Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
17 жовтня 2018 р. Справа № 629/4313/18
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Лозівського міськрайонного суду Харківської області звернувся позивач, ОСОБА_1, з адміністративним позовом до Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, в якому просить суд зобов'язати Лозівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області перерахувати позивачу пенсію з листопада 2015 року згідно діючого законодавства; зобов'язати Лозівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області обрахувати та сплатити позивачу недоотриману суму за попередній період.
В обґрунтування позовних вимог стверджує, що відповідач в порушення чинного законодавства посилаючись на ст. 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" неправомірно обмежив розмір його заробітної плати, яка враховується для призначення пенсії, не застосував постанову Кабінету Міністрів України від 20.04.2005 №306 та неправильно нарахував трудовий стаж за період коли він працював за трудовим договором з колгоспом ім. Свердлова. Також при нарахуванні пенсії в порушення вимог Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідачем було неправильно обчислено страховий стаж, зокрема, без будь-яких передбачених законом підстав нарахований страховий стаж за період з 17.07.2003 по 31.07.2003 та з 01.07.2000 по 19.09.2001, незважаючи на не сплату пенсійних внесків персоніфікованому обліку за цей період та відсутність записів в трудовій книжці. Крім цього, після прийняття пенсійної реформи в жовтні 2017 року, йому протиправно знижена пенсія з 1787 гривень до 1683 гривень.
Ухвалою Лозівського міськрайонного суду Харківської області від 09.08.2018 року по справі №629/4313/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, передано на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду.
Ухвалою суду від 17.09.2018 відкрито спрощене провадження по справі в порядку, передбаченому статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) та запропоновано відповідачеві надати відзив на позов.
Ухвалою суду від 17.09.2018 витребувано у відповідача - Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, належним чином завірені копії матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1
Копії ухвал про відкриття спрощеного провадження та витребування доказів надіслані відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Представником Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області надано відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Відповідач в обґрунтування своєї позиції вказує, що твердження заявника щодо грубого порушення законодавства при призначенні пенсії є безпідставним. Управління скористалось правом визначеним п. 4.2 Порядку 22-1 та здійснило перевірку даних, зазначених у довідках про заробітну плату. За результатами проведеної перевірки комунальною установою "Лозівський районний трудовий архів" Лозівської районної ради було відкликано довідки про заробітну плату №01-715 та №01-714 від 05.10.2015 та надано нові довідки №02-849 та №02-850 від 09.12.2015. Враховуючи надані довідки про заробітну плату управлінням було перераховано розмір пенсії гр. ОСОБА_1 з 22.11.2015 та проведено доплату зі збільшенням розміру пенсії. Вказує, що стаж ОСОБА_1 обчислено за період роботи в колгоспі ім. Свердлова згідно первинних документів, зазначених в архівній довідці, за даними трудової книжки та уточнюючими документами з 30.05.1974 по 25.06.2002, за період з 17.07.2003 по 31.12.2003 згідно довідки про сплату страхових внесків (абз. 3 пп. 2 п. 2.1 Порядку 22-1), за період з 01.01.2004 по 31.12.2014 за даними персоніфікованого обліку про сплату внесків реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2005 № 306 "Про реалізацію абзацу другого пункту 2 статті 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", то згідно наданих довідок про заробітну плату не вбачається нарахування за результатами виконаної роботи, а також в довідці про заробітну плату № 02-849 від 09.12.2015 зазначено, що дані провідрахування до фондів соціального страхування відсутні.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши доводи заяв по суті сторін, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, судом встановлено таке.
30.10.2015 ОСОБА_1 звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Для призначення пенсії ним були надані документи визначені п. 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі Порядок 22-1), в тому числі надано трудову книжку, довідку про стаж роботи в колгоспі ім. Ватутіна № 49 від 26.10.2015, довідку про стаж роботи в колгоспі ім. Свердлова № 01-1047 від 28.11.2014, свідоцтво про державну реєстрацію ФОП, диплом, довідки про заробітну плату.
За результатами проведеної відповідачем перевірки комунальною установою "Лозівський районний трудовий архів" Лозівської районної ради було відкликано довідки про заробітну плату №01-715 та №01-714 від 05.10.2015 та надано нові довідки №02-849 та №02-850 від 09.12.2015. На підставі наданих довідок про заробітну плату управлінням було перераховано розмір пенсії ОСОБА_1 з 22.11.2015.
Не погодившись із порядком нарахування пенсії, позивач звернувся до суду із вимогами про перерахування пенсії згідно вимог чинного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-VI (надалі - Закон № 1058-VI в редакції на дату призначення пенсії позивачу) особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.
Згідно з ч. 2 ст. 24 Закону № 1058-VI страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Законодавством, що діяло до набрання чинності Законом № 1058-VI, є Закон України "Про пенсійне забезпечення".
Відповідно ст. 56 Закону України "Про пенсійне забезпечення", до стажу роботи зараховують будь-яку роботу, виконувану на підставі трудового договору на підприємствах, установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членстві в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв, а також будь-яка робота на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, а також роботу в'язнів і роботу за угодами цивільно - правового характеру за умови сплати страхових внесків.
Згідно Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (зі змінами, надалі - Порядок № 637), основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або у тих випадках коли в трудовій книжці містяться неповні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження приймаються уточнюючі довідки.
З матеріалів справи, а саме трудової книжки ОСОБА_1, вбачається, що останній був прийнятий до колгоспу ім. Свердлова за трудовим договором.
У зв'язку із тим, що в записах № 7, 8 трудової книжки має місце виправлення даних на підставі яких внесено запис (дата прийому на роботу), ОСОБА_1 надано уточнюючу довідку про стаж роботи в колгоспі, видану комунальною установою "Лозівський районний трудовий архів" Лозівської районної ради №01-1047 від 28.11.2014 року, за період з 01.04.1983 по 31.12.1991.
Посилаючись на те, що в довідці зазначено кількість вироблених л/днів, а дані щодо встановленого мінімуму л/днів відсутні, відповідачем період роботи в колгоспі ім. Свердлова зараховано згідно первинних документів, зазначених в архівній довідці.
Зокрема, з розрахунку стажу, наявного в пенсійній справі вбачається, що за період з 01.04.1983 по 31.12.1983 до трудового стажу зараховано лише 43 трудових дня, за 1984 рік - 187 днів, за 1989 рік - 185 днів, за 1990 рік - 128 днів, за 1991 - 232 дня, замість повних календарних років та місяців періоду роботи в колгоспі імені Свердлова згідно даних трудової книжки.
Суд не може погодитися з таким розрахунком трудового стажу та вважає, що до трудового стажу має бути зарахований весь період роботи позивача в колгоспі імені Свердлова згідно даних трудової книжки з 01.04.1983 по 09.04.1992 рік.
Відповідно до вимог Порядку № 637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або у тих випадках коли в трудовій книжці містяться неповні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження приймаються уточнюючі довідки.
Отже, до 01.01.2004 (дата набрання чинності Закону № 1058-VI) до стажу роботи зараховують будь-яку роботу, виконувану на підставі трудового договору, що підтверджується даними трудової книжки.
У трудові книжці позивача містилися виправлення щодо дати прийняття на роботу, що були усунуті шляхом надання уточнюючої довідки, якою підтверджено обставини прийняття позивача на роботу. Разом із тим, зарахування до трудового стажу лише кількість вироблених л/днів, за відсутності даних щодо встановленого мінімуму л/днів, враховуючи достовірні записи в трудовій книжці про період роботи позивача з 01.04.1983 по 09.04.1992 рік за трудовим договором, є протиправним та таким, що обмежує право позивача на пенсійне забезпечення у належному розмірі.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заявлені позивачем доводи щодо неправильного обчислення трудового стажу за період роботи з 01.04.1983 по 09.04.1992 рік в колгоспі імені Свердлова, заслуговують на увагу та не спростовані відповідачем, а тому позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Щодо доводів позивача про те, що відповідач в порушення чинного законодавства посилаючись на ст. 41 Закону № 1058-VI неправомірно обмежив розмір його заробітної плати, яка враховується для призначення пенсії, та не застосував постанову Кабінету Міністрів України від 20.04.2005 №306, суд враховує таке.
Статтею 40 Закону № 1058-VI передбачено порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, зокрема для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 Закону № 1058-VI до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
Отже законодавчо встановлено обмеження максимального розміру заробітної плати відповідно до сум, що не перевищує 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
Враховуючи вищевикладене, обмеження заробітної плати для обчислення пенсії позивача мало законодавче підґрунтя та дії Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області щодо обмеження максимального розміру заробітної плати не суперечать чинному законодавству.
Щодо доводів позивача про застосування постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2005 № 306 "Про реалізацію абзацу другого пункту 2 статті 41 Закону № 1058-VI , суд зазначає таке.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 41 Закону № 1058-VI визначено, що для осіб, які в період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне пенсійне страхування, одержували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, термін виконання якої перевищував календарний місяць, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), які відповідно до раніше чинного законодавства включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні, в розрахунку на кожний місяць виконання роботи. Перелік таких осіб, а також порядок визначення для них заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2005 № 306 "Про реалізацію абзацу другого пункту 2 статті 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" затверджено Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії особам, що до 1 липня 1998 р. одержували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць, і які, зокрема, працювали в сільському господарстві.
Для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць, особа звертається із заявою до відповідного управління Пенсійного фонду України, в якому зберігається її пенсійна справа, - в разі подання заяви особою, якій уже призначено пенсію; або за місцем подання заяви про призначення пенсії - в разі звернення особи за призначенням пенсії.
До заяви додаються документи, що підтверджують виплату особі заробітної плати (доходу) за результатами роботи. Таким документом, зокрема, для осіб, що працювали в сільському господарстві, є довідка підприємства, установи, організації про заробітну плату (дохід), оформлена згідно з додатком до Порядку із зазначенням підстави для виплати заробітної плати (доходу) за результатами виконаної роботи.
Підставою для виплати заробітної плати (доходу) за результатами виконаної роботи, що зазначаються в довідці, може бути:
- законодавчий або інший нормативно-правовий акт чи положення про оплату праці, яким на момент виплати особі заробітної плати (доходу) було передбачено проведення остаточного розрахунку за результатами певного періоду (кварталу, півріччя, року) або після закінчення роботи;
- цивільно-правовий договір.
Судом встановлено, що довідки про заробітну плату позивача, які знаходяться в пенсійній справі та надавалися під час призначення пенсії, не відповідають вимогам Порядку.
Зокрема в таких довідках потрібно зазначати: зарплату за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць, підставу для виплати зарплати (доходу) за результатами виконаної роботи (згідно з п. 6 Порядку визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії особам, що в період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць), підставу видавання довідки.
Отже, за умови подання довідки, оформленої згідно з додатком до Порядку із зазначенням підстави для виплати заробітної плати (доходу) за результатами виконаної роботи, можна вирішити питання щодо перерахунку пенсії позивачу.
Враховуючи те, що в матеріалах справи відсутні докази того, що позивач звертався із відповідними довідками до Пенсійного фонду та останнім було відмовлено в проведенні перерахунку пенсії, суд дійшов висновку про відсутність в діях відповідача порушень прав позивача, які б потребували судового захисту.
Щодо доводів позивача про те, що при нарахуванні пенсії відповідачем неправильно обчислено страховий стаж, зокрема безпідставно зарахований страховий стаж за період з 17.07.2003 по 31.07.2003 та з 01.07.2000 по 19.09.2001, незважаючи на несплату пенсійних внесків персоніфікованому обліку за цей період та відсутність записів в трудовій книжці, суд враховує таке.
Відповідно до ст. 23 Закону № 1058-VI страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Як вже зазначалося раніше, страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом. Законодавством, що діяло до набрання чинності Законом № 1058-VI, є Закон України "Про пенсійне забезпечення", а тому відповідно до ст. 55 цього Закону до стажу роботи зараховують будь-яку роботу, виконувану на підставі трудового договору на підприємствах, установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, що підтверджується даними трудової книжки.
Починаючи з 1 січня 2004 р. (дата набуття чинності Законом № 1058-VI) обчислення пенсій за віком провадиться за даними, накопиченими на кожну застраховану особу в електронних базах даних системи персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України відповідно до звітів роботодавців за таким принципом: розмір пенсії залежатиме від розміру заробітної плати/доходу застрахованої особи за звітні (страхові) місяці, за які до Пенсійного фонду реально сплачено відповідну суму страхових внесків.
Таким чином, якщо в електронній персональній справі особи за даними персоніфікованого обліку за будь-які місяці її роботи відсутні підтвердження про сплату страхових внесків із нарахованої заробітної плати до Пенсійного фонду, то такі заробітки не враховуватимуться при обчисленні розміру пенсії. Тобто нарахована пенсія буде менше тієї, яка могла б бути нарахована заявнику за умови повної сплати всіх необхідних сум страхових внесків.
Як вбачається з розрахунку стажу, що наявний в матеріалах справи, позивачу зараховано страховий стаж за період з 01.07.2000 по 19.09.2001 в розмірі 1 рік 2 місяці 19 днів, що встановлено на підставі даних трудової книжки про те, що позивач працював за трудовим договором з ЧППП "Дружба" водієм та звільнений за власним бажанням 19.09.2001. Дані, що містяться в системі персоніфікованого обліку відсутні до 2002 року щодо позивача, а тому за цей період до запровадження системи персоніфікованого обліку можливо та необхідно враховувати трудовий стаж, що підтверджується записами в трудовій книжці.
При цьому починаючи з 01.08.2003 згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу за формою 5-ок в персоніфікованому обліку наявні дані про сплату страхових внесків щодо ОСОБА_1
Таким чином, органом Пенсійного фонду правомірно зараховано до загального стажу для призначення пенсії позивачу трудовий стаж за період з 01.07.2000 по 19.09.2001 в розмірі 1 рік 2 місяці 19 днів за даними трудової книжки та з 01.08.2003 по 31.12.2003 страховий стаж за даними персоніфікованого обліку про сплату внесків реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
З огляду на викладене, в цій частині позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
Разом із тим, доводи позивача про те, що при нарахуванні пенсії відповідачем безпідставно зараховано страховий стаж за період з 17.07.2003 по 31.07.2003 є обґрунтованими, оскільки згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу за формою 5-ок після запровадження персоніфікованого обліку не сплачено страхові внески щодо ОСОБА_1 саме за цей період з 17.07.2003 по 31.07.2003.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача в цій частині та необхідність зобов'язання Лозівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області виключити з розрахунку страхового стажу період роботи з 17.07.2003 по 31.07.2003 рік ОСОБА_1
Щодо доводів позивача про те, що після прийняття пенсійної реформи в жовтні 2017 року, йому протиправно знижена пенсія з 1787 гривень до 1683 гривень, то з досліджених в судовому засіданні матеріалів пенсійної справи не встановлено зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 після проведеного перерахунку.
За таких обставин, в межах заявлених позивачем доводів в цій частині, суд не вбачає в діях відповідача порушень прав позивача, які б потребували судового захисту.
За таких обставин, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи часткове задоволення позову, питання про розподіл судових витрат вирішується пропорційно задоволеним позовним вимогам.
Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-263, 293, 295, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: 64604, АДРЕСА_1) до Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області (код ЄДРПОУ 40383072, адреса: 64606, Харківська область, м. Лозова, м-н 4, буд. 73) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області щодо не зарахування в повному обсязі до страхового стажу періоду роботи з 01.04.1983 по 09.04.1992 рік ОСОБА_1 за трудовим договором в колгоспі імені Свердлова.
Зобов'язати Лозівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області зарахувати в повному обсязі до страхового стажу період роботи з 01.04.1983 по 09.04.1992 рік ОСОБА_1 за трудовим договором в колгоспі імені Свердлова.
Визнати протиправними дії Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області щодо зарахування до страхового стажу періоду роботи з 17.07.2003 по 31.07.2003 рік ОСОБА_1.
Зобов'язати Лозівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області виключити з розрахунку страхового стажу період роботи з 17.07.2003 по 31.07.2003 рік ОСОБА_1.
Зобов'язати Лозівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахування перерахованого страхового стажу з 30.10.2015.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Лозівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Шевченко О.В.