Справа №295/6995/17
Категорія 18
2-а/295/86/18
04.10.2018 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира в складі:
Головуючого судді - Чішман Л.М.,
за участю секретаря судового засідання Білінської Л.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Інспектора роти №1 батальйону Управління патрульної поліції у місті Житомирі Департаменту патрульної поліції лейтенанта поліції Осіпчука Юрія Петровича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення,-
Позивач звернулась до суду з позовом, в якому просила визнати незаконними дії інспектора роти №1 бУПП в м. Житомирі ДПП лейтенанта поліції Осіпчука Ю.П. щодо складання постанови серії БР №766571 від 25.06.2017 року про адміністративне правопорушення та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 340,00 грн. за порушення, передбачене ч. 3 ст. 122 КУпАП України та скасувати вказану постанову. Вимоги позивач мотивувала тим, що її транспортний засіб не підлягає обов'язковому технічному контролю та в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення.
Від позивача надійшла заява про розгляд справи без її участі, позов підтримала та просила задовольнити.
Від представника Департаменту патрульної поліції - Яремчук Л.М. надійшла заява про розгляд справи без її участі, позовні вимоги не визнала та просила відмовити в їх задоволенні.
На підставі ч. 3 ст. 194 КАС України, якою передбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності, якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів, суд вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності сторін.
Дослідивши матеріали суд приходить до наступного висновку.
Встановлено, що 25.06.2017 року інспектором роти №1 БУПП в Житомирській області Департаменту патрульної поліції Рсіпчуком Ю.П. винесено постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БР №766571, якою до ОСОБА_5 застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 345 грн., за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 121 КУпАП.
Зі змісту постанови вбачається, що водій керував транспортним засобом у якого був відсутній передній номерний знак, а також обов'язковий технічний контроль на даний транспортний засіб, чим порушено п. 31.3.б Правил дорожнього руху.
Також встановлено, що ОСОБА_5 (прізвище зазначене у посвідченні водія НОМЕР_2) було змінено прізвище на «ОСОБА_1» у зв'язку з реєстрацією шлюбу, згідно свідоцтва НОМЕР_3.
Частина третя ст. 121 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.
Відповідно до п. 31.3.б Правил дорожнього руху забороняється експлуатація транспортних засобів згідно із законодавством якщо вони не пройшли обов'язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).
Згідно ст. 35 Закону України «Про дорожній рух» транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов'язковому технічному контролю відповідно до цієї статті.
Обов'язковому технічному контролю не підлягають:
1) легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби - незалежно від строку експлуатації;
2) легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них - із строком експлуатації до двох років;
3) технічні засоби для агропромислового комплексу, визначені Законом України «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України».
Порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до п.п. 2 п. 1 Порядку проведення обов'язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 року №137, порядок проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів (далі - Порядок) визначає процедуру проведення обов'язкового технічного контролю та обсяги перевірки технічного стану транспортних засобів, зареєстрованих уповноваженими органами МВС (далі - транспортні засоби), за результатами якої встановлюється їх придатність до експлуатації або неможливість експлуатації, крім таких транспортних засобів:
1) легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби - незалежно від строку експлуатації;
2) легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них - із строком експлуатації до двох років.
Зі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 встановлено, що автомобіль марки Рено Каптур» державний номерний знак НОМЕР_1 за типом є легковим хетчбеком-В.
Таким чином, автомобіль, яким керував позивач, не відноситься до переліку транспортних засобів, які підлягають обов'язковому технічному контролю, в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 121 КУпАП, а тому постанова від 25.06.2017 року підлягає до скасування.
Керуючись ст. ст. 242-246 КАС України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспектора роти №1 батальйону Управління патрульної поліції у місті Житомирі Департаменту патрульної поліції лейтенанта поліції Осіпчука Юрія Петровича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Скасувати постанову інспектора роти №1 БУПП в Житомирській області Департаменту патрульної поліції Осіпчука Ю.П. про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БР №76657 від 25.06.2017 року, якою до ОСОБА_5 застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 345 грн., за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 121 КУпАП.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, набирає законної сили з моменту проголошення рішення суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.М. Чішман