Справа № 278/1913/18
Провадження №3/278/1508/18
Іменем України
05 жовтня 2018 року, суддя Житомирського районного суду Житомирської області Зубчук І. В. розглянувши матеріали, які надійшли з Управління державного агенства рибного господарства у Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, українця, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого
за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
14 червня 2018 року о 13 год. 10 хв. гр.ОСОБА_1 на річці Гуйва в с.Зарічани Житомирського району ловив раки ручним збиранням, зловив 57 раків, загальною вагою 2 кг., чим перевищив добову кількість вилову раків одній особі за одну добу на 27 раків.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, не повідомивши причину неявки. Про час, день та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно, неодноразово за місцем проживання.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутності порушника відповідно до вимог ст.268 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Статтею 251 КУпАП визначено, що докази у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі наявності чи відсутності адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З матеріалів справи вбачається, що вина правопорушника доводиться, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №001292 від 14 червня 2018 року (а.с.4), описом вилученої риби (а.с.5), розрахунком збитків (а.с.7), письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.8).
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що дії ОСОБА_1 кваліфіковано вірно за ч.4 ст.85 КУпАП, тобто грубе порушення правил рибальства.
Разом з тим, ст.38 КУпАП передбачає, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
З огляду на те, що правопорушення вчинене 14 червня 2018 року на час розгляду адміністративної справи в суді строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 закінчився, тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст.38 ч.2, ст.247 ч.1 п.7, ст.268, 283, 284 ч.1 п.3 КУпАП, суд,-
Визнати винним ОСОБА_1, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП закрити за закінченням строків для накладення адміністративного стягнення, передбачених ст.38 КУпАП.
На постанову суду протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Житомирський районний суд.
Суддя: І.В.Зубчук