання виданої ОСОБА_3 довідки про заробітну плату від 18.12.2017 №1559.
Разом з цим, позовна вимога позивача залишити чинною довідку від 18.12.2017 №1559 не підлягає задоволенню, оскільки вона не узгоджується із повноваженнями адміністративного суду згідно положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Щодо позовних вимог позивача про перерахунок та виплату йому пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням довідки про оплату праці за роботу в населених пунктах зони відчуження №1559 від 18.12.2017, то суд зазначає наступне.
Статтею 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 №796-XII (далі - Закон №796-XII) передбачено пенсії особам, віднесеним до 1, 2, 3, 4 категорій у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Згідно з частиною першою статті 54 Закону №796-XII пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Відповідно до підпункту 4 пункту 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986 - 1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати.
Таким чином, розмір пенсії по інвалідності ставиться у залежність від заробітку, фактично отриманого особою у період її роботи в зоні відчуження.
Механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Пунктом 1 цього Порядку передбачено, що пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986 - 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
За змістом пункту 2.24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 23.11.2005 №22-1 (далі - Порядок № 13-1) при призначенні (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для розмежування джерел фінансування особа надає пакет документів, передбачених підпунктами 2 і 3 пункту 2.1 цього розділу.
Відповідно до підпункту 3 пункту 2.1 Порядку №13-1 подання та оформлення документів до заяви про призначення пенсії за віком для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера у період до 01 січня 2016 року ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) до 01 липня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.
З огляду на наведені правові норми та враховуючи, що ГУ ПФУ в Черкаській області була подана позивачем відповідна довідка від 18.12.2017 №1559, з якої вбачається, що заробітна плата позивача за роботу в зоні ЧАЕС з 26.04.1986 по 29.04.1986 становить 194 крб. 85 коп., тому відповідачем 1 було неправомірно відмовлено позивачу у здійсненні перерахунку.
У зв'язку із вищевикладеним, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову.
Щодо вимоги позивача про допуск судового рішення до негайного виконання щодо виплати пенсії у межах суми стягнення за один місяць, суд зазначає, що відповідно до пункту 1 частини 1 статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.
Таким чином, негайне виконання в межах сум платежу за один місяць застосовується у разі стягнення грошових сум з відповідача.
Оскільки належним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії, а не стягнення грошових сум, негайне виконання не застосовується.
Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Керуючись статтями 6, 9, 14, 242-245, 255, 295, 370 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії ліквідаційної комісії ГУМВС України в місті Києві щодо відкликання виданої ОСОБА_3 довідки про заробітну плату від 18.12.2017 №1559.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо відмови ОСОБА_3 у перерахунку та виплаті пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з урахуванням довідки про оплату праці за роботу в населених пунктах зони відчуження №1559 від 18.12.2017.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити з 03.01.2018 перерахунок та виплату ОСОБА_3 пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Порядку обчислення пенсії особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 №1210, врахувавши при її обчисленні суму заробітної плати 194,85 крб. згідно довідки про оплату праці за роботу в населених пунктах зони відчуження від 18.12.2017 №1559 .
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. У разі застосування судом частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.А. Гайдаш
Рішення складено у повному обсязі 17.10.2018