Постанова від 13.08.2018 по справі 1-115/12

Справа №1-115/12

Категорія 24

1/295/14/18

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.08.2018 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира в складі:

головуючої - судді ОСОБА_1

секретарі ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5

з участю прокурорів ОСОБА_6 , ОСОБА_7

з участю захисників - адвокатів ОСОБА_8 , ОСОБА_9

розглянув у відкритому судовому засіданні справу по обвинуваченню ОСОБА_10 за ст. 28 ч. 2, 205 ч. 1, ч. 2 КК України, ОСОБА_11 за ст. 28 ч. 2, 205 ч. 1 КК України, ОСОБА_12 за ст. 205 ч. 1 КК України, ОСОБА_13 та ОСОБА_14 за ст. 28 ч. 2, 205 ч. 2 КК України, суд -

ВСТАНОВИВ:

Богунським районним судом м. Житомира розглядається кримінальна справа по обвинуваченню ОСОБА_15 в скоєнні злочину, передбаченому ст.ст. 28 ч. 2, 205 ч. 1 КК України.

Відповідно до обвинувачення особа, матеріали відносно якої виділені в окреме провадження (надалі Особа 1), діючи умисно, протиправно, за попередньою змовою з ОСОБА_15 , реалізуючи свій злочинний намір, спрямований на фіктивне підприємництво, тобто створення суб'єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою в подальшому прикриття незаконної діяльності, не маючи наміру займатись господарською діяльністю, 22.04.1998 року здійснили реєстрацію на підставних осіб торгово-виробничого підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Украгропром ЛТД", код ЄДР 25307567, (надалі ТВП ТОВ "Украгропром ЛТД") про що виконавчим комітетом Житомирської міської ради Житомирської області вчинено запис про державну реєстрацію № 1124 за наступних обставин:

21.11.2000 року виконавчим комітетом Житомирської міської ради Житомирської області за номером запису про державну реєстрацію «500 - ЖЗЮ», зареєстровано зміни установчих документів, відповідно до яких засновниками підприємства ТВП ТОВ "Украгропром ЛТД" являються ОСОБА_16 та ОСОБА_17 , які до реєстрації підприємства на мають відношення. На підставі протоколу зборів № 1 ТВП ТОВ "Украгропром ЛТД" від 21.04.1998 року, директором ТВП ТОВ "Украгропром ЛТД" призначено ОСОБА_17 , який до господарської діяльності підприємства не має відношення.07.07.1998 року ТВП ТОВ "Украгропром ЛТД" (код ЄДР: 25307567) взято на податковий облік в ДПІ у м. Житомирі.

Внаслідок вчинення таких дій Особа 1, діючи умисно, протиправно, за попередньою змовою з ОСОБА_15 , спрямованої на фіктивне підприємництво, тобто створення суб'єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, 21.11.2000 року створили суб'єкт підприємницької діяльності - ТВП ТОВ "Украгропром ЛТД" з метою прикриття незаконної діяльності.

29.03.2004 року Особа 1 та ОСОБА_15 , за попередньою змовою, за невстановлених слідством обставин, діючи від імені директора ТВП ТОВ "Украгропром ЛТД" ОСОБА_17 , відкрили банківські рахунки № НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , в ЖФ ПАТ «Західінкомбанк» (МФО 311670).

Особа 1 діючи умисно, протиправно, за попередньою змовою з ОСОБА_15 , реалізуючи свій злочинний намір, спрямований на фіктивне підприємництво, тобто повторне створення суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою в подальшому прикриття незаконної діяльності, не маючи наміру займатись господарською діяльністю, 15.09.1999 року здійснили реєстрацію на підставних осіб товариства з обмеженою відповідальністю "Укрнафтапостач ЛТД", код ЄДР 30558499, (надалі ТОВ " Укрнафтапостач ЛТД") про що виконавчим комітетом Житомирської міської ради Житомирської області вчинено запис про державну реєстрацію № 293 - ЖОЮ за наступних обставин:

З метою прикриття злочинної діяльності, Особа 1 та ОСОБА_15 , за невстановлених слідством обставин, в період часу до вересня 1999 року вступили в злочинну змову з мешканцями м. Житомира ОСОБА_18 та ОСОБА_19 , яким повідомили про наміри створити фіктивне підприємство, але не ознайомили зі всіма деталями злочинної схеми.

14.08.2001 року виконавчим комітетом Житомирської міської ради Житомирської області за номером запису про державну реєстрацію «330 - ЖЗЮ», зареєстровано зміни установчих документів, відповідно до яких ОСОБА_20 та ОСОБА_19 являються засновниками підприємства ТОВ "Укрнафтапостач ЛТД". 04.10.1999 року ТОВ "Укрнафтапостач ЛТД" взято на податковий облік в ДПІ у м. Житомирі.

На підставі наказу № 6 ТОВ "Укрнафтапостач ЛТД" від 24.07.2001 року, директором ТОВ "Укрнафтапостач ЛТД" призначено ОСОБА_18 , а в послідуючому, відповідно до протоколу зборів № 6 ТОВ "Укрнафтапостач ЛТД" від 03.05.2007 року, директором ТОВ "Укрнафтапостач ЛТД" призначено ОСОБА_21 , який до господарської діяльності підприємства не має відношення. 30.01.2002 року та 29.03.2004 року ОСОБА_18 як директором, за невстановлених слідством обставин, відкрито банківські рахунки № НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 в ЖФ ПАТ «Західінкомбанк» (МФО 311670).

Внаслідок вчинення таких дій Особа 1, діючи умисно, протиправно, за попередньою змовою з ОСОБА_15 , ОСОБА_18 та ОСОБА_19 , спрямованою на фіктивне підприємництво, тобто створення суб'єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, створили суб'єкт підприємницької діяльності - ТОВ "Укрнафтапостач ЛТД" з метою прикриття незаконної діяльності.

25.10.2007 року Особа 1 та ОСОБА_15 , за попередньою змовою, за невстановлених слідством обставин, діючи від імені директора ТОВ "Укрнафтапостач ЛТД", ОСОБА_21 , відкрили банківський рахунок № НОМЕР_6 в ВАТ «Кредитпромбанк» (МФО 303741).

Такі умисні дії ОСОБА_15 , які виразились у фіктивному підприємництві, тобто створенні суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, вчиненими повторно, за попередньою змовою групою осіб, кваліфіковані за ч. 2 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 205 КК України.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_15 заявив клопотання про закриття кримінальної справи у зв'язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності та звільненні від відповідальності за ч. 2 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 205 КК України.

Щодо задоволення клопотання не заперечує прокурор, інші учасники процесу підтримали вказане клопотання.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, інших учасників процесу, вважає клопотання такими, що підлягає задоволенню, а справа закриттю, оскільки строки давності притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка скоїла даний злочин, закінчились.

Стаття 49 ч. 1 п. 1) КК України передбачає, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину невеликої тяжкості минуло 2 роки.

Злочин, у скоєнні якого обвинувачується підсудний, був вчинений у період до жовтня 2007 р., відповідальність за такі дії передбачена ст. 205 ч. 1 та ч. 2 КК України. Відповідно до ст. 12 КК України такі дії є злочином невеликої тяжкості, з часу їх вчинення пройшло більше десяти років. Матеріалами справи не встановлено, що підсудний протягом цього часу скоїв інші злочини та притягувався до кримінальної відповідальності, а тому відносно нього можуть бути застосовані вимоги ст. 49 КК України.

Судові витрати не підлягають стягненню відповідно до ст. 93 КПК України, оскільки покладаються тільки на засуджених.

Керуючись ст. 49 КК України, ст. 11-1 КПК України (в редакції 1960 р.), суд -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Красноярського краю РФ, громадянина України, звільнити від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 205 КК України у зв'язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, кримінальну справу закрити.

Запобіжний захід - підписку про невиїзд - залишити до набрання постановою чинності.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м. Житомира протягом семи діб з дня її винесення.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
77154185
Наступний документ
77154187
Інформація про рішення:
№ рішення: 77154186
№ справи: 1-115/12
Дата рішення: 13.08.2018
Дата публікації: 24.02.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Богунський районний суд м. Житомира
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); Злочини у сфері господарської діяльності; Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (31.07.2012)
Дата надходження: 30.05.2012